05 грудня 2023
Logo slogan

Стартували перші семінари для учасників Луганської та Донецької областей проекту «Запуск регіонів: Донбас» (+фото)

18-28 січня в місті Миргород відбувся перший етап із серії навчальний семінар для учасників з Луганської та Донецької областей проекту «Запуск регіонів: Донбас». Проект здійснюється Українським інститутом міжнародної політики у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). 

Даний проект об’єднав представників виконавчої влади та ініціативні групи громадських активістів Маріуполя, Сартани, Дружківки, Вугледара, Соледарської ОТГ, Покровська, Лиманської ОТГ, Білозерської ОТГ, Гірника, Цукуринська, Курахівки, Лисичанська, Сєвєродонецька, Новопсковської ОТГ, Білокуракинської ОТГ, Сіверська, Новогродівки та Новоайдарської ОТГ. 

3 групи, по 25 учасників кожна, відвідали триденний навчальний семінар з напрацювання навичок стратегічного розвитку та закономірного його планування, проектного менеджменту та інших необхідних вмінь для ефективної роботи на місцях в рамках реформи децентралізації. Крім того, Миргородська міська рада на чолі з міським головою, Сергієм Соломахою, гостинно прийняли учасників семінару та розповіли про свої  успіхи та здобутки в плані інноваційного розвитку міста. 

Дійсно, локація вибрана невипадково, адже в Миргороді чимало запущених і вже діючих проектів, котрі допомагають місту в сталому та інноваційному розвитку. Крім того, Полтавщина вибрана як регіон, котрий може показати приклад центральної частини України і довести, що не лише в західній частині України є чудові приклади успіхів малих міст, а й скрізь, де є успішна команда локальних менеджерів, котрі ефективно займаються містобудівництвом. Сергій Соломаха, та Тетяна Усик, начальниця відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменджменту Миргородської міськради розповіли, що місту дійсно є чим похвалитися в досвіді залучення коштів міжнародних донорів. Миргород також був одним із перших підписантів Угоди мерів щодо енерегозбереження, в чому місто зробило значні успіхи: було закуплено програму онлайн-перегляду використання електроенергії споживачами. Тут встановлені 10 сонячних панелей для освітлення перехресть, розроблена програма місцевих альтернативних джерел енергії (котельня на соломі), модернізоване теплозабезпечення віддаленого району міста, створена концентраційна електростанція на біомасі, відбувається утеплення житлового фонду через заміну вікон та багато іншого. Крім того, Миргород це ще й велосипедне місто з найвищим в Україні відсотком жінок-велосипедисток — понад 35%, саме тому тут будують велодоріжку, покращують транспорт через GPS-навігацію та міському транспорті та займаються роздільним збором сміття.

Сама програма семінару  включала лекцію, а потім і практичні роботу, присвячену стратегічному розвитку та аналізу, котрі проводили Галина Васильченко, та Ірина Ковра – експертки зі стратегічного розвитку міст. Учасники ознайомилися із українським та іноземним досвідом впровадження стратегій розвитку територій та міст, самою методологією стратегічного планування. Після невеликої вправи на розігрів, групи працювали над ситуативною вправою, роблячи SWOT-аналіз міст. Далі, уже відпрацювавши дану методику на абстрактних містах, учасники обєдналися в групи по містах розробляли бачення розвитку громади, пріоритетів та планів дій по містах. Найпопулярнішими проектами розвитку стали туризм і навіть екстримальний туризм, енергозберігаючі проекти, проекти розвитку малого бізнесу та екоефективності. 

На кожній виїзній сесії в Миргородську міську раду, була присутня також Лідія Євтушенко, представниця Мінрегіон, котра розповідала про необхідність активнішого включення громад в реформу децентралізації. “Дійсно, радує, що перші ОТГ прислали понад 1500 проектів. Шкода, звісно, що не всі були чітко виписані, була навіть ситуація, коли одна громада переписувала проект 8 разів. Але після такої практики ми почали отримувати уже дійсно готові продукти в плані проектних заявок та їх пропрацьованості. Мої іноземні колеги, побачивши перші результати реформи, сказали, що уже скоро можна буде приїздити в Україну за позитивними прикладами реформи. Так ось Миргород — одне з таких міст, де є хороші зміни”.

