З 209 об'єднаних територіальних громад, утворених в 2016 році, на прямі міжбюджетні відносини гарантовано перейдуть ті громади, які відповідають Перспективним планам формування територій громад, що затверджені Урядом. Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В'ячеслав Негода. Сьогодні в Києві він провів нараду з координаторами регіональних Центрів розвитку місцевого самоврядування з актуальних питань розвитку об'єднаних територіальних громад в Україні.
Він пояснив, що затвердження Урядом Перспективних планів фактично є визначенням спроможними тих громад, що передбачені цими документами.
В'ячеслав Негода навів дані, які свідчать, що на сьогоднішній день 10 областей не направили на погодження центральних органів виконавчої влади Перспективні плани. А, як відомо, таке погодження передує розгляду цих документів Урядом.
"Можемо опинитися в ситуації, за якої не буде підстав переводити окремі громади на прямі міжбюджетні відносини. До прикладу, з тих 25 громад, що провели в цьому році перші місцеві вибори, лише 13 відповідають Перспективним планам. По іншим Мінфін не має юридичних підстав переводити їх на прямі міжбюджетні відносини", - сказав Перший заступник Міністра.
Він також повідомив, що через затягування Центральною виборчою комісією процесу призначення перших місцевих виборів в об'єднаних громадах (184 громади проведуть місцеві вибори в кінці року - 11 та 18 грудня), то з 1 січня вони також не зможуть перейти на прямі міжбюджетні відносини.
"Узгоджено з Мінфіном, що спроможні громади, які в грудні проведуть місцеві вибори на своїх територіях, перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з 1 березня, або ж з 1 квітня. Тому що, провівши фактично перед Новим роком вибори, вони не встигнуть до 1 січня провести засідання перших сесій і сформувати виконавчі комітети ", - поінформував В'ячеслав Негода.
Він також додав, що ті спроможні громади, які проведуть місцеві вибори до травня 2017 року, матимуть шанс перейти на прямі міжбюджетні відносини з липня 2017 року.
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
Поділитися новиною:
15 січня 2021
Фінансування районних рад новоутворених районів – роз’яснення експертів
Фінансування районних рад новоутворених районів...
Експерти з фінансових питань Офісу підтримки реформи з децентралізації при Мінрегіоні підготували коротке роз’яснення...
15 січня 2021
18 січня - вебінар для освітніх управлінців про...
18 січня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...
15 січня 2021
Децентралізація і культура: завдання – зберегти...
Не допустити безпідставної ліквідації жодного районного закладу культури. Кожен з них – бібліотеки, мистецькі школи,...
15 січня 2021
Надання послуг соціального характеру у ЦНАП - рекомендації експертів
Надання послуг соціального характеру у ЦНАП -...
Експерти напряму з покращення якості наданя адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою»...
14 січня 2021
Увага! Мінрегіон затвердив Кодифікатор...
У зв’язку із докорінною зміною адміністративно-територіального устрою України, Мінрегіон затвердив Кодифікатор...