Представникам громад Дніпропетровської області презентували «дорожню карту» роботи з переселенцями

«Дорожня карта» для внутрішньо переміщених осіб – це один з інструментів, який допомагає в інтеграції зазначеної категорії осіб у громаду.

Експерти U-LEAD допомагають громадам налагодити взаємодію з переселенцями, інформуючи уповноважених осіб місцевого самоврядування по роботі з переміщеними особами про основні кроки щодо отримання адміністративних, соціальних, освітніх та медичних послуг.

Зокрема, експерти U-LEAD нагадують представникам громад про наступне:

  • внутрішньо переміщена особа користується більшістю послуг, незалежно від місця реєстрації, оскільки вони мають екстериторіальний характер;
  • кожна людина має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Органи місцевого самоврядування, в межах своєї компетенції, забезпечують надання медичних послуг для ВПО у комунальних закладах охорони здоров’я, які знаходяться у відповідному населеному пункті;
  • програма «Доступні ліки», яка діяла до війни, працює і сьогодні. Незалежно від місця проживання, визначені категорії можуть отримати необхідні препарати безкоштовно.

«Маючи умовну дорожню карту з основними кроками та послугами для ВПО, представники ОМС зможуть ефективніше допомагати людям, які приїжджають в громади, рятуючись від війни. В межах територіальної громади, ВПО має отримати максимальний перелік послуг, а для цього необхідно інформувати переселенців про те, на які з них вони мають право згідно з чинним законодавством, та допомагати у їх реалізації», - зазначив Валерій Мікуліч, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Житомирській області.

Про «дорожню карту» роботи з переселенцями йшлося під час інформаційної сесії для представників громад Дніпропетровщини, яку організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

«Дніпропетровщина прихистила більше 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб, і сьогодні у нас немає жодної громади, яка б не прихистила у себе людей, що постраждали від воєнних дій російських агресорів. Крім людей, які переїхали до нашої області з інших регіонів, наші територіальні громади також приймають і мешканців Дніпропетровської області, які переїжджають з уражених війною громад в безпечніші місця. Така міграція передбачає особливу увагу органів місцевого самоврядування до потреб нових мешканців та зумовлює формування місцевих планів забезпечення ВПО усім необхідним. А для цього важливо відпрацювати такий алгоритм дій, щоб усі залучені до цього процесу служби та організації працювали чітко, злагоджено та стабільно», - зазначила Олена Тертишна, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

19.09.2022 - 12:02 | Переглядів: 979
Представникам громад Дніпропетровської області презентували «дорожню карту» роботи з переселенцями

Теги:

соціальні послуги

Область:

Дніпропетровська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

03 лютого 2023

Як організувати харчування у закладі освіти з нуля (запис вебінару)

Як організувати харчування у закладі освіти з...

  В умовах воєнного стану перед громадами постає чимало викликів. Серед них – організація шкільного харчування. На...

03 лютого 2023

Український культурний фонд розпочав конкурс на грантову програму «Культура. Регіони» на 2023 рік

Український культурний фонд розпочав конкурс на...

Програма спрямована на сприяння міжкультурному діалогу представників різних етносів України, популяризацію історії та...

03 лютого 2023

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо підписання угоди про побратимство з Кривим Рогом

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо...

Українське місто Кривий Ріг та польське місто Люблін планують підписати угоду про побратимство. Про це...

03 лютого 2023

Децентралізація у резолюції Європейського Парламенту, присвяченій саміту Україна-ЄС

Децентралізація у резолюції Європейського...

Вчора, 2 лютого 2023 року, Європейський Парламент ухвалив резолюцію, присвячену саміту Україна – ЄС, який відбудеться...