На Херсонщині відбувся «Децентралізаційний марафон», ініціатором якого виступила «Асоціація міст України». Учасники марафону проінформували про переваги децентралізації, роз’яснили процеси та етапи об’єднання громад, проконсультували і допомогли громадам підготувати необхідні документи та проекти рішень.
Рік тому у Високопільському районі області було створено першу Кочубеївську сільську об’єднану територіальну громаду. Вона об’єднала чотири сільські ради і 14 населених пунктів із загальною кількістю 3168 осіб. Нині це громада, яка знає пріоритети свого розвитку, має бюджет 10,5 мільйона гривень (бюджет Високопільського району — 22 мільйони). Громада отримала від держави субвенцію на розвиток інфраструктури обсягом 4,6 мільйона гривень.
Як зазначає в. о. заступника голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій, після активного обговорення і сумнівів щодо децентралізації маємо результат. На сьогодні п’ять майбутніх об’єднаних тергромад увійшли у фінальний етап створення, отримали позитивні висновки від обласної державної адміністрації щодо відповідності власних рішень про об’єднання законам України. Це Рубанівська (Великолепетиський район), Христівська та Асканія-Новська (Чаплинський), Музиківська (Білозерський), Каланчацька громади (Каланчацький).
Активно просувається процес в інших громадах області, до кінця літа, ймовірно, пройдуть усю процедуру об’єднання ще кілька громад: Тавричанська, Любимівська (Каховський район), Чулаківська та Бехтерська (Голопристанський), Скадовська (Скадовський), Архангельська та Високопільська (Високопільський), Присиваська (Чаплинський), Агайманська (Іванівський), Борозенська (Великоолександрівський район).
Для півдня України це непоганий результат, хоч лідер у питаннях децентралізації — захід. Мабуть, тому, що люди ближче до Європи і на власні очі бачать переваги децентралізації, проведеної 20 років тому.
Згідно з Перспективним планом формування територій громад Херсонщини, передбачено створення 41 об’єднаної тергромади. Як зауважує Дмитро Бутрій, це не догма, а дороговказ. План активно обговорюють громадяни. У процесі таких обопільних консультацій можливі зміни. Тож жодного диктату згори не існує. Хоч є певне нерозуміння процесу знизу на рівні жителів територіальних громад, але завдяки консультаціям та роз’ясненням їх долають.
Поділитися новиною:
22 січня 2021
88% об’єктів передані у комунальну власність громад – оновлені дані Мінрегіону
88% об’єктів передані у комунальну власність...
Триває передача об’єктів спільної власності територіальних громад району до комунальної власності територіальних...
22 січня 2021
Як передати шкільні автобуси громадам
Як передати шкільні автобуси громадам
Як передати шкільні автобуси, які перебувають у власності РДА чи структурного підрозділу РДА, створеного у статусі...
22 січня 2021
Понад сто колективів з 18 областей: у...
У Дніпропетровській області 19 січня завершився онлайн-фестиваль-конкурс вертепів «Різдвяна зірка-2021», який...
22 січня 2021
Управління персоналом в громадах - опитувальник від НАДС
Управління персоналом в громадах - опитувальник...
Національне агентство України з питань державної служби проводить опитування для служб управління персоналом...
22 січня 2021
Створення місцевих фінансових органів – важлива умова функціонування громад
Створення місцевих фінансових органів – важлива...
Експерти з фінансових питань Офісу реформ при Мінрегіоні, нагадують, що громади, які ще не створили фінансові органи,...