Законодавство не передбачає особливостей чи іншого порядку здійснення повноважень керівника державної служби. Роз’яснення Мінрегіону та НАДС

Міністерство розвитку громад та територій України та Національне агентство України з питань державної служби надали роз’яснення щодо повноважень керівника державної служби у військових адміністраціях та структурних підрозділах місцевих державних адміністрацій зі статусом юридичних осіб публічного права. Роз’яснення підготовлені виходячи з дії в Україні воєнного стану.

У спільному листі Міністра Олексія Чернишова та Голови НАДС Наталії Алюшиної йдеться, що Указ Президента України № 68/2022, у зв’язку з утворенням військових адміністрацій, визнає, що обласні, Київська міська, районні державні адміністрації та голови цих адміністрацій набувають статусу відповідних військових адміністрацій та начальників цих військових адміністрацій. Відносини, що виникають у зв’язку зі вступом, проходженням та припиненням державної служби, регулюються Законом «Про держану службу».

Уточнюється, що ст. 17 Закону «Про державну службу» визначає, що повноваження керівника державної служби у місцевих державних адміністраціях здійснює:

  • керівник апарату – в апараті місцевої державної адміністрації та її структурних підрозділах (крім структурних підрозділів зі статусом юридичних осіб публічного права);
  • керівник структурного підрозділу зі статусом юридичної особи публічного права – у такому підрозділі.

При цьому ст. 15 Закону «Про правовий режим воєнного стану» передбачає, що начальник призначає на посади та звільняє з посад посадових і службових осіб, інших працівників відповідної військової адміністрації.

«Виключні повноваження щодо призначення і звільнення працівників відповідної військової адміністрації належать її начальнику», – йдеться в роз’ясненні.

Інші повноваження, в тому числі присвоєння рангів, планування навчання персоналу, прийняття рішення про заохочення тощо належить здійснювати керівнику апарату.

Вказується і на те, що відповідно до ст. 11 Закону «Про місцеві державні адміністрації», керівники структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій зі статусом юридичних осіб публічного права здійснюють визначені Законом «Про державну службу» повноваження керівника державної служби у цих структурних підрозділах.

«Отже, законами не передбачено особливостей чи іншого порядку здійснення повноважень керівника державної служби в структурному підрозділі місцевої держадміністрації зі статусом юридичної особи публічного права, тому керівники таких підрозділів забезпечують виконання відповідних повноважень в повному обсязі», – констатується в роз’ясненні.

Теги:

кадри війна війна кадри

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

25 вересня 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» відвідав Кіптівську громаду та обговорив реалізацію проєкту просторового розвитку

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» відвідав Кіптівську...

  Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства...

25 вересня 2022

Трудові гарантії працівників сфери освіти - запис вебінару

Трудові гарантії працівників сфери освіти -...

В умовах воєнного стану збереження і регулювання трудових відносин має ряд особливостей: у цей період не...

23 вересня 2022

Чому просторовий розвиток важливий для громад - основні тези конференції

Чому просторовий розвиток важливий для громад -...

  22 вересня 2022 року представники Місії USAID в Україні, Уряду та Парламенту України, міжнародних проєктів,...

23 вересня 2022

Штатні розписи та кадрова документація закладів освіти у 2022/2023 навчальному році - запис вебінару

Штатні розписи та кадрова документація закладів...

З початком навчального року стартував новий сезон вебінарів від експертів проєкту DECIDE. Тема першого вебінару –...