Автори 12 журналістських матеріалів отримали нагороди всеукраїнського конкурсу робіт на тему децентралізації

 

1 грудня у онлайн-форматі відбулося нагородження переможців щорічного Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» 2022 року.


Під час нагородження переможців конкурсу заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода сказав:

«Цьогорічний конкурс відбувався в особливих умовах. І ми не шкодуємо, що таки вирішили провести його, бо сьогодні журналісти пишуть історію перемоги, їхні роботи стануть з часом цінним матеріалом, в тому числі і для завершення децентралізації. Ви формуєте думку в громадах, в країні, в світі про нашу мужність, стійкість. Також завдяки вам ми бачимо досягнення і недоліки нашої роботи, роботи органів місцевого самоврядування. Вдячні вам за професіоналізм і об’єктивність. Це допомагає розбудовувати місцеву демократію в Україні».

 

 

Стен Ньорлов, Голова Офісу Ради Європи в Україні, Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи, під час заходу зазначив:

«Дякую українським журналістам за роботу. В таких непростих умовах ви розповідаєте і показуєте всьому світові, що відбувається в Україні, створюєте матеріали, які не дадуть світовій спільноті забути про випробування, через які пройшли українські громади. Завдяки вам ми бачимо, якими розумними і сміливими є українці, як ви йдете вперед, незважаючи на труднощі, з якими ніколи ще не стикалися. Рада Європи залишиться вашим надійним партнером у сьогоднішній боротьбі і майбутній відбудові».

 

 

Голова правління ГО «Інтерньюз-Україна» Костянтин Квурт також привітав учасників конкурсу:

«Хотів би відзначити три речі. Перше – статистика конкурсу показує, що цього року активніше участь беруть громади, які опинилися ближче до лінії фронту. Робота журналістів цих громад – це внесок в історію нашої перемоги, яка буде написана. Тут і зараз, колеги-журналісти, ви показуєте стійкість нашого фронту і міцність нашого тилу, даєте людям важливу інформацію. Друге – те, що ви робите, це важливо для демократії. В умовах зрозумілої централізації інформаційного поля, людям все одно потрібна інформація про те, що відбувається на місцях. Третє – це спостереження від одного з наших зарубіжних колег, який сказав: «Я бачу в Україні надзвичайну взаємовиручку і доброзичливість один до одного. В цих складних умовах звідкись українці знаходять душевні сили для того, щоб не просто виживати самостійно, а рятувати країну і один-одного». Цю здатність, яку ми в собі віднайшли, нам важливо зберегти і після перемоги».

 

 

Цьогоріч на участь у конкурсі претендувала рекордна кількість журналістських матеріалів — 454, з них 401 відповідала умовам подання заявки і була оцінена конкурсною комісією. Найбільша кількість робіт із Дніпропетровської (39), Івано-Франківської (37), Харківської (31), Львівської (28), Волинської (26), Полтавської (25) Донецької (24) та Кіровоградської (22) областей.

Тематика конкурсу у 2022 році була орієнтована на застосування принципів доброго демократичного врядування на місцевому рівні під час війни та взаємодію органів державної влади й органів місцевого самоврядування в протидії військовій агресії, захисті територіальної цілісності та суверенітету держави.

Переможці конкурсу 2022 року:

У номінації «онлайн-публікація»:

 • Диплом І ступеня – Єлєна Щепак (інтернет-видання «18000» («вісімнадцять три нулі»), м. Черкаси) - матеріал «У нас газ, а у вас?» Як громади Черкащини готуються до важкої зими»;
 • Диплом ІІ ступеня – Ганна Чуприна (ТОВ «Газета «МИГ», м. Запоріжжя) - матеріал «Як передмістю Запоріжжя налагодити безпеку під час війни»;
 • Диплом ІІІ ступеня – Олександр Манченко (газета «Слобідський край», м. Харків) - матеріал «Війна та децентралізація: про життя громад Харківщини та виклики, пов’язані з російською агресією».

У номінації «стаття у друкованому ЗМІ»:

 • Диплом І ступеня – Тетяна Сквірська (Немирівська районна громадсько-політична газета «Прибузькі новини», м. Немирів Вінницької області) - матеріал «Головне – патріотизм у серці»;
 • Диплом ІІ ступеня – Надія Литвин (газета «Зоря Полтавщини», м. Полтава) - матеріал «Хроніки воєнного тилу. Лутовинівка: «Точка нуль» на зв’язку цілодобово»;
 • Диплом ІІІ ступеня – Катерина Матко (ТОВ «Редакція газети «Сільське життя», газета «Сільське життя», с. Дмитрівка Кропивницького району Кіровоградської області) - матеріал «Сила громади в її згуртованості. «Дмитрівська громада – це громада дружних, активних та ініціативних людей».

У номінації «радіоматеріал»:

 • Диплом І ступеня – Тетяна Верба (ТОВ «Комерційна радіостудія «Самара», м. Павлоград Дніпропетровської області) - матеріал: «Інтеграція переселенців на Дніпропетровщині»;
 • Диплом ІІ ступеня – Олександр Бабуров (ТРК «Тростянець», «Добре радіо», м.  Тростянець Сумської області) - матеріал: «Врятувати! Зберегти! Відродити!»;
 • Диплом ІІІ ступеня – Дмитро Ольховий (ТОВ «Комерційна радіостудія «Самара», м. Павлоград Дніпропетровської обл.) - матеріал: «Інтеграція ВПО в Дніпропетровській області».

 У номінації «відеоматеріал»:

 • Дипломом І ступеня – Андрій Заєць, Іван Трач та Богдан Закордонець (ПП «Лоран-А» та «Кам’янець-Подільська телерадіокомпанія», м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області) - матеріал: «Кам’янець-Подільський у перші пів року війни»;
 • Дипломом ІІ ступеня – Олег Ендрексон, Іван Проводов, Дар’я Юзькова та Максим Пономарьов (КП «Телерадіокомпанія «Рудана» Криворізької міської ради, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області) - матеріал: «Ракетний терор: як місто бореться з великою водою унаслідок ударів по гідротехнічних спорудах»;
 • Диплом ІІІ ступеня – Ольга Скосарєва та Віктор Панченко (телеканал «Коростень ТБ», м. Коростень Житомирської області) - матеріал: «Прифронтові села Коростенщини».

Варто нагадати, що, відповідно до Положення, склад конкурсної комісії щороку змінюється. Зокрема, до її складу входять представники організаторів, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, міжнародних організацій, їх проектів та програм, громадських організацій, а також незалежні експерти, науковці.

В’ячеслав Негода як голова конкурсної комісії подякував за співпрацю усій комісії, зокрема: Андрію Кулакову та Катерині Паригіній (ГО Інтерньюз-Україна), Вадиму Прошку (Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», консультант), Світлані Максимовій (Міністерство культури та інформаційної політики України), Миколі Рубчаку (Мінрегіон), Сергію Абрамову (Держкомтелерадіо України, Український інститут підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси, заслужений журналіст України), Андрію Палію (Українська асоціація районних та обласних рад), Олені Халік (Всеукраїнська асоціація громад), Інні Курило («Асоціація міст України»), Валентині Полтавець (Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад»), Анатолію Ткачуку (ГО «Інститут громадянського суспільства»).


Технічна підтримка трансляції заходу – ГО «ДЕСПРО».

Організаторами конкурсу є Міністерство розвитку громад та територій України за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» та ГО «Інтерньюз-Україна».

За 7 років лідерами за кількістю робіт-фіналістів у всіх номінаціях є Черкаська (14) Дніпропетровська (9), Одеська (6), Сумська (8), Полтавська (5) області.
За номінаціями: найбільшу кількість таких робіт у номінації «відеоматеріал» мають журналісти і телеоператори Дніпропетровської області (6), «радіоматеріал» – Сумської (6). Черкаська область є лідером у номінаціях «онлайн-публікація» – 10 робіт та стаття у друкованому ЗМІ (4).
Загалом, за 7 років дипломами Конкурсу відзначено – 84 роботи.

Приєднані зображення:

Теги:

конкурс В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

08 лютого 2023

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній платформі для керівників ЦНАП

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній...

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» запрошує керівниць та керівників ЦНАП, які прагнуть розвивати...

08 лютого 2023

Як ефективно купувати через Prozorro Market, розкажуть на вебінарі DECIDE 13 лютого

Як ефективно купувати через Prozorro Market,...

13 лютого 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

08 лютого 2023

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та можливості для українських міст

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та...

Міста є основними споживачами, джерелами культурних норм і запитів щодо харчування. Саме на міста припадає понад 70%...

07 лютого 2023

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7...

У січні 2023 року (станом на 01.02.2023) Кабінет Міністрів України, згідно з бюджетним законодавством, забезпечив...