Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обговорив питання співпраці з партнерами у Полтавській області

 

Під час візиту до Полтавської області Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), та команда Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» зустрілися з Максимом Калініним, заступником начальника Полтавської обласної військової адміністрації та обговорив актуальні питання співпраці.

На зустрічі, зокрема, йшлося про допомогу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у посиленні спроможності органів місцевого самоврядування області щодо реагування на надзвичайні ситуації, інтеграції внутрішньо переміщених осіб, підготовці інвестиційних паспортів громад та програм відновлення, а також використання можливостей проєктного менеджменту для пошуку додаткових інвестицій.

Учасники зустрічі обговорили подальші напрямки співпраці та реалізацію проєктів в області. Одним із напрямків роботи стане експертна підтримка у складі робочої групи щодо оновлення Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки.

Максим Калінін, заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації, розповів про основні напрямки роботи області. Він зауважив, що серед пріоритетних завдань – допомога військовим, внутрішньо переміщеним особам та забезпечення роботи об’єктів критичної інфраструктури для нормального життя наших людей. Також область є надійною платформою для роботи релокованого бізнесу та прихистку ВПО. За весь період війни область прийняла більше 220 тисяч ВПО з Харківської, Херсонської, Сумської та Запорізької областей.

«Дякуємо Агентству США з міжнародного розвитку та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за співпрацю у напрямку підвищення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування, розвитку територій для добробуту громад, покращення якості надання послуг та ефективності управління. – сказав Максим Калінін. – Також ми вдячні за допомогу, яку надає нам USAID «ГОВЕРЛА» як на обласному рівні так і на рівні громад для подолання викликів, які постали перед нами через російську агресію та повномасштабну війну, зокрема генератори та паливо до них нам дуже допомагають під час відключень електроенергії через масовані ракетні атаки рашистів».

 

 

Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) сказав, що USAID розглядає децентралізацію як надзвичайно важливу реформу для покращення добробуту людей на місцях. USAID підтримувало реформу від самого її початку і, незважаючи війну, надалі працюватиме з партнерами для забезпечення сталості реформи.

«Тільки в рамках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ми вже реалізували низку проєктів у громадах Полтавської області щодо реагування на надзвичайні ситуації, безперебійності надання послуг громадянам, налагодження системи поводження з побутовими відходами, підтримки внутрішньо переміщених осіб, розвитку центру реабілітації дітей з інвалідністю тощо. Саме зараз добровільні пожежні команди громад-партнерок USAID «ГОВЕРЛА» проходять спеціалізоване навчання за програмою ДСНС щоб краще боротися з надзвичайними ситуаціями, з якими місцеве самоврядування стикається у ці складні часи. В той же час, ми надзвичайно раді можливості продовжувати спільну з нашими партнерами роботу над проєктами розвитку, які є основою для післявоєнної відбудови», ‒ зазначив Марат Кюрчевський.

 

 

Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», сказала:

«Стратегії розвитку, комплексні плани просторового розвитку, інвестиційні паспорти громад дозволяють вже зараз планувати післявоєнну відбудову громад. Без сумніву, якість підготовки зазначених планувальних документів залежить від даних, тому Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» всіляко підтримує наших партнерів у розбудові спроможності приймати рішення на основі даних. Крім того, в контексті післявоєнної відбудови значно зросте запит на підготовку ґрунтовних проєктів, тож ми вже зараз допомагаємо громадам розвивати компонент проєктного менеджменту задля залучення додаткових інвестицій».

 

Теги:

міжнародна підтримка

Область:

Полтавська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

31 січня 2023

7 лютого - вебінар: «Трудові відносини у комунальних підприємствах освіти та медицини в умовах воєнного стану»

7 лютого - вебінар: «Трудові відносини у...

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) 7 лютого запрошує взяти участь у...

31 січня 2023

На Волині громади створюють інноваційний агрокластер

На Волині громади створюють інноваційний...

  26 січня 2023 року за підтримки Проєкту USAlD «ГОВЕРЛА» відбувся регіональний економічний форум «Кластерний...

31 січня 2023

Миргородська громада реалізує проєкти у співпраці з USAID «ГОВЕРЛА»

Миргородська громада реалізує проєкти у...

  Перебуваючи з візитом у Полтавській області, Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого...

31 січня 2023

Балаклійська громада отримала «мобільний ЦНАП»

Балаклійська громада отримала «мобільний ЦНАП»

  Наприкінці січня 2023 року Балаклійська громада, що на Харківщині, отримала авто та два комплекти техніки...