01 квітня 2023
Logo slogan

Форум Україна – ЄС: мери українських, польських і німецьких громад започаткували 17 муніципальних партнерств

 

Під час форуму муніципального партнерства ЄС-Україна у Войновіце (Польща) мери українських, польських і німецьких громад започаткували 17 муніципальних партнерств, а частина українських громад вже домовилася про конкретні кроки на шляху до співпраці з потенційними громадами-побратимами.


Подія організована ініціативою Cities 4 Cities | United 4 Ukraine, щоб сприяти громадам України та ЄС започатковувати і розвивати довготривалі партнерства.

«Ми хочемо допомогти створити міцні стосунки між європейськими містами та містами України, як і робимо це зараз. Російське вторгнення дало новий поштовх у нашій справі. Змусило змінити акцент нашої роботи саме на допомогу розвитку України. Що більше таких заходів проводиться, то більше вони спрямовані на співпрацю. Тож працюємо заради перемоги України та миру», — сказав генеральний консул України у Вроцлаві Юрій Токар.

 

 

Окрім безпосередньої роботи між мерами і представниками громад, під час форуму українські громади розповіли, як це – керувати громадою в період війни. Також Європейська комісія, Дунайська стратегія, GIZ, Engagement global і Польська Фундація «Солідарність» презентували фінансові інструменти для розвитку партнерства.

 

 

Першими результатами форуму стали 17 започаткованих партнерств та перші конкретні домовленості про співпрацю між українськими громадами і громадами Польщі та Німеччини. Це, зокрема:,

  • Солонянська громада (Україна) і Грос Герау (Німеччина),
  • Чортківська (Україна) і Баден Сод Сальмюнстер (Німеччина),
  • Охтирка (Україна) і Лешно (Польща),
  • Рокитнянська (Україна) і Бератхаузен (Німеччина),
  • Гніванська (Україна) і Тальгейм (Німеччина),
  • Широківська (Україна) і Штокельсдорф (Німеччина).

Серед домовленостей — спільна робота над розв’язанням проблем з водопостачанням; розвиток місцевих пожежних частин і поліцейських відділків, підтримка бджільництва, розвиток спорту, культурний обмін.

 

 

«Ми всі маємо обов'язок допомагати. З 24 лютого ми регулярно приймаємо українських студентів, учнів, також дітей-сиріт чи напівсиріт. Однак нам треба обдумати процедури, щоб працювати на відновлення України. Голова з Немішаєве казав про пошкодження, але після того він згадав і про майбутнє. І це неймовірно!» — розповідає Богдан Вента, мер міста Кельце (Польща).

 

 

Чому муніципальні партнерства потрібні, розповів Мартін Ассмут, голова громади Хофштеттен, член правління мережі молодих мерів (Німеччина):

«Через мережу контактів молодих мерів ми теж намагалися впливати на рішення наших політиків щодо війни в Україні. Давали знати нашим громадам, чим живуть мери та міста України, яка підтримка їм потрібна. Це завдання, щоб наші політики отримали інформацію з перших вуст, так би мовити, бо ми своєю чергою комунікуємо з українськими колегами напряму».

Аналогічний форум організатори планують провести наприкінці лютого в Зіндельфіндені (Німеччина). На цій події очікується понад 80 представників громад з України та ЄС.

«Живе спілкування, нагода особисто познайомитися і обговорити як термінові, так і довгострокові питання — важлива можливість для українських і європейських мерів. Формат нетворкінгових зустрічей вкотре показав свою дієвість для налагодження довготривалих партнерств, які працюють на користь громад», — Світлана Крижанівська-Блінова, координаторка ініціативи Cities 4 Cities | United 4 Ukraine, керівниця міжнародних програм Інституту міста Львова.


Ініціативу Сities 4 Cities | United 4 Ukraine започаткував Шведсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні” (SALAR International) у співпраці з містами Львів (Україна) та Зіндельфінден (Німеччина). Проєкт реалізується за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID). Стратегічними партнерами ініціативи є Всеукраїнська асоціація ОТГ і Асоціація міст України. Аби розпочати пошук громади-побратима, необхідно звернутися до організаторів https://unitedforua.org.

Теги:

партнерство міжнародна підтримка

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

31 березня 2023

У Полтаві відбулася конференція для деокупованих громад

У Полтаві відбулася конференція для...

28-30 березня у Полтаві відбулася конференція «Посилення спроможності громади надавати публічні послуги мешканцям»...

31 березня 2023

Програма USAID DOBRE вручила протоколи про співпрацю громадам Миколаївщини, Харківщини та Херсонщини

Програма USAID DOBRE вручила протоколи про...

30-31 березня 2023 року у Львові відбулася презентація плану роботи Програми «Децентралізація приносить кращі...

31 березня 2023

Золочівська міська громада розпочала роботу зі створення Комплексного плану просторового розвитку

Золочівська міська громада розпочала роботу зі...

29 березня Золочівська громада, що на Львівщині, провела стратегічну сесію з формування завдання на розроблення...

31 березня 2023

У селі на Буковині створили сучасну швейну майстерню

У селі на Буковині створили сучасну швейну...

29 березня 2023 року в селі Мариничі Усть-Путильської громади Чернівецької області відкрили швейну майстерню. Аби...