31 травня 2023
Logo slogan

Олексій Чернишов: Приєднання України до Банку розвитку Ради Європи сприятиме розвитку нових житлових та соціальних інфраструктурних програм

Приєднання України до Банку розвитку Ради Європи сприятиме розвитку нових житлових та соціальних інфраструктурних програм, участі в міжнародних інвестиційних проєктах та залученню іноземних інвестицій для забезпечення належним житлом українців, які постраждали від війни.

Про це зазначив голова Міжвідомчої робочої групи з питань членства України у Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ), Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов під час відкриття щорічного спільного засідання Адміністративної ради та Правління БРРЄ.

«За підтримки такої потужної європейської інституції, яка має багаторічний досвід фінансування програм проживання для переселенців у різних країнах Європи, ми зможемо швидше та ефективніше вирішити житлові потреби родин, які через війну залишилися без даху над головою», — наголосив Олексій Чернишов.

Міністр зазначив, що за попередніми даними, внаслідок військових дій знищено або пошкоджено близько 110 тис. індивідуальних будинків, близько 15 тис. багатоквартирних будинків, понад 1,1 тис. шкіл, 650 дитячих садків та 700 закладів охорони здоров’я.

Під час засідання Керуючий БРРЄ Карло Монтічеллі звернувся з проханням до Адміністративної ради Банку ухвалити рішення про спеціальні умови якнайшвидшого набуття Україною членства в Банку.

Це відкриває можливості для використання соціально спрямованого досвіду, експертизи та потенціалу БРРЄ для реалізації проєктів з фінансування житлових програм для переселенців — жертв збройної агресії рф проти України, надання соціальних послуг та відбудови зруйнованої інфраструктури, зокрема лікарень, шкіл та дитячих садочків.

Міністр Олексій Чернишов зауважив, що БРРЄ був першим багатостороннім банком розвитку, який виділив гранти для надання негайної допомоги переселенцям з України. Він подякував  керівництву БРЄЄ та його державам-членам за підтримку України у такий складний час.

Нагадаємо, що у березні Мінрегіон ініціював утворення на рівні Уряду Міжвідомчої робочої групи з питань членства України в Банку розвитку Ради Європи.

Довідково

Банк розвитку Ради Європи заснований 1956 року вісьмома державами – членами Ради Європи для вирішення проблем біженців, з якими Європа зіткнулася після Другої світової війни. Головна мета житлових проєктів Банку — сприяти доступу до достойного і доступного житла для малозабезпечених і осіб середнього достатку через надання позик або зменшення дефіциту житла (будуючи нове житло або відновлюючи наявний житловий фонд).

Із 1956 року загальна сума схвалених проєктів Банку в житловому секторі сягає 11 млрд євро. Наразі Банк розвитку Ради Європи реалізує 13 проєктів в Албанії, Боснії та Герцеговині, Республіці Молдова, Чорногорії, Румунії, Сербії та Македонії.

08.07.2022 - 18:28 | Переглядів: 1028
Олексій Чернишов: Приєднання України до Банку розвитку Ради Європи сприятиме розвитку нових житлових та соціальних інфраструктурних програм

Приєднані зображення:

Теги:

міжнародна підтримка Олексій Чернишов

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Читайте також:

31 травня 2023

МОЗ розпочинає розгляд пропозицій щодо визначення спроможної мережі медзакладів областей

МОЗ розпочинає розгляд пропозицій щодо...

  На виконання Постанови КМУ від 28 лютого 2023 р. № 174 всі області подали до Міністерства охорони здоров’я...

31 травня 2023

Чи можна купувати середньострокові та довгострокові військові облігації за рахунок місцевого бюджету - роз'яснення

Чи можна купувати середньострокові та...

Військові облігації – це інвестиційний інструмент підтримки державного бюджету, окремий різновид облігацій...

31 травня 2023

«Зелені конструкції» - перспективна технологія післявоєнного відновлення

«Зелені конструкції» - перспективна технологія...

Автори: Тетяна Ткаченко, доктор технічних наук, професорка;  Віктор Мілейковський, доктор технічних наук,...

31 травня 2023

Жителів двох громадах Полтавщини активніше залучатимуть до вирішення локальних проблем

Жителів двох громадах Полтавщини активніше...

  В Україні культура партисипації розвинена, не так сильно, як хотілося б. Це в першу чергу пов’язано з тим,...