21 березня 2023
Logo slogan

Місцеве самоврядування має отримати монопольне право на планування своєї території, - експерт

«Місцеве самоврядування має отримати вплив на управління земельними ресурсами. Але перше монопольне право, яке воно має отримати, – це право на планування своєї території». Про це  в інтерв’ю газеті «Сегодня» сказав директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук. Сьогодні видання опублікувало другу частину розмови з експертом.

«Ми запропонували законопроект, який поширює компетенцію місцевого самоврядування на всю свою територію. Бо сьогодні це тільки села, а за містами вже райдержадміністрація. Це неправильно. Територія – публічна річ, Богом дана земля, і її треба використати так, щоб вона сьогодні, завтра, післязавтра була годувальницею для всіх. І от місцеве самоврядування планує: тут буде сільськогосподарське виробництво, і незалежно від того, у чиїй власності земля, вона буде призначена для с/г виробництва. Отут буде рекреація, і знову ж таки незалежно від того, у чиїй власності земля, головне – використання (…)

Коли ми робимо планування території, питання власності – це питання десяте. Для місцевого самоврядування все одно, в якій власності земля. Умовно я – сільська рада, я отримав в управління 200 га державної землі. Я що, буду там щось сіяти і збирати? Не буду, тому що це не властивість місцевого самоврядування. Тобто мені залишається що? Або здати землю в оренду, або продати. І перше і друге містить корупційні ризики. Для місцевого самоврядування головне, щоб з цієї землі надходили податки. А у нас все ставлять з ніг на голову, і зараз, я вважаю, найважливіше розв’язати проблему очистки територій, які знаходяться в містах, які передані задурно в приватну власність, не використовуються і невідомо, що з ними робити.. Ви ж подивіться – цукрові заводи… Є містечко Волочиськ, це на Збручі: залізниця, автотраса, середина шляху між Хмельницьким і Львовом, недалеко до західного кордону – ідеальне місце для інвестицій. Там був цукровий завод, який перейшов у приватну власність, його порізали, здали на металобрухт і там руїна – 20 чи 22 гектари. Готова промзона, але вона в приватній власності і не використовується. Необхідно вирішити питання очистки таких зон. Тобто якщо це твоя приватна власність, то відповідно до призначення землі ти там працюєш або продаєш тому, хто може там працювати. Якщо не продаєш і не працюєш, тоді вона передається в комунальну власність. Таким чином ми звільнимо тисячі гектарів земель там, де все є. Бо в даному випадку туди підведені усі комунікації. Де зараз на землях с/г призначення оце все отримати? Ніде», - говорить експерт.

Повну версію другої частини розмови з Анатолієм Ткачуком читати ТУТ

31.08.2016 - 21:14 | Переглядів: 8951
Місцеве самоврядування має отримати монопольне право на планування своєї території, - експерт

Теги:

Анатолій Ткачук

Джерело:

Сегодня

Поділитися новиною:

Читайте також:

21 березня 2023

Конгрес місцевих і регіональних влад при Президентові готує міжнародний саміт міст та регіонів

Конгрес місцевих і регіональних влад при...

  У Львові зібралися керівники двох Палат Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, щоб...

21 березня 2023

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших питань сфери публічного адміністрування за 11-20 березня 2023 року

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших...

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» продовжує публікацію ключових новин та актів про зміни у сфері...

21 березня 2023

Заборона проросійських географічних назв: Парламент прийняв закон

Заборона проросійських географічних назв:...

21 березня Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №7253 «Про внесення змін до...

21 березня 2023

7 нових вакансій Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Києві та регіонах

7 нових вакансій Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у...

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розширює свою діяльність та оголошує конкурс на наступні посади: Фахівець із закупівель...