01 червня 2023
Logo slogan
Новий закон дав громадам додаткові інструменти у сфері пожежної охорони
Новий закон дав громадам додаткові інструменти у сфері пожежної охорони

Закон України №2750-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони» успішно врегулював їхню діяльність. Про це розповів керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» Максим Ткач під час заходу на тему «Новації у правовому регулюванні функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони».


Він повідомив, що відтепер ці підрозділи можуть бути утворені як юридичні особи або їхні відокремлені підрозділи. Створювати їх можуть не тільки органи місцевого самоврядування — з числа осіб, які постійно проживають на відповідній території, а й громадські організації — з числа членів таких організацій, та суб’єкти господарювання — з числа їхніх працівників.

Спікер наголосив, що рішення щодо організації таких підрозділів приймається місцевою радою. Але їхня діяльність має координуватися та погоджуватися з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту – Державною службою України з надзвичайних ситуацій.

Загалом, метою зустрічі було ознайомити громади з особливостями створення аварійно-рятувальних підрозділів. Також обоворили підготовку та підвищення кваліфікації робітників місцевої пожежної охорони і членів добровільної пожежної охорони, фінансові аспекти, зумовлені набуттям чинності Закону України № 2750-IX.

"Закон встановлює те, що працівники, долучені до гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій, мають проходити навчання в закладах ДСНС та попередні/періодичні медичні огляди. Ще однією новацією, згідно Закону, є страхування. Обов’язковим для засновника таких підрозділів страхування буде з січня 2024 року", - підсумував Максим Ткач.

Захід відбувся на базі офісу U-LEAD у Донецькій області, участь взяли громади з Донецької, Полтавської, Сумської, Харківської та Черкаської областей.

Переглядів: 774
Новини на тему: пожежна
Читайте також: