Майже 900 українців отримають мікрогранти від держави на започаткування й розвиток власного бізнесу, – Тетяна Бережна

За підсумками трьох хвиль подачі заявок за програмою мікрогрантів визначено 884 переможця, які отримають від держави кошти на створення або розвиток власної справи. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна під час форуму «Місцевий економічний розвиток як основа продовольчої безпеки громад».

«Вже завершені три хвилі програми мікрогрантів «Своя справа». За їх підсумками ухвалено 884 позитивні рішення. Підприємці або ті українці, що вирішили ними стати, отримають від держави безповоротну допомогу від 50 до 250 тис грн. на реалізацію своїх бізнес-планів. І створять майже 2500 робочих місць», - розповіла Тетяна Бережна.

Перші 227 переможців програми мікрогрантів вже отримали гроші на свої рахунки. Загальна сума перерахованих їм коштів склала 52,7 млн грн.

За словами заступниці міністра економіки, найбільш активними та результативними учасниками програми мікрогрантів є мешканці Києва (148 переможців), Київської (100 переможців), Дніпропетровської (80 переможців), Полтавської (68 переможців), Львівської та Рівненської (по 59 переможців) областей.

Серед найпопулярніших видів діяльності, на які отримають мікрогранти українські підприємці, - оптова і роздрібна торгівля (27% серед переможців), переробна промисловість (23%), розміщення й організація харчування (12%).

 Тетяна Бережна наголосила, що програма мікрогрантів спрямована як на активізацію підприємництва, так і на стимулювання створення робочих місць, і важливою умовою програми є повернення виданих підприємцям коштів державі у вигляді податків і зборів з праці. А також повідомила про вдосконалення програми.

«Мінекономіки активно аналізує хід програми «Своя справа» і вдосконалює її відповідно до потреб користувачів, щоб зробити її більш зручною. Зокрема, було розширено напрями використання грантових коштів. Так, підприємці можуть витратити мікрогрант не лише на придбання обладнання чи сировини, оренду приміщення, лізинг обладнання, а відтепер ще й на закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, рекламу або так звану “франшизу”, тобто купити готовий бізнес», - зазначила Тетяна Бережна.

Нагадаємо, державна програма мікрогрантів для бізнесу передбачає надання українцям від 50 до 250 тис грн на започаткування чи розвиток своєї справи. Отримати мікрогрант можуть як підприємці-початківці, так і люди, які вже мають досвід у бізнесі. Подати заявку на його отримання можна через Портал Дія. 

26.08.2022 - 17:11 | Переглядів: 921
Майже 900 українців отримають мікрогранти від держави на започаткування й розвиток власного бізнесу, – Тетяна Бережна

Теги:

продовольча безпека участь громадян бюджет грант

Джерело:

Міністерство економіки України

Поділитися новиною:

Читайте також:

03 лютого 2023

Як організувати харчування у закладі освіти з нуля (запис вебінару)

Як організувати харчування у закладі освіти з...

  В умовах воєнного стану перед громадами постає чимало викликів. Серед них – організація шкільного харчування. На...

03 лютого 2023

Український культурний фонд розпочав конкурс на грантову програму «Культура. Регіони» на 2023 рік

Український культурний фонд розпочав конкурс на...

Програма спрямована на сприяння міжкультурному діалогу представників різних етносів України, популяризацію історії та...

03 лютого 2023

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо підписання угоди про побратимство з Кривим Рогом

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо...

Українське місто Кривий Ріг та польське місто Люблін планують підписати угоду про побратимство. Про це...

03 лютого 2023

Децентралізація у резолюції Європейського Парламенту, присвяченій саміту Україна-ЄС

Децентралізація у резолюції Європейського...

Вчора, 2 лютого 2023 року, Європейський Парламент ухвалив резолюцію, присвячену саміту Україна – ЄС, який відбудеться...