Децентралізація: проблеми і перспективи утворення великої Бориславської спроможної громади

Минулий тиждень для громадськості та депутатського корпусу Борислава виявився напруженим. У місті вперше серйозно заговорили про адміністративно-територіальну реформу та почали перейматися інтересами Борислава. Своєрідним каменем спотикання для активних громадян та депутатів міської ради стали два проекти Перспективних планів спроможних територіальних громад Дрогобицького району

У першому Бориславу відводиться роль одного із чотирьох майбутніх адміністративно-територіальних центрів Дрогобицького району, навколо якого об’єднуються 14 населених пунктів регіону, включаючи селища Підбуж та Східницю. У другому – Борислав виступає центром об’єднання у спроможну територіальну громаду Дрогобиччини трьох населених пунктів – Борислава, Попелів та Ясениці-Сільної. При реалізації такого варіанту об’єднання курортне селище Східниця, а також смт. Підбуж виступають окремими центрами об’єднаних територіальних громад регіону поряд із містами Дрогобичем, Трускавцем, смт. Меденичі, а також Новим селом Дрогобицького району, які у ході денцентралізації стають окремими адміністративно-територіальними центрами Дрогобицького регіону.

Саме ця розбіжність у підходах до визначення ролі та місця Борислава у процесі формування об’єднаних спроможних громад Дрогобиччини стала поштовхом до гострої дискусії на сесії Бориславської міської ради. За наслідками обговорення проблеми депутатський корпус ухвалив звернення до голів Львівської обласної ради Олександра Ганущина та облдержадміністрації Олега Синютки, а також голови постійної діючої депутатської комісії Львівської обласної ради з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Володимира Сагана.

Минулого вівторка відбувалося засідання профільної комісії облради з питань децентралізації, відтак на її засідання до Львова вирушила представницька делегація з Борислава.

Борислав стоїть на позиціїоб’єднання навколо себе 14 населених пунктів регіону

Метою поїздки на засідання постійної комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Львівської обласної ради чисельної бориславської делегації на чолі із секретарем ради Юрієм Химиним та заступником міського голови Богданом Монастирським була категорична незгода депутатів Бориславської міської ради та громадськості міста із проектом перспективного плану спроможних територіальних громад Дрогобицького району, згідно якого до Борислава приєднуються лише сільські громади Ясениці-Сільної та Попелів, а не 17 адміністративно-територіальних одиниць Дрогобицького району, включаючи території Східницької та Підбузької селищних, а також Модрицької, Попелівської, Ясенице-Сільнянської, Бистрицької, Довжанської, Новокропивницької, Опаківської, Рибницької, Старокропивницької, Ластівківської, Залокоцької, Смільнянської, Нагуєвицької та Урізької сільських рад, як це було передбачено раніше.

Борислав, – за твердженням міського голови Ігоря Яворського, – має усі перспективи, щоб стати центром великої об’єднаної громади, яка буде налічувати у своєму складі 17 населених пунктів, а не три, як це передбачено варіантом, винесеним на розгляд та затвердження обласної ради профільною комісією.

– Адміністративні амбіції та спроможність Борислава, – зазначає Ігор Яворський, – стати центром великої об’єднаної територіальної громади підтверджуються економічними показниками. Після об’єднавчих процесів у бюджеті великої об’єднаної Бориславської громади утвориться профіцит бюджету, який дозволить розвивати приєднані території та успішно розвивати створену спроможну громаду. У Бориславі для цього є усі можливості. У місті наявні усі структури органів державної влади та місцевого самоврядування, які сьогодні функціонують і здатні надавати послуги значно більшій кількості населення. Місто має значний кадровий потенціал, розвинуту промислову та навчально-методичну базу, відтак може і повинно стати центром об’єднання навколо себе значної кількості населених пунктів, як це і було передбачено передостанньому варіанті проекту перспективного плану об’єднаних територіальних громад Дрогобиччини, що був оприлюднений офісом реформ Львівщини задовго до появи останнього варіанту із сімома спроможними громадами. Ми стоїмо на позиції – наголосив Ігор Яворський – об’єднання навколо Борислава 14 населених пунктів, в тому числі Східниці, яка повинна входити у формат великої спроможної Бориславської громади. Повну версію читати ТУТ

Область:

Львівська область

Джерело:

«Нафтовик Борислава»

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 січня 2021

Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської громади - підсумкова конференція трирічного проекту

Молодіжний кластер органічного бізнесу...

27 січня 2021 року о 13.00 в Українському кризовому медіа центрі відбудеться підсумкова конференція трирічного...

25 січня 2021

Школа лідерства для жінок-мерок - розпочався набір учасниць

Школа лідерства для жінок-мерок - розпочався...

Національний Демократичний Інститут (НДІ) оголошує про старт навчальної програми "Школа лідерства для жінок-мерок",...

25 січня 2021

26 січня - вебінар Асоціації ОТГ: «Національна стратегія управління відходами»

26 січня - вебінар Асоціації ОТГ: «Національна...

26 січня об 11:00 Асоціація ОТГ розпочне вебінар на тему: «Національна стратегія управління відходами». У програмі...

25 січня 2021

25 січня 2021

Про зміст і правову природу одного повноваження старости

Про зміст і правову природу одного повноваження...

Автор: Олександр Врублевський, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних...