У Тернополі запустили ініціативу для переселенців «Привітне Тернопілля»

 

У місті Тернополі 28 березня у приміщенні офісу Західноукраїнського хабу громадської активності відбулася презентація нової ініціативи для переселенців «Привітне Тернопілля». Проєкт покликаний допомогти вимушеним переселенцям з різних регіонів, які зараз перебувають на Тернопільщині, оперативно знаходити актуальну для себе інформацію.

Ініціативу реалізовує команда громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» у партнерстві з Тернопільською міською радою та Тернопільською обласною військовою адміністрацією за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

«Після початку війни Тернопіль став надійним тилом для переселенців з різних куточків України, де проходять активні військові дії. У місті діє низка сервісів, які можуть бути корисними для переселенців, але всі вони знаходяться на різних ресурсах. Для оперативного отримання актуальної інформації для переселенців ми вирішили зібрати її в одному місці – Інтернет-сторінці «Привітне Тернопілля», – розповів Максим Черкашин, керівник ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад».

Функціонал ресурсу «Привітне Тернопілля» дозволяє оперативно отримати інформацію про:

  • Громадський транспорт та таксі
  • Гуманітарні штаби
  • Інтерактивну мапу укриттів
  • Супермаркети та гуртовні
  • Ветеринарні клініки
  • Медичні заклади
  • Тимчасове житло
  • Соціальні служби та послуги
  • Туристичні об’єкти
  • Можливості працевлаштування тощо.

«У нас діє декілька штабів та складів, які допомагають переселенцям у Тернополі. Якщо переселенці приїжджають на залізничний вокзал, у нас там діє гуманітарний штаб, який допомагає тимчасово посилити людей. Також у нас діє гуманітарний штаб за координації соціальних служб Тернопільської міської ради до якого долучаються інші комунальні установи та структури Тернопільської обласної державної адміністрації. Міська рада координує всі процеси, які стосуються переселенців, у безпосередньо у місті Тернополі. У єдності наша сила, тому у нас діє низка штабів та структур, які координують між собою діяльність пов’язану з допомогою переселенцям», – ділиться Христина Білінська, начальниця управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради.

Також в рамках проєкту виготовлено відеоролик, в якому є інформація про основні сервіси, які вже працюють та є доступними для вимушених переселенців^

 

 

«Наш ресурс створений на основі запитів переселенців, з якими спілкувалася наша команда. Для нас важливо, щоб вони могли оперативно отримати максимально корисну для себе інформацію. Проєкт тільки запускається, ми продовжуватимемо на постійній основі вдосконалювати Інтернет-сторінку та додавати нові сервіси. Сподіваюся, створений нами продукт допоможе переселенцями, число яких постійно збільшується, знайти все для себе необхідне та швидко адаптуватися на Тернопільщині», – підкреслив Олександр Кикта, менеджер проєкту «Привітне Тернопілля».

Як зазначила Христина Білінська, станом на 08.00 28 березня 2022 року у місті Тернополі зареєстровано більше 9,5 тис. переселенців, які приїхали в місто на одну ніч. Якщо говорити за постійну реєстрацію у місті Тернополі, то таких осіб зареєстровано більше 7,5 тис.

Теги:

соціальні послуги

Область:

Тернопільська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

01 липня 2022

Актуальний перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих та оточених територіях

Актуальний перелік громад у районах бойових...

  Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік територіальних громад, розташованих у районах...

01 липня 2022

Особливості плати за землю ‒ українські реалії в умовах воєнного стану та досвід європейських країн

Особливості плати за землю ‒ українські реалії...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували особливості плати за землю у період дії воєнного стану та розглянули...

01 липня 2022

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших питань сфери публічного адміністрування за період 21-30 червня 2022 р.

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших...

Шведсько-український проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» продовжує публікацію ключових новин та...

01 липня 2022

Добре демократичне врядування в Україні: рух вперед у повоєнний період

Добре демократичне врядування в Україні: рух...

Які виклики постали перед добрим демократичним врядуванням в Україні у контексті російського вторгнення та який шлях...