Другий день семінару був присвячений проектному менеджменту для органів місцевого самоврядування, як універсальному способу планування та адміністрування діяльності. Дійсно, учасники мали різний досвід проектного менеджменту, але групова динаміка, практичні поради один одному за модерації Надія Афанасьєвої, допомогли стоворити масу не лише ідей, а й подаючих надію на реалізацію проектів, з котрими учасники будуть продовжувати працювати аж до наступного семінару в березні. Ідеї проектів були розроблені виходячи з проблематики міст, найбільш хвилюючих та гострих: від створення ЦНАПу до побудови очисних споруд і від реконструкції водної станції в аквапарк до створення освітнього курсу та школи IT, центру підтримки для дітей з особливими потребами. Крім того, були проекти, спрямовані на будівництво центру раннього розвитку дітей, етно-парку "Перлина Лиманщини", покращення транспортного обслуговування Лисичанська, реконструкції каналізаційного колектора у Білозерському, та інформаційоного стенду у Черкаській ОТГ. Для оновлення технічної бази були запропоновані проекти придбання спеціалізованої техніки для комунального підприємства, Сіверськ запропонував проект капітального ремонту свого водогону від скважини до резервуару «Чиста Вода». 

Крім лекцій і практичних робіт та зустрічей в міськраді, в програмі також були іноземні експерти, зокрема, Вайдас Аугунас, депутат Вільнюської районної ради. Він ділився досвідом Литви у трансформації влади та суспільства в якості рецептів для використання в Україні. Учасники засипали Вайдаса масою питань з приводу фінансування численних проектів в Литві зі сторони ЄС та тих наслідків, котрі це принесло місцевим громадам.”Дійсно, зараз у нас одна із найактивніших фаз фінансування зі сторони ЄС але з 2021 я сподіваюся, уже ми будемо інвестувати в розвиток навколишніх територій, зокрема, України… поняття олігархів у нас немає, є лише 1 мільйонер, але всі бізнеси в нас зроблені людьми з нуля, все вони робили своїми руками, без домішок політики. Для прикладу, є найбільша сітка супермаркетів, котру запустила сім’я з 8 осіб, почавши з маленького магазинчика”.  

А в останній день семінару учасники активно працювали в групах, продовжуючи роботу над вдосконаленням своїх проектів. Разом із модераторкою та експерткою, Оксана Івасів, вони пропрацьовували індикатори успішності, ризики та стратегії їх попередження, та очікуванні результати проектів. Наступний етап проекту відбудеться уже в середині березня 2017 року в Харківській області.

У лютому учасники усіх 3 груп Донецької та Луганської областей продовжують розпочату на семінарі у Миргороді роботу над проектною заявкою в режимі консультацій із експертами проекту, а вже в середині березня фіналізують її на 2 семінарі на завершальному етапі проекту в Харківській області. 

01.02.2017 - 19:12 | Переглядів: 7048
Стартували перші семінари для учасників Луганської та Донецької областей проекту «Запуск регіонів: Донбас» (+фото)

Приєднані зображення:

Область:

Донецька область Луганська область Полтавська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

05 грудня 2023

7 грудня - презентація освітнього серіалу «Громада 4.0 — створюємо проєкти цифрової трансформації»

7 грудня - презентація освітнього серіалу...

7 грудня, в День місцевого самоврядування, о 12:00 представники міжнародної організації SocialBoost разом експертами...

05 грудня 2023

Глазго та Миколаїв стануть порідненими містами

Глазго та Миколаїв стануть порідненими містами

Англійське місто Глазго та місто Миколаїв готуються до офіційного встановлення побратимських відносин. Про це...

04 грудня 2023

Швейцарія передала сім автомобілів для роботи мобільних ЦНАПів на Херсонщині

Швейцарія передала сім автомобілів для роботи...

Швейцарія передала Україні сім автомобілів для роботи мобільних ЦНАПів у семи громадах Херсонщини. Завдяки цьому...

04 грудня 2023

35 громад з 6 областей отримали техніку для відновлення надання послуг

35 громад з 6 областей отримали техніку для...

  35 деокупованих і постраждалих громад з Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської,...