29 вересня 2023
Logo slogan
14 червня - панельна дискусія: "Нові можливості для громад: як харчова переробка впливає на продовольчу безпеку"
14 червня - панельна дискусія: "Нові можливості для громад: як харчова переробка впливає на продовольчу безпеку"

Які виклики постали перед українськими громадами з початком повномасштабної війни та чому розвиток місцевої переробки став надактуальним? Як громадам вдалося забезпечити продовольством не лише своїх жителів, а й переселенців та ЗСУ?


Відповіді на ці питання можна буде почути 14 червня об 11:00 під час панельної дискусії «Нові можливості для громад: як харчова переробка впливає на продовольчу безпеку» в рамках форуму «Продовольча безпека України: переробка та зберігання урожаю».

Захід відбудеться за підтримки ініціативи «Сади Перемоги» проекту «Супровід урядових реформ в України» (SURGe), який реалізується за фінансової підтримки Уряду Канади. Під час діалогу представники пілотних громад ініціативи докладно розкажуть про власний досвід реалізації проєктів  продовольчої безпеки, підтриманих «Садами Перемоги», та особливу увагу приділять переробці харчових продуктів – як інструменту досягнення продовольчої безпеки.

Ініціативу «Сади Перемоги» навесні 2022 року запустив проєкт SURGe, що фінансується урядом Канади та впроваджується компанією Alinea International, за підтримки Міністерства аграрної політика та продовольства України й Міністерства розвитку громад та територій, аби підтримати громади та мотивувати вирощувати власні харчові продукти.

Однією з перших до «Садів Перемоги» долучилася Буцька територіальна громада на Черкащині, яка за підтримки експертів ініціативи розробила та затвердила «Програму підтримки самозабезпечення Буцької територіальної громади харчовими продуктами на 2022 – 2024 роки» та, орієнтуючись на свої потреби, змогла забезпечити продовольством 11 тис. людей, а також – освоїти виробництво олії та згущеного молока.

Кооператив «Оберіг» у Доманівській селищній громаді на Миколаївщині завдяки ініціативі «Сади Перемоги» та CDF Canada отримав теплицю-розсадник, зараз 18 осіб мають надійне та стабільне джерело доходів для своїх сімей. Кооператив з’явився у 2019 році, аби ветерани АТО мали гідну зайнятість після війни та могли інтегруватися у суспільство. Через повномасштабне вторгнення росії в Україну, підтримка ветеранів та родин, які втратили годувальника чи годувальницю на війні, стала пріоритетом для місцевої влади, яка всіляко підтримує роботу кооперативу.

В Чигиринській міській територіальній громаді в рамках ініціативи «Сади Перемоги» до вирощування та переробки залучили міський територіальний центр, який зумів виростити 4,8 тон овочів, а ще майже 35 тон отримали від мешканців та фермерів, які також долучились до ініціативи. Маючи власні потужності для переробки, Терцентр законсервував 2 тисячі літрів огірків, кабачків та томатів, і заморозив півтони фруктів.

Пирятинська територіальна громада стала переможцем грантового конкурсу для громад «Сади для Перемоги» спільно з Благодійним фондом «МХП-Громаді». Громада отримає фінансування в розмірі до 250 тис. грн для реалізації ідей із підтримки локальної продовольчої безпеки/розвитку сільського господарства.

До участі у дискусії запрошені, зокрема представники пілотних громад:

  • Андрій Заїченко, директор комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Чигиринської міської ради.
  • Михайло Мельниченко, заступник Пирятинського міського голови з питань діяльності виконавчих органів.
  • Сергій Залізняк, Буцький селищний голова.
  • Віктор Власюк, Доманівський селищний голова.

Модеруватиме панель Тетяна Лебухорська, керівниця напрямку «Продовольча безпека» та ініціативи “Сади Перемоги” проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що фінансується Урядом Канади та втілюється Alinea International.

Долучайтеся до участі у Форумі та дізнавайтеся про можливості для вашої громади!

РЕЄСТРАЦІЯ на форум: https://food-sec23.ticketforevent.com/

Стежити за новинами: https://www.facebook.com/events/621222023323067

Дізнатись про інші заходи форуму: https://www.greena.com.ua/

КОЛИ: 14 червня.

ДЕ: Київ, вул. Вадима Гетьмана, 6, Mercure Congress Center.

Переглядів: 816
Новини на тему: анонс
Читайте також: