Система, яку ми побудуємо, має пережити і нас, і наших дітей, і наших онуків. Сьогодні ми робимо вибір на десятки років вперед. Детально про суть та етапи медичної реформи в аналітичній статті Олександра Хоруженка.
Міністерство охорони здоров’я 31 березня 2017 року презентувало законопроект Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів. Це перший і головний закон реформи! Він встановлює єдині для всіх правила – як працюватиме система охорони здоров’я. Як саме гроші підуть за пацієнтом та як розподілятимуться страхові внески громадян.
Цей тиждень для реформи ключовий. Про запуск реформи рішення приймає особисто Президент.
Метою документу є створення законодавчого підґрунтя нового механізму фінансування медичних послуг і ліків за рахунок бюджетних коштів через систему державного солідарного медичного страхування.
Цей закон змінить головне: держава починає прямі виплати лікарням та приватним практикам за конкретні медичні випадки, які стались із конкретними людьми — за рахунок "страхових внесків" громадян.
По факту українці вже платять страхові внески - через загальні податки. Навіть якщо людина не працює або отримує зарплату "в конверті", вона платить у державну скарбницю 20% ПДВ з будь-якої своєї покупки. Таким чином, у 2016-му році кожен українець сплатив на медицину через податки в середньому 1 764 грн [і на первинну, і на вторинну допомогу]. Це і є страховий внесок. Просто, сьогодні замість того, аби оплачувати послуги для кожного з нас, держава "спалює" їх, утримуючи площі медичних закладів, сплановані за нормативами 1970-х років.
Поділитися новиною:
24 лютого 2021
26 лютого - круглий стіл «Утворення Київської...
Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку...
24 лютого 2021
Скандинавська ходьба, лижі, катамарани й байки: Хмільник оновлює пропозицію для туристів
Скандинавська ходьба, лижі, катамарани й байки:...
Хмільник — один із найпопулярніших лікувальних курортів України. Десятки тисяч людей приїздять сюди щороку...
24 лютого 2021
Де громаді брати гроші на розробку комплексних планів розвитку території - поради експерта
Де громаді брати гроші на розробку комплексних...
Про можливості залучення коштів для просторового планування у громадах розповідає експерт Програми "U-LEAD з Європою"...
24 лютого 2021
Цифрова трансформація сфери надання адмінпослуг та ЦНАП: пропозиції Програми ЄС «U-LEAD з Європою»
Цифрова трансформація сфери надання адмінпослуг...
23 лютого на конференції «Цифрова трансформація сфери адміністративних послуг і ЦНАП: виклики та можливості», було...
23 лютого 2021
25 лютого - обговорення «Електронне врядування:...
25 лютого об 11:00 відбудеться панельне обговорення на тему «Електронне врядування: досвід українських та естонських...