Мінрегіон стурбований результатами розгляду деякими обласними радами проектів перспективних планів формування спроможних громад.
За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслава Негоди, обласні ради мали б бути серед лідерів реформи, оскільки вони та їхні Асоціація активно підтримували розроблення і затвердження Концепції реформування місцевого самоврядування, план заходів з її реалізації, закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та відповідну Методику.
«Без формування територіальної основи на базовому рівні – створення спроможних громад, буде неможливо розбудувати ефективну систему місцевого самоврядування в Україні, в тому числі на рівні області та районному рівні. Це комплексне завдання, послідовність вирішення якого вимагає відповідних конструктивних рішень і від обласних рад. Якщо обласні ради можуть запропонувати свої варіанти перспективних планів, то це був би більш конструктивний шлях, ніж не приймати ніяких», - сказав В’ячеслав Негода.
В Мінрегіоні не виключають ситуації, що не всі облради схвалять перспективні плани до чергових місцевих виборів, які важливо провести вже на новій територіальній основі.
«Від такої ситуації ніхто не виграє, а лише програють територіальні громади тих областей, які не матимуть схвалених облрадами і затверджених Урядом відповідних перспективних планів, оскільки не зможуть скористатися своїм правом на формування спроможних громад і майбутніми перевагами, які передбачені законодавством для таких громад. Безперечно, ми поважаємо право обласних рад визначати свою позицію, але важливо, щоб їх рішення не перекривали дорогу тим, хто хоче позитивних змін. А для тих, хто не захоче об’єднуватися в межах перспективного плану, їх ніхто не зможе змусити», - сказав заступник Міністра.
Він наголосив, що робочі групи з підготовки проектів перспективних планів, які діють в областях, мають більш тісно і системно працювати з депутатами обласних рад, народними депутатами України, політичними силами, громадськістю над виробленням спільного бачення майбутнього розвитку місцевого самоврядування у відповідних областях, яке має стати основою перспективних планів формування спроможних громад.
Поділитися новиною:
19 квітня 2021
Старости: 6 запитань про головне – інтерв’ю з В’ячеславом Негодою
Старости: 6 запитань про головне – інтерв’ю з...
15 квітня 20201 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Проект Закону про внесення змін до...
19 квітня 2021
Проект ПРОМІС 2015-2021: ініціативи для розвитку громад України
Проект ПРОМІС 2015-2021: ініціативи для...
Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який у 2015-2021 рр....
19 квітня 2021
У Мукачеві відкрили новий Центр надання адміністративних послуг
У Мукачеві відкрили новий Центр надання...
У місті Мукачево, що на Закарпатті, відкрили новий Центр надання адміністративних послуг. Нова сучасна будівля...
19 квітня 2021
Співробітництво громад: Мінрегіон пропонує спростити процедури і розширити коло суб’єктів
Співробітництво громад: Мінрегіон пропонує...
Мінрегіон удосконалить механізм співробітництва територіальних громад. Проект відповідних законодавчих змін...
19 квітня 2021
Децентралізація по-німецьки: що може громада
Децентралізація по-німецьки: що може громада
Громада - найменша адміністративна одиниця у Німеччині. Нею колегіально керує Рада громади і бургомістр. На що вони...