Головне – зробити максимально прозорий механізм прийняття рішень громадами, - Геннадій Зубко
«Державний фонд регіонального розвитку та профіцитні бюджети дадуть більше самостійності місцевим громадам. Головне – це зробити максимально прозорий механізм, максимально віддати прийняття рішень на місцевому рівні - і дати громадам можливість відчути, що вони можуть приймати рішення, отримувати додаткові інструменти», - сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час обговорення Презентації Фахового огляду «Муніципальна консолідація в Україні: тенденції і рішення щодо об’єднання та співробітництва», організованого Мінрегіоном у співпраці з Радою Європи.
«Після проведення бюджетної децентралізації ми вже конкретно відчули, що 2/3 громад є конкурентоспроможними. Вони склали свою базу оподаткування і розуміють, як ці кошти розподілити і ефективно використати», - зазначив Геннадій Зубко.
За словами Віце-прем’єр-міністра, частина громад в умовах, коли немає підприємств, немає з чого формувати базу оподаткування, бачать, що потрібно долучатись і об’єднуватись з іншими громадами.
«Зараз питання, як сформувати громади на принципах самостійності, спроможності і бажані зробити їх потужними. І питання кожної громади, чи може вона себе утримати самостійно, чи їй потрібно об’єднуватись», - пояснив Геннадій Зубко.
«Централізація фінансів з подальшим їх розподілення між громадами не показала свою ефективність. Наше бажання дійти до такого показника, коли 60-65% фінансів залишатимуться на місцях», - підкреслив він.
Віце-прем’єр-міністр України повідомив, що проїхав по багатьох регіонах України і проаналізував як працюють зміни до бюджетного законодавства і як це відчувають на місцях. «В усіх областях бюджети профіцитні і набагато перевищують 2014 рік», - наголосив він.
«Це ті повноваження, які ми їм сьогодні віддаємо: кожен із них зацікавлений подивитись скільки на території громади нерухомості, землі, яким чином це оподатковується, залишати податки на місцях», - пояснив Геннадій Зубко.
«Побудова прозорих відносин з громадою, коли можна пояснити на які конкретні речі спрямовуються кошти від податків – вирішення питань транспорту, будівництва соціальних об’єктів - створює необхідне розуміння і підтримку громадян», - переконаний Віце-прем’єр-міністр України .
За словами Геннадія Зубка, держава дає можливість регіонам самостійно сформувати перспективні плани розвитку.
«Ще один інструмент, який держава дає в руки громадам, є кошти Державного фонду регіонального розвитку. Порядок прийняття рішень повністю віддається на місця: на рівні областей конкурсні комісії вибирають проекти, на які можуть направлятись кошти із цього фонду, і потім затвердження рішення на рівні профільного комітету Верховної Ради», - розповів Геннадій Зубко.

Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Поділитися новиною:
31 березня 2023
У селі на Буковині створили сучасну швейну майстерню
У селі на Буковині створили сучасну швейну...
29 березня 2023 року в селі Мариничі Усть-Путильської громади Чернівецької області відкрили швейну майстерню. Аби...
30 березня 2023
Навіщо громаді стратегічні енергетичні документи
Навіщо громаді стратегічні енергетичні документи
Стратегічна документація допомагає громадам заощаджувати енергію без втрати якості послуг, ставати енергетично...
30 березня 2023
Публічні закупівлі: відповіді на поширені запитання від громад
Публічні закупівлі: відповіді на поширені...
Експерти Програми USAID DOBRE зібрали всі питання щодо здійснення публічних закупівель, які надійшли від...
30 березня 2023
Бориспільська громада побратається з містом Вантаа
Бориспільська громада побратається з містом Вантаа
Бориспільська міська рада ухвалила рішення про підписання договору про співпрацю з фінським містом Вантаа. Про це...