Доходи громад Волинської, Львівської та Полтавської областей ‒ експертний аналіз

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували показники доходів 25-ти бюджетів пілотних громад Полтавської, Волинської та Львівської областей у щомісячному розрізі станом на 1 червня 2022 року. Як показують результати аналізу, у травні 2022 року у пілотних громадах ситуація щодо виконання доходів є різною: від скорочення надходжень до стрімкого зростання.

Волинська область (ПЕРЕГЛЯНУТИ детальний аналіз)

Лише в одній громаді Волинської області загальні доходи бюджету були меншими за показники травня 2021 року (у Вишнівській громаді скорочення склало 7%). В інших громадах відбулося зростання загальних доходів бюджету, найбільше у Володимир-Волинській громаді (у 2,9 рази).

У всіх громадах Волинської області відбулося зростання надходжень ПДФО, порівняно з відповідними показниками 2021 року. У п’яти громадах відбулося скорочення надходжень місцевих податків і зборів (скорочення становило від 2,3% до 31,2%). У восьми громадах акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів перевищив надходження травня 2021 року (скорочення відбулося у Локачинській та Зимнівській громадах на 1,4% та 14,6% відповідно).

Більшість громад у травні отримали надходження плати за надання адміністративних послуг у обсягах більших, ніж у травні 2021 року (лише у Зимнівській громаді таких надходжень майже не було).

Львівська область (ПЕРЕГЛЯНУТИ детальний аналіз)

Загальні доходи двох бюджетів пілотних громад Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Львівської області у травні 2022 року були меншими за відповідні показники попереднього року. Скорочення доходів становило 1,2% у Городоцькій громаді та 2,7% - у Добротвірській громаді. Найбільше зростання загальних доходів бюджету відбулося у Золочівській громаді (доходи зросли на 57,1%, порівняно з показниками травня 2021 року).

Податкові надходження зросли у всіх громадах, порівняно з показниками травня 2021 року. У восьми громадах надходження ПДФО були більшими, ніж обсяги травня 2021 року. У всіх громадах значно зросли надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Водночас, як і у квітні, у всіх громадах спостерігається стрімке скорочення надходжень від акцизного податку на пальне. Місцеві податки та збори були більшими за відповідні показники 2021 року у восьми громадах (у Бродівській та Золочівській громадах відбулося скорочення місцевих податків і зборів на 3,2% та 8,4% відповідно).

Плата за надання адміністративних послуг у п’яти громадах перевищила рівень травня 2021 року. Водночас, в інших п’яти громадах таких надходжень практично не надходило.

Полтавська область (ПЕРЕГЛЯНУТИ детальний аналіз)

Загальні доходи чотирьох бюджетів пілотних громад Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Полтавської області у травні 2022 року були більшими за відповідні показники попереднього року. Зростання доходів становило від +10,5% (у Диканській громаді) до +124,4% (у Сенчанській громаді). В Оржицькій громаді загальні доходи бюджету скоротились на 16,8%, порівняно з показниками травня 2021 року.

Зростання податкових надходжень відбулось у всіх бюджетах пілотних громад і становило від +2,7% (у Оржицькій громаді) до +176,9% (у Сенчанській громаді). Для більшості громад ПДФО залишається основним джерелом податкових надходжень до бюджету. У всіх громадах відбулося зростання ПДФО порівняно з показниками травня 2021 року. У окремих громадах Полтавської області також вагому частку податкових надходжень становить рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів. У Диканській та Сенчанській громадах у травні надходження рентної плати були більшими за відповідні показники 2021 року.

У квітні та травні 2022 року у Миргородській та Лубенській громадах до бюджету надходила плата за надання адміністративних послуг у обсягах, що відповідають та перевищують рівень 2021 року. Однак інші громади Полтавської області у квітні та травні 2022 року мали значне скорочення надходжень плати за надання адміністративних послуг.

Можна зробити висновок, що у травні 2022 року ситуація з надходженням доходів до бюджетів громад є кращою, ніж у квітні та березні. Більшість пілотних громад Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» мали зростання загальних доходів, порівняно з показниками травня 2021 року. У травні жодна з пілотних громад Проєкту не мала критичного скорочення доходів.

08.07.2022 - 09:51 | Переглядів: 694
Доходи громад Волинської, Львівської та Полтавської областей ‒ експертний аналіз

Приєднані файли:

Теги:

бюджет бюджет аналітика

Область:

Полтавська область Львівська область Волинська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

04 жовтня 2022

Війна як виклик для місцевого бюджету: досвід Львівської громади

Війна як виклик для місцевого бюджету: досвід...

Забезпечення оперативного, належного та безперервного виконання місцевого бюджету — один із головних викликів, з...

04 жовтня 2022

Підприємства водопровідно-каналізаційного господарства зможуть отримувати гуманітарну допомогу - реагенти оброблення води

Підприємства водопровідно-каналізаційного...

Міністерство розвитку громад та територій України, компанія KEMIRA AB (Фінляндія) та Українська асоціація підприємств...

04 жовтня 2022

Оновлено перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях і тих, що в оточенні

Оновлено перелік громад у районах бойових дій,...

  Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік територіальних громад, розташованих у районах...

03 жовтня 2022

Аналіз виконання місцевих бюджетів за 8 місяців 2022 року

Аналіз виконання місцевих бюджетів за 8 місяців...

Автор: Ігор Онищук, Шведсько-Український Проект «Підтримка децентралізації в Україні», SALAR...