Під час заходу було розглянуто такі питання: ідейно-теоретичне та нормативно-правове забезпечення реформи місцевого самоврядування на сучасному етапі; функціональна роль обласної державної адміністрації, обласної ради та місцевих рад у процесі реформи: хто і як визначає склад об'єднаних територіальних громад; перший досвід об'єднання територіальних громад на Київщині: політичні та особистісні фактори, що сповільнюють процес. Як нівелювати перешкоди; досвід Ірпеня: що стримує створення Ірпінської об'єднаної територіальної громади.
Варто зазначити, що на сьогоднішній день у Київській області діє лише одна об’єднана територіальна громада – Калитянська, на розвиток якої у Держбюджеті передбачено близько 6 мільйонів гривень. Ще близько 30 громад на Київщині готують пакет документів щодо об’єднання для проходження усіх офіційних процедур. У підсумку заплановане створення 45 об’єднаних територіальних громад.
В.о. ректора Павло Пашко наголосив, що Університет ДФС України, будучи найбільшим не лише в Ірпінському регіоні, а й у Київській області, - один із головних містобудівних складових Ірпеня та надає висококваліфіковану освіту. Тому важливо у ході реформ місцевого самоврядування буде враховано і освітній напрям.
«Які ж основні вимоги до адміністративно-територіальних одиниць, що визначаються реформою? Це повна та виключна компетенція; стійкість до демографічних, політичних та економічних викликів; універсальність, типова бюджетна інфраструктура тощо, - наголосив Володимир Удовиченко під час обговорення ідейно-теоретичного та нормативно-правового забезпечення реформи місцевого самоврядування. – Загалом же ми маємо поставити в центрі цієї системи людину, а держава виступатиме щодо неї як надавач адміністративних послуг».
Інформуючи про зміни, які вже відбуваються в Ірпені, Гостомелі, Ворзелі, Коцюбинському, Володимир Карплюк наголосив:
«Протягом року ми активно створювали інфраструктурну базу. Та й на майбутнє у нас ще багато планів і проектів, які ми будемо втілювати в життя».
Поділитися новиною:
27 січня 2021
Переведення держслужбовців РДА на посади в органи місцевого самоврядування - роз'яснення НАДС
Переведення держслужбовців РДА на посади в...
Національне агенство України з питань державної служби надало роз'яснення щодо переведення державних службовців...
27 січня 2021
Розвиток інституту старост – комітет Верховної Ради підтримав законопроект 4535
Розвиток інституту старост – комітет Верховної...
27 січня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...
27 січня 2021
В Україні визначать чіткі правила вирішення питань адмінтерустрою. Уряд схвалив проект закону
В Україні визначать чіткі правила вирішення...
В Україні законодавчо визначать чіткі правила вирішення питань адмінтерустрою - основні засади...
27 січня 2021
Уряд виділив 879 млн грн на виплати працівникам реорганізованих РДА
Уряд виділив 879 млн грн на виплати працівникам...
Уряд перерозподілив 879 млн грн, передбачених у державному бюджеті для забезпечення окремих видатків, пов’язаних з...
26 січня 2021
НАДС розпочинає серію онлайн-заходів для...
НАДС спільно з Мінрегіоном та Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» в...