Об’єднані громади Дніпропетровської області отримають субвенцію з державного бюджету у розмірі 107 млн. грн.
Громади Дніпропетровської області отримають субвенцію з державного бюджету об’єднаним територіальним громадам на розвиток інфраструктури у розмірі 107 млн. грн.,
яка розподіляється за чіткою формулою в залежності від кількості сільського населення і площі громади і використовуватиметься для посилення економічної спроможності та забезпечення територіальної згуртованості громади.
У проекті Порядку надання субвенції, вказано, що вона надається для створення, модернізації інфраструктури об’єднаної територіальної громади та може спрямовуватись на:
- підвищення якості адміністративних послуг: створення ЦНАПів, сучасних систем організації управління громадою - комунікаційних мереж, баз даних;
- реконструкцію, переобладнання, перепрофілювання будівель бюджетних установ з метою їх використання чи адаптації до нових повноважень та потреб з обов’язковим застосуванням енергозберігаючих технологій;
- створення об’єктів інфраструктури, що належать до комунальної форми власності, а саме: дороги, мости, переходи, що покращують доступність жителів поселень об’єднаної територіальної громади до об’єктів та установ у яких надаються адміністративні, соціальні та інші послуги;
- закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, спецтехніки для комунальних підприємств;
- будівництво водогонів, систем водовідведення, збирання та утилізації твердих побутових відходів, тощо;
- інші об’єкти, які є важливими для посилення економічної спроможності та забезпечення територіальної згуртованості громади.
Розмір субвенції, яку отримають громади Дніпропетровщини від 2 млн.365 тис.грн до 14 млн.996 тис. грн.
Зокрема, Ювілейна громада згідно формули, отримає 3120 тис. грн, Ляшківська - 2365, Богданівська - 8944, Вербківська - 10552, Солонянська - 8230, Сурсько-Литовська - 5066, Новопокровська - 4552, Єлізарівська - 5634, Жовтнева - 5754, Апостолівська - 14966, Ленінська (перейменована в Грушовокутську) - 7419, Нивотрудівська - 4635, Зеленодольська - 7382, Могилівська - 4 млн. 104 тис.грн.
Зазначена субвенція надається громадам за умови здійснення фінансування проектів згідно з планом соціально-економічного розвитку ОТГ, погодження поданих проектних заявок ОТГ комісією Мінрегіону, наявності рішень рад ОТГ про затвердження проектів та оприлюднення їх на власних веб-ресурсах та в місцевих ЗМІ.
Офіс реформ у Дніпропетровській області спільно з громадами провів дистанційне навчання "Проекти як інструменти розвитку ОТГ Дніпропетровщини", під час якого було розроблено 61 проект розвитку. Сподіваємось, вони знайдуть своє застосування під час реалізації цієї субвенції.
Поділитися новиною:
28 листопада 2023
Концепція розмежування повноважень місцевого...
Центр політико-правових реформ у рамках реалізації проєкту «Підтримка формування державної політики розвитку...
28 листопада 2023
«Стажування у Польщі дало розуміння змін в Україні після набуття членства в ЄС»
«Стажування у Польщі дало розуміння змін в...
Впродовж семи тижнів 25 представників українських громад проходили стажування у польських муніципалітетах в рамках...
28 листопада 2023
1 грудня - круглий стіл «На шляху до успіху:...
1 грудня 2023 о 14.00 відбудеться круглий стіл «На шляху до успіху: Референдум 1991 та законодавчий прогрес...
28 листопада 2023
1 грудня - обговорення «Програми комплексного відновлення: практичний досвід розробки»
1 грудня - обговорення «Програми комплексного...
Що потрібно громадам для відбудови? Як громадам правильно планувати відновлення на найближче майбутнє? Куди і як...