Самоврядці чотирьох районів Вінниччини відвідали селище Нова Ушиця у Хмельницькій області.
За ініціативи депутата Вінницької обласної ради Лариси Білозір та на запрошення голови Новоушицької об’єднаної територіальної громади Хмельницької області Олега Московчука сільські голови Тростянецького, Бершадського, Гайсинського і Теплицького районів Вінницької області відвідали селище Нова Ушиця. Метою поїздки було переймання досвіду з організації процесу об’єднання територіальних громад. Саме ця територіальна громада отримала другу за розміром в Україні субвенцію на об’єднання громади та на її розвиток і вона склала 22 млн. грн.
Так з 22 сільських рад Новоушицького району, до яких входило по декілька сіл, об’єднались 18-ть. Нова об’єднана територіальна громада складається із 53 сіл. Таким чином, вдалося значно зекономити бюджет громади – на 1,5 млн. грн. в рік, і наразі всю громаду обслуговує лише 15 службовців.
Отож хмельничани ознайомили вінничан з першими досягненнями у формуванні та розподілі бюджету територіальної громади, податкових надходжень, сплаті податку із заробітної платні, акцизних зборів. Особливо цікавою була інформація про роботу старост та їхні обов’язки: яким чином вони вирішують проблемні питання жителів, чи стали послуги для громадян доступнішими та якіснішими тощо.
Вінницька депутатка Лариса Білозір висловила вдячність голові Новоушицької громади Олегу Московчуку за прийом і подякувала усім працівникам сільради за цікаві розповіді та конструктивні пояснення.
Новоушицька об’єднана територіальна громада стала яскравим прикладом того, що потрібно не боятися змін, а ставати на шлях розвитку. Цей регіон не має тих можливостей, що Вінниччина, і він набагато потенційно слабкіший, однак це не стало перепоною для змін та удосконалення. Вони є одними з перших, хто об’єднав територіальні громади і не жалкують про це. Адже після об’єднання громада отримала 60% надходжень від податку на заробітну платню та 22 мільйони на розвиток своєї інфраструкрути. Саме тому сьогодні розвиток сільських територій потрібно розглядати через призму людини. Головною умовою збереження та розвитку сільських територій має стати формування зайнятості сільського населення, – зазначила Лариса Білозір.
Вона додала, що об’єднання має відбуватися довкола осередків економічної активності, якими є міста районного значення, селища та потужні села, які можуть і мають стати центрами зростання для сільських територій.
Поділитися новиною:
22 січня 2021
88% об’єктів передані у комунальну власність громад – оновлені дані Мінрегіону
88% об’єктів передані у комунальну власність...
Триває передача об’єктів спільної власності територіальних громад району до комунальної власності територіальних...
22 січня 2021
Як передати шкільні автобуси громадам
Як передати шкільні автобуси громадам
Як передати шкільні автобуси, які перебувають у власності РДА чи структурного підрозділу РДА, створеного у статусі...
22 січня 2021
Понад сто колективів з 18 областей: у...
У Дніпропетровській області 19 січня завершився онлайн-фестиваль-конкурс вертепів «Різдвяна зірка-2021», який...
22 січня 2021
Управління персоналом в громадах - опитувальник від НАДС
Управління персоналом в громадах - опитувальник...
Національне агентство України з питань державної служби проводить опитування для служб управління персоналом...
22 січня 2021
Створення місцевих фінансових органів – важлива умова функціонування громад
Створення місцевих фінансових органів – важлива...
Експерти з фінансових питань Офісу реформ при Мінрегіоні, нагадують, що громади, які ще не створили фінансові органи,...