26 березня 2023
Logo slogan

Житомирщина стала партнером Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

7 червня 2022 року Житомирська область стала партнером Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). Віталій Бунечко, голова Житомирської обласної військової адміністрації, та Габріель Абрагам, керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», підписали Угоди про наміри.


Віталій Бунечко, голова Житомирської обласної військової адміністрації, сказав:

«Вже 104 дні поспіль Україна проходить надважке випробування війною. Попри усі труднощі воєнного часу, органи влади на державному, обласному та місцевому рівнях продемонстрували здатність ефективно реагувати на будь-які виклики та забезпечувати життєдіяльність як в кожній окремій громаді, так і держави загалом, допомагати волонтерському руху й збройним силам. Сьогодні ми розширюємо співпрацю з потужним міжнародним Проєктом USAID «ГОВЕРЛА». Наша мета – створити комфортні умови життя для людей в громадах, підвищити якість і доступність соціальних і державних послуг».

Найближчим часом 10 громад області будуть відібрані за результатами конкурсу ініціатив та долучаться до Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Проєкт надаватиме партнерам консультативну та методологічну допомогу, в тому числі шляхом проведення навчань, організації заходів щодо обміну досвідом та поширення кращих практик, впровадження е-рішень.

Інституційна підтримка, планування розвитку територій та управління земельним ресурсами, місцевий економічний розвиток, співробітництво між територіальними громадами, удосконалення надання послуг, залучення мешканців до процесів прийняття рішень у громадах – є пріоритетними напрямками підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Органи місцевого самоврядування матимуть можливість отримати фінансову підтримку для реалізації найбільш актуальних ініціатив громад, а організації громадянського суспільства зможуть взяти участь у конкурсах грантів, кожен з яких також буде спрямовано на розвиток відповідних громад регіону. 

Габріель Абрагам, керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», зазначив:

«Наш проєкт підтримує Уряд України у втіленні реформи з децентралізації. Проєкт сприяє напрацюванню законодавства в сфері децентралізації, зміцненню спроможності органів місцевого самоврядування та активізації залучення громадськості на всіх рівнях. Сьогодні я дуже радий офіційно розпочати нашу співпрацю з Житомирською областю. Ми співпрацюватимемо з обласною адміністрацією та надалі органами місцевого самоврядування, щоб разом покращити послуги, які держава надає своїм громадянам, та сприяти місцевому економічному розвитку».

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» сприяє Уряду України у просуванні та здійсненні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги. Загалом підтримка Проєкту охопить 7 областей і понад 65 громад.

07.06.2022 - 16:57 | Переглядів: 1249
Житомирщина стала партнером Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Теги:

міжнародна підтримка

Область:

Житомирська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

24 березня 2023

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та проблемні питання функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна»

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та...

Для надання роз’яснень щодо функціонування реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, налагодження  системної роботи...

24 березня 2023

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку казначейського обслуговування

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку...

У березні постановою №230 Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в...

24 березня 2023

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили дорожню законодавчу карту реформи

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили...

Дорожню карту нормативно-правового регулювання, яке дасть змогу втілювати подальші кроки реформи місцевого...

24 березня 2023

Складання та виконання розпису місцевого бюджету: що змінилося у наказі Міністерства фінансів №57

Складання та виконання розпису місцевого...

Експерти Програми DOBRE аналізують та роз’яснюють зміни до Інструкції про складання і виконання розпису Державного...