Після певного періоду затишшя на Синельниківщині знов залунала тема децентралізації та майбутнього формату об’єднаних територіальних громад. Нагадаємо, що минулого року всі суперечки та жваві обговорення завершилися тим, що район розглядався в перспективному плані як три громади: одна - Іларіонове з Мар’ївкою, друга - Роздори вкупі з Писарівкою та Старовишневецьком, і третя – всі інші сільські та селищні ради з центром у Новогнідому.
Минулого тижня Роздорський селищний голова Сергій Забудько запросив до себе не лише сільських голів, а й депутатів двох сусідніх сільрад, щоб визначитися, наскільки реальною є перспектива такого об’єднання.
Розпочали обговорення з того, що представники Офісу реформ Олена Тертишна та Таїсія Крушельницька розповіли про переваги, які отримує об’єднана громада, та про ризики, що постають при об’єднанні. Вони, зокрема, зазначили, що на сьогодні в області вже створено 16 ОТГ (об’єднаних територіальних громад), а в процесі оформлення наразі перебуває ще 24 громади. Якщо процес реєстрації відбудеться до вересня, така громада в наступному році отримає з державного бюджету набагато більші преференції, ніж нинішні необ’єднані сільські та селищні ради.
Тож, серед головних плюсів об’єднання, як підкреслила Олена Тертишна, - отримання додаткових фінансових ресурсів, управління земельними ресурсами, а ще – перехід у комунальну власність громади об’єктів соціальної сфери. І знову ж таки, як приклад, зазначила той факт, що в уже створених ОТГ жодну школу не було закрито.
Взагалі ж, як пояснили представниці Офісу реформ, при об’єднанні громада отримує нинішні повноваження району, а в компетенції району (до речі, в області їх планується залишити всього 5, і Синельниківщина має увійти до складу Дніпропетровського) залишиться лише вища освіта, вторинна медицина (тобто великі лікарні) та служба з надзвичайних ситуацій.
У присутнього на зібранні Миролюбівського сільського голови Анатолія Варави виникло логічне запитання: який зиск матиме державний бюджет, так щедро виділяючи кошти? Відповідь була такою: зиск – у громадському контролі над витрачанням коштів, у впровадженні філософії прозорості і в тому, що на землі має нарешті з’явитися справжній господар. Більше - ТУТ
Поділитися новиною:
02 березня 2021
Передача рухомого майна громаді та юридичні...
5 березня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”...
02 березня 2021
Розвиток інституту старост: Парламент прийняв законопроект №4535 у першому читанні
Розвиток інституту старост: Парламент прийняв...
Сьогодні, 2 березня, Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону про внесення змін до деяких законів...
01 березня 2021
150 голів громад беруть участь у навчальному...
1 березня Програма «U-LEAD з Європою» розпочинає унікальний проєкт, створений спеціально для міських, селищних та...
01 березня 2021
Цифрова трансформація громад: як це відбувається в Україні
Цифрова трансформація громад: як це...
Особливостям та перевагам електронного врядування для місцевої влади була присвячена панельна дискусія...
01 березня 2021
Староста і голова громади: підконтрольність, підпорядкованість та організаційна самостійність
Староста і голова громади: підконтрольність,...
Автор: Врублевський Олександр, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад У...