31 березня 2023
Logo slogan

Полтавці на Київщині знайомилися зі школою майбутнього, а вдома гостям презентують успішний досвід об’єднаних громад

Про Путрівську школу майбутнього, що у Васильківському районі Київської області, говорили і писали багато. І до делегацій у Путрівці також звикли. Щоправда, не до таких численних, як гості з Полтавщини.

Минулого тижня сюди завітав чималий десант із освітян, голів ОТГ, начальників відділів освіти, представників Офісу реформ та органів місцевого самоврядування. Ініціатором поїздки стала Полтавська ОДА та Департамент освіти.

— Ми розробляємо власну модель опорної школи, яку реалізуватимемо у Полтавській області, — прокоментував напередодні поїздки голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Проте й досвіду колег не цураємося, вивчаємо, переймаємо краще, компонуємо, щоб створити таку школу, яка даватиме сучасні знання, конкурентні на освітньому ринку, школу, в яку діти йтимуть із задоволенням. І тут важливі не лише стіни, термомодернізація, зовнішнє і внутрішнє оформлення, а саме сучасні технології навчання і високий рівень знань педагогів.

uchni

У Путрівці якраз і роблять акцент на технології. Тут зізнаються, що яскраве оформлення фасаду, мурали та оздоблення приміщення школи — важлива частина, проте не головна. Вони радше для привернення уваги, і вітчизняної преси зокрема. Наголос тут роблять саме на технології. Тим паче, що термомодернізації у Путрівці не робили, адже будівля нова, збудована із застосуванням енергозберігаючих технологій і здана в експлуатацію у 2013 році. До цього сільські діти навчалися у приміщенні старої школи, ще 1905 року будівництва, або ж у сусідньому Василькові, із яким межує Путрівка.

Уроки математики на інтерактивній дошці

Нині звичайна сільська школа у Путрівці Васильківського району практикує методи навчання, які є не в кожній столичній школі. Фізику, хімію і біологію вивчають за допомогою віртуальних STEM-лабораторій. У молодшій школі звичні дошки сусідять із інтерактивними, за допомогою котрих за програмою «Розумники» вивчають українську мову і математику, перевіряють власні знання. Місцеві вчителі використовують у роботі так звані кейс-уроки, ведуть електронні журнали і щоденники.

— Були різні бачення щодо того, як саме запроваджувати сучасні технології в навчання, — розповідає голова Васильківської РДА Владислав Одинець. — Думку про те, щоб придбати планшети чи ноутбуки для кожного учня, відкинули. Дорого і не практично. До того ж у діти й так забагато часу витрачають на сучасні гаджети. Ми познайомилися із компанією «Розумники» — і пішли іншим шляхом. Вони надали програмне забезпечення (поки що розроблене для 1-3 класів), ми придбали інтерактивні дошки — за 65 тисяч гривень кожна. Дітям надзвичайно цікаво і для бюджету дешевше.

ton-u-ruhankah-i-fizkulthvylynkah-tut-tezh-zadayut-kompyuterni-tehnolohiji

Тон у руханках і фізкультхвилинках тут теж задають комп’ютерні технології

Загалом сучасне технічне оснащення всієї школи — закупівля мультимедійних комплексів для вчителів (з робочим ноутбуком, проектором, дошками) STEM-лабораторіями, програмним комплексом — обійшлося бюджету у 6-7 мільйонів гривень. Причому закупівлі відбувалися на умовах співфінансування — кошти на освіту власних дітей і сучасні технології виділяла і Путрівська сільська рада. За словами керівника району, цього року на Васильківщині планують зробити ще 4 такі школи. Фінансуватимуть роботи за рахунок щонайменше трьох бюджетів — обласного, районного та сільських.

— У нас теж є не гірше оформлені школи, — прокоментувала директор Департаменту освіти Полтавської ОДА Олена Харченко. — Тому нам цікаві саме технології. Бо інколи доводиться місцевій владі, що закуповувати потрібно не колби і штативи, а отакі от STEM-лабораторії, робити сучасні класи. Реактиви і пробірки — це вже вчорашній день, досліди у сучасній школі переходять у віртуальну площину.

До речі, у Путрівці говорили не лише про сучасну освіту, а й про реформу децентралізації. Представників місцевої влади приємно вразив той факт, що на Полтавщині функціонують вже 18 ОТГ і процес об’єднання триває. У Київській області з цим виникли проблеми, тож місцева влада охоче прийняла запрошення відвідати Полтавщину. Тим паче, що голови ОТГ обіцяли поділитися власним досвідом і презентувати вже реалізовані у своїх громадах проекти.

 

Область:

Полтавська область

Джерело:

«Новини Полтавщини»

Поділитися новиною:

Читайте також:

31 березня 2023

У селі на Буковині створили сучасну швейну майстерню

У селі на Буковині створили сучасну швейну...

29 березня 2023 року в селі Мариничі Усть-Путильської громади Чернівецької області відкрили швейну майстерню. Аби...

30 березня 2023

Навіщо громаді стратегічні енергетичні документи

Навіщо громаді стратегічні енергетичні документи

Стратегічна документація допомагає громадам заощаджувати енергію без втрати якості послуг, ставати енергетично...

30 березня 2023

Публічні закупівлі: відповіді на поширені запитання від громад

Публічні закупівлі: відповіді на поширені...

Експерти Програми USAID DOBRE зібрали всі питання щодо здійснення публічних закупівель, які надійшли від...

30 березня 2023

Бориспільська громада побратається з містом Вантаа

Бориспільська громада побратається з містом Вантаа

Бориспільська міська рада ухвалила рішення про підписання договору про співпрацю з фінським містом Вантаа. Про це...