Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обговорив питання місцевого розвитку з партнерами у Рівненській області

 

Перебуваючи з моніторинговим візитом у Рівненській області, Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), разом з командою Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» зустрівся Віталієм Ковалем, начальником Рівненської обласної військової адміністрації.

Нещодавно Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголосив партнерство з 10 громадами Рівненської області, тож сторони обговорили ініціативи, які реалізовуватимуться у партнерських громадах за підтримки Проєкту та їхній вплив на економічне зростання регіону. Також було обговорено підтримку USAID «ГОВЕРЛА» щодо розбудови мережі Центрів безпеки, які посилюють спроможність громад реагувати на надзвичайні ситуації.

«Однією з особливостей Рівненщини як тилової області є можливість подальшого розвитку у сфері реабілітації наших захисників. Адже потенціал тут значний. Також є напрацювання щодо покращення безпекової ситуації в громадах. Зокрема, йдеться про добровільні пожежні дружини, які першими виїжджають на загорання торфовищ, лісу, а також поліцейських офіцерів громад. Крім того, ми працюємо  над інтеграцією переселенців у життя громад області. Ці напрями є перспективними для області, тож ми зацікавлені у співпраці щодо даних питань», ‒ прокоментував начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

 

 

Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID):

«Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) розглядає децентралізацію як надзвичайно важливу реформу для покращення добробуту людей на місцях навіть у ці складні часи. Ми підтримували реформу від самого її початку і надалі працюватимемо з нашими партнерами для забезпечення сталості реформи. Нещодавно, через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА», ми розширили нашу підтримку на 10 громад Рівненської області, які отримають як допомогу для реагування на надзвичайні ситуації, так і довгострокову допомогу для впровадження розвиткових проєктів».

 

 

Наталія Гнидюк, заступниця Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»:

«Після початку повномасштабної війни Проєкт «USAID «ГОВЕРЛА» гнучко зреагував на проблеми, з якими зіткнулися громади. Ми зосередили роботу на декількох напрямках, пов’язаними зі спроможностями громад щодо реагування на надзвичайні ситуації та економічного розвитку навіть у цей складний час. До кожної партнерської громади ми підходимо з “tailor made” підходом для визначення потреб конкретного органу місцевого самоврядування. Просторове планування громад є важливим аспектом післявоєнної відбудови і вже сьогодні ми працюємо з громадами Рівненщини для розробки комплексних планів просторового розвитку. Також ми допомагаємо громадам зі стратегічним плануванням. Ми готові підтримувати органи місцевого самоврядування і у розробці стратегій, де їх немає, і в оновленні наявних, де це потрібно. Ще одним важливим напрямком роботи Проєкту є розвиток міжмуніципального співробітницва між громадами, що дозволяє підтримувати не тільки наші партнерські громади, а й ті, які долучені до проєктів співробітництва. Зазвичай міжмуніципальне співробітництво покриває один з двох аспектів – економіка, або надання соціальних послуг для громадян. Відповідно до цього підходу ми допомагатимемо громадам Рівненщини шукати можливості співпраці».

Теги:

міжнародна підтримка

Область:

Рівненська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 вересня 2022

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб місцевого самоврядування - рекомендовані форми від НАДС

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб...

Національне агентство України з питань державної служби підготувало рекомендовані форми посадових інструкцій...

30 вересня 2022

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід країн Європейського Союзу

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід...

В Україні реформа місцевого самоврядування, що розпочалась у 2014 році, суттєво вплинула на розподіл обов’язків...

30 вересня 2022

Громади Волині розвивають просторове планування спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА»

Громади Волині розвивають просторове планування...

У Ківерцівській, Любешівській і Шацькій громадах Волинської області відбулися засідання робочих груп з розроблення...

30 вересня 2022

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» - розпочався прийом заявок

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» -...

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголошує річний програмний запит для отримання концепцій грантових проєктів, а потім повних...