26 вересня 2023
Logo slogan
Відновлення довоєнного стану системи оподаткування: Верховна Рада прийняла у першому читанні зміни до законодавства
Відновлення довоєнного стану системи оподаткування: Верховна Рада прийняла у першому читанні зміни до законодавства

29 травня Верховна Рада України прийняла у першому читанні зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (законопроект №8401).


Як повідомляють у Міністерстві фінансів України, відповідні зміни направлено на відновлення довоєнного стану системи оподаткування.

«Прийняття законопроекту сприятиме збільшенню надходжень до державного та місцевих бюджетів у 2023 році на суму близько 10 млрд гривень»,— пояснив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Зокрема, законопроект пропонує з 01 липня 2023 року:

1) скасувати можливість для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу;

2) скасувати можливість для ФОП платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;

3) відновити проведення документальних перевірок. Водночас передбачено, що такі перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності під час проведення перевірок безпечного доступу до територій, приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або є об'єктами оподаткування, а також документів, та іншої інформації, пов'язаної з обчисленням та сплатою податків, зборів;

4) відновити застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства; правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; порядку використання РРО/ПРРО;

5) відновити перебіг строків, визначених податковим законодавством.

«Законопроект не передбачає підвищення податків та не вводить нові ставки податків. Норми направлено насамперед на повернення податкового законодавства до довоєнного стану. Зокрема, з 01 липня 2023 року обмежується дія окремих норм Кодексу, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України», — сказав Міністр.

У повідомленні Міністерства фінансів йдеться, що прийняття законопроекту забезпечить виконання Україною зобов’язань у рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 08 грудня 2022 року та впровадження заходів, реалізація яких сприятиме збільшенню податкових надходжень у 2023 році.

Переглядів: 2170
Новини на тему: бюджет
Читайте також: