Децентралізація: проблеми і перспективи утворення великої Бориславської спроможної громади

Минулий тиждень для громадськості та депутатського корпусу Борислава виявився напруженим. У місті вперше серйозно заговорили про адміністративно-територіальну реформу та почали перейматися інтересами Борислава. Своєрідним каменем спотикання для активних громадян та депутатів міської ради стали два проекти Перспективних планів спроможних територіальних громад Дрогобицького району

У першому Бориславу відводиться роль одного із чотирьох майбутніх адміністративно-територіальних центрів Дрогобицького району, навколо якого об’єднуються 14 населених пунктів регіону, включаючи селища Підбуж та Східницю. У другому – Борислав виступає центром об’єднання у спроможну територіальну громаду Дрогобиччини трьох населених пунктів – Борислава, Попелів та Ясениці-Сільної. При реалізації такого варіанту об’єднання курортне селище Східниця, а також смт. Підбуж виступають окремими центрами об’єднаних територіальних громад регіону поряд із містами Дрогобичем, Трускавцем, смт. Меденичі, а також Новим селом Дрогобицького району, які у ході денцентралізації стають окремими адміністративно-територіальними центрами Дрогобицького регіону.

Саме ця розбіжність у підходах до визначення ролі та місця Борислава у процесі формування об’єднаних спроможних громад Дрогобиччини стала поштовхом до гострої дискусії на сесії Бориславської міської ради. За наслідками обговорення проблеми депутатський корпус ухвалив звернення до голів Львівської обласної ради Олександра Ганущина та облдержадміністрації Олега Синютки, а також голови постійної діючої депутатської комісії Львівської обласної ради з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Володимира Сагана.

Минулого вівторка відбувалося засідання профільної комісії облради з питань децентралізації, відтак на її засідання до Львова вирушила представницька делегація з Борислава.

Борислав стоїть на позиціїоб’єднання навколо себе 14 населених пунктів регіону

Метою поїздки на засідання постійної комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Львівської обласної ради чисельної бориславської делегації на чолі із секретарем ради Юрієм Химиним та заступником міського голови Богданом Монастирським була категорична незгода депутатів Бориславської міської ради та громадськості міста із проектом перспективного плану спроможних територіальних громад Дрогобицького району, згідно якого до Борислава приєднуються лише сільські громади Ясениці-Сільної та Попелів, а не 17 адміністративно-територіальних одиниць Дрогобицького району, включаючи території Східницької та Підбузької селищних, а також Модрицької, Попелівської, Ясенице-Сільнянської, Бистрицької, Довжанської, Новокропивницької, Опаківської, Рибницької, Старокропивницької, Ластівківської, Залокоцької, Смільнянської, Нагуєвицької та Урізької сільських рад, як це було передбачено раніше.

Борислав, – за твердженням міського голови Ігоря Яворського, – має усі перспективи, щоб стати центром великої об’єднаної громади, яка буде налічувати у своєму складі 17 населених пунктів, а не три, як це передбачено варіантом, винесеним на розгляд та затвердження обласної ради профільною комісією.

– Адміністративні амбіції та спроможність Борислава, – зазначає Ігор Яворський, – стати центром великої об’єднаної територіальної громади підтверджуються економічними показниками. Після об’єднавчих процесів у бюджеті великої об’єднаної Бориславської громади утвориться профіцит бюджету, який дозволить розвивати приєднані території та успішно розвивати створену спроможну громаду. У Бориславі для цього є усі можливості. У місті наявні усі структури органів державної влади та місцевого самоврядування, які сьогодні функціонують і здатні надавати послуги значно більшій кількості населення. Місто має значний кадровий потенціал, розвинуту промислову та навчально-методичну базу, відтак може і повинно стати центром об’єднання навколо себе значної кількості населених пунктів, як це і було передбачено передостанньому варіанті проекту перспективного плану об’єднаних територіальних громад Дрогобиччини, що був оприлюднений офісом реформ Львівщини задовго до появи останнього варіанту із сімома спроможними громадами. Ми стоїмо на позиції – наголосив Ігор Яворський – об’єднання навколо Борислава 14 населених пунктів, в тому числі Східниці, яка повинна входити у формат великої спроможної Бориславської громади. Повну версію читати ТУТ

Область:

Львівська область

Громади:

Бориславська територіальна громада

Джерело:

«Нафтовик Борислава»

Поділитися новиною:

Читайте також:
37f9563db4bccbbefb90679b795f993d

26 вересня 2018

На Дніпропетровщині громадам області вручили...

  У Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбувся фінал форуму «Ярмарок...

27eed6b3feeed258f5c0119d5689bbe6

26 вересня 2018

В новій громаді відчули позитивні зміни

Першопрохідцям завжди нелегко. Це відчули на собі керівники Новобогданівської сільської об’єднаної територіальної...

713cdc875bfb5572be98ae33fb5d9a38

26 вересня 2018

Корупційні схеми при будівництві роблять...

Будь-які корупційні схеми, які можуть супроводжувати процес будівництва в населених пунктах – від відводу землі до...