01 грудня 2023
Logo slogan
Тривають обговорення проблем політики у сфері адміністративних послуг
Тривають обговорення проблем політики у сфері адміністративних послуг

В процесі децентралізаційної реформи організація надання адміністративних послуг була передана на місцевий рівень, де діє розвинута мережа ЦНАП, якість обслуговування в яких відчули всі мешканці України. Водночас, ще маємо багато бар’єрів, які перешкоджають інтеграції та більш якісному обслуговуванню громадян у ЦНАП. Більшість цих бар’єрів лежать у площині державної політики у сфері адміністративних послуг, як от:

  • зупинення тестування державних реєстраторів нерухомості і бізнесу, що створило кадрову кризу в галузі;
  • погіршення доступності до послуг ДРАЦС на місцевому рівні, бар’єри в делегуванні надання зазначених послуг на місцевий рівень;
  • потреба дублювання інформації у 23 електронні системи при наданні адміністративних послуг соціального характеру.

Задля належної ідентифікації проблем політики у сфері адміністративних послуг шведсько-український проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» спільно з Асоціацією ОТГ провели онлайн опитування працівників ЦНАП (понад 280 учасників) та захід-обговорення проблем політики у сфері адміністративних послуг. До дискусії долучилися 18 керівників ЦНАП з 12 областей України, з сільських, селищних, міських громад, щоб збалансовано врахувати потреби різних формацій ЦНАП.

Також в обговоренні взяли участь Наталія Шамрай, голова Асоціації ЦНАП, Ірина Кара, експертка Асоціації ОТГ по напрямкам «Управління людськими ресурсами», «Адміністративні послуги, е-врядування», Інна Скляр, експертка з питань відкритого урядування Асоціації міст України. З вітальним словом до учасників звернулася Марина Бобраніцька, начальниця управління системного розвитку надання адмінпослуг Міністерства цифрової трансформації України.

Модерували дискусію Віктор Тимощук, заступник голови правління ЦППР, та Василь Сегін, полісі координатор проєкту PROSTO.

Наступним кроком буде підготовка третьої редакції Білої Книги державної політики у сфері адміністративних послуг. Попередня редакція Білої Книги була презентована у квітні 2021 року, але з того часу з’явилось безліч нових викликів, що потребують додаткової уваги Уряду та Парламенту.

Переглядів: 817
Новини на тему: адміністративні послуги
Читайте також: