Сергій Коваленко: Ми повинні надати дітям можливість отримувати шкільну освіту в тих закладах, котрі можуть забезпечити належний навчально-виховний процес

В обласній державній адміністрації розпочала роботу експертна група з підготовки проекту перспективного плану створення на Кіровоградщині освітніх округів. Протягом нинішнього тижня вона провадитиме відповідні консультації з керівниками райдержадміністрацій, районних рад та об’єднаних територіальних громад.

Розпочинаючи засідання групи, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко нагадав, що у кінці грудня Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (набрав чинності з 1 січня ц.р.), у Прикінцевих положеннях якого міститься доручення обласним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування, з метою задоволення потреб населення у високоякісних послугах та раціональної концентрації й ефективного використання матеріальних, фінансових, кадрових ресурсів регіону, забезпечити створення освітніх і культурних округів шляхом об’єднання навчальних закладів, закладів культури, інших бюджетних установ. На засіданнях експертної групи якраз і аналізуватимуться пропозиції районів та громад щодо створення освітніх округів, що формуватимуться на основі навчально-виховних об’єднань, які, в свою чергу, будуть створені в результаті реорганізації нинішньої мережі загальноосвітніх навчальних закладів на базі кількох опорних шкіл, що матимуть філії в особі приєднаних до них менш потужних закладів освіти.

– Основна мета такого реформування полягає в тому, – зазначив Сергій Коваленко, – що дитина від ясельної групи до 11 класу у кожному населеному пункті – чи великому, чи маленькому – повинна мати перспективу, мати можливість отримати якісну загальну середню освіту, що дасть змогу успішно скласти ЗНО і стати студентом вишу тому, хто має таку мету. На жаль, не всі навчальні заклади Кіровоградської області на нинішньому етапі можуть надавати однаково якісні освітні послуги, тому що ні структура цих закладів, ні організація в них навчально-виховного процесу не дає такої можливості.

Майбутні навчально-виховні об’єднання, котрі формуватимуть освітні округи, матимуть статус юридичної особи і будуть фінансово самостійними, але для цього їм, відповідно до рекомендацій Міністерства освіти, необхідно мати не менше (або хоча б в межах) 360 учнів.

Сергій Коваленко наголосив, що під час такої реорганізації не буде закрито жодної школи, не скорочуватимуться педагогічні працівники і, що не менш важливо, під час обговорення проекту модернізації освітньої мережі питання не розглядатиметься з погляду економії коштів, оскільки належний фінансовий ресурс для таких змін є. Це освітня субвенція, що надходитиме з державного бюджету, і додаткові кошти, які території можуть виділяти з місцевих бюджетів у разі, коли такої субвенції не вистачатиме. Тим більше, що підсумки виконання дохідної частини місцевих бюджетів і за 2015 рік, і за два місяці поточного року свідчать про позитивні результати. Торік перевиконання запланованих доходів склало у загальній сумі 400 мільйонів гривень, тож у місцевих бюджетах є чималі залишки, нинішнього року, як свідчать попередні розрахунки, результати можуть бути ще вагомішими.

Тобто перші кроки децентралізації дали такий фінансовий ресурс на місця, що його можна використовувати і на розвиток інфраструктури територій, і на фінансування закладів освіти за стандартами окремого села чи окремої школи.

Але все це підходи для вирішення питання. Насамперед у центрі уваги – дитина. Головне, для чого розпочинаються пропоновані зміни – надати їй право на отримання якісної освіти, а це можливе лише тоді, коли у навчальному закладі і для шкільних, і для позашкільних занять створено всі умови, коли навчально-виховний процес організовано на належному рівні, коли знання з тих чи інших предметів дають відповідні фахівці, а не будь-хто з педагогів, кого поставили на заміну. Більше - ТУТ

Область:

Кіровоградська область

Джерело:

Сайт Кіровоградської ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 червня 2021

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр за шведським проєктом

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр...

18 червня відбулося урочисте відкриття новозбудованого Дія Центру (ЦНАП) у Нових Санжарах Полтавської області....

18 червня 2021

Формула розподілу освітньої субвенції. Що чекати громадам?

Формула розподілу освітньої субвенції. Що...

Що громадам важливо знати про оновлену формулу розподілу освітньої субвенції? Про це розповів під час вебінару DECIDE...

18 червня 2021

Адмінпослуги соцзахисту необхідно поетапно делегувати усім громадам, - експертна думка

Адмінпослуги соцзахисту необхідно поетапно...

Здобутки та проблеми розвитку системи надання адміністративних послуг в Україні обговорили сьогодні в Києві...

18 червня 2021

Комунікації та робота з громадськістю в управлінні освітою та закупівлях

Комунікації та робота з громадськістю в...

Як комунікувати та співпрацювати з громадськістю під час закупівель харчування? Під час вебінару Ольга Нос, фахівчиня...

18 червня 2021

У Вараській громаді запрацювала сучасна ПЛР-лабораторія

У Вараській громаді запрацювала сучасна...

У Вараській багатопрофільній лікарні запрацювала сучасна ПЛР-лабораторія. Про це повідомив голова Рівненської ОДА...