ЄС з Україною

Автор: Даріуш Шимчиха, Віцепрезидент Польсько-української господарчої палати


23 червня 2022 Україна отримала статус держави-кандидата Євросоюзу. Ця історична подія сталася наприкінці 120-го дня варварського вторгнення Росії до України. Євросоюз не є стороною цього військового протистояння, але він на боці України.

Так, безсумнівно, війна, її гуманітарні та економічні наслідки прискорили це рішення. Але це не жест, розрахований на „витирання сліз” і піднесення духу героїчних захисників східних рубежів Європи. Це сигнал світу про те, що 27 держав, що входять до Європейського Союзу, вірять у незалежну, суверенну Україну і допоможуть Україні на шляху до членства. Майбутнє ЄС та України – це спільне майбутнє.

Не можна зупинятися на важливій політичній декларації. Потрібні нові конкретні проєкти ЄС, які, з одного боку, допоможуть Україні пережити важкі часи війни, а з іншого – наблизять Україну до стандартів ЄС.

Європейська комісія не повинна, як при попередніх розширеннях, обмежуватися перевіркою реалізації державою-кандидатом acquis communautaire. До ЄС ще ніколи не балотувалася держава, на території якої вирує війна. У цій ситуації необхідний новий підхід до кандидатського періоду і активніша участь інститутів ЄС.

Підтримка відновлення України повинна бути згідна з  ідеями Європейського зеленого курсу. Вирішуючи існуючі проблеми експорту українського зерна, необхідно включити Україну в європейські транспортні мережі. Енергетичні проблеми Європи, сильно залежної від російського газу і нафти, показують, що потрібно розвивати енергетичний союз – тобто будувати інтерконектори, сховища вуглеводнів і енергії, допомагати один одному в нужді, розвивати відновлювальну енергетику. Адже відновлювана енергія – це незалежність (в нинішній ситуації не тільки енергетична, а й державна). Деолігархізація української економіки відбувається в результаті руйнування агресором великих промислових підприємств, але це не означає, що Україна не потребує промисловості, інвестицій, зміцнення сектора МСП. Це завдання для реконструкції і в той же час –  “доакцесії”.

Потрібно зміцнювати громадянське суспільство в Україні, важливим поштовхом для чого стала децентралізація влади при підтримці місцевого самоврядування. Сьогодні, в умовах воєнного стану, більшість новообраних голів показала себе з найкращого боку і довела, що робота місцевих лідерів – це зміцнення обороноздатності України.

120-й день російської агресії є водночас першим днем періоду кандидування до Євросоюзу. Я бажаю Україні якнайшвидшого членства в Євросоюзі, але передусім – якнайшвидшого закінчення війни.

26.06.2022 - 12:59 | Переглядів: 508
ЄС з Україною

Теги:

міжнародна підтримка

Джерело:

Polsko-Ukraiński Portal Gospodarczy eDIALOG

Поділитися новиною:

Читайте також:

16 серпня 2022

Можливості для громад та розвитку підприємництва

Можливості для громад та розвитку підприємництва

Український кризовий медіа-центр та Програма DOBRE зібрали для вас актуальні грантові програми USAID для громад та...

16 серпня 2022

Основні зміни у наданні затребуваних адміністративних послуг

Основні зміни у наданні затребуваних...

Експерти шведсько-українського проекту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" актуалізували інформацію по...

16 серпня 2022

Про онлайн-школу з фізики, віру у перемогу та нідерландський університет

Про онлайн-школу з фізики, віру у перемогу та...

«Від того, втратимо ми дітей, що добре розуміються у фізиці, чи не втратимо, залежить обороноздатність нашої держави...

16 серпня 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» передав Горохівській громаді обладнання для реагування на надзвичайні ситуації

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» передав Горохівській...

  15 серпня, в рамках моніторингового візиту у громади-партнерки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», Марат Кюрчевський,...