Верховна Рада прийняла законопроект №7153, який забезпечить діяльність державної влади та місцевого самоврядування на період війни

24 березня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №7153 про внесення змін до Законів України "Про центральні органи виконавчої влади" та "Про правовий режим воєнного стану" щодо забезпечення керованості державою в умовах воєнного стану.

Прийняті положення мають забезпечити функціонування державної влади та місцевого самоврядування на період воєнного стану, повідомив народний депутат Віталій Безгін.

За його словами, законопроект дає голові громади, де не ведуться бойові дії, право на одноосібне прийняття рішень, необхідних для реалізації режиму воєнного стану, зокрема:

  • затвердження тимчасової структури виконкому;
  • внесення змін до місцевого бюджету;
  • утворення нових виконавчих органів;
  • управління комунальним майном та підприємствами;
  • боротьба зі стихійними лихами та небезпечними відходами.

Зазначені рішення підлягають нагляду з боку військової адміністрації.

Крім того, законопроект дає громаді можливість оперативного ухвалення будь-яких рішень, оскільки тимчасово призупиняється дія норм про доступ до публічної інформації, про засади регуляторної політики тощо (так само, як було зроблено під час першої хвилі пандемії COVID-19).

Законопроект надає можливість оперативно призначати на посади (без конкурсу) та звільняти працівників місцевого самоврядування, державних службовців (зі збереженням трудових прав після завершення воєнного стану, а також можливістю піти на іншу роботу в період відсторонення).

Забороняється ліквідація підприємств стратегічного сектору економіки без окремого рішення Кабінету Міністрів України.

Зупиняються строки надання адміністративних послуг, якщо інше не встановить Уряд, та уніфікується підхід до надання адміністративних послуг, щоб вони по максимуму справедливо надавались на територіях, де немає бойових дій, проте з обов’язковим урахуванням безпекових загроз (обмежений доступ до реєстрів і т.д.).

Також законопроект передбачає, що повноваження районних рад здійснюють районні військові адміністрації, а обласні ради наразі продовжують функціонування (окрім випадку тимчасової окупації чи оточення обласного центру), оскільки тоді всі функції переходять військовим адміністраціям.

Уряду надається право приймати оперативні рішення з деяких питань, які мали б бути врегульовані на рівні закону. Однак Кабінет Міністрів України в свою чергу зобов’язаний протягом двох днів подати до Верховної Ради України відповідний законопроєкт. Таке рішення Уряду діє 1 місяць, а ВРУ має час або затвердити законопроект, або скасувати таке рішення Уряду.

Крім того Уряд отримує право змінювати місцезнаходження Кабінету Міністрів та ЦОВВ у разі такої потреби відповідно до вимог воєнного або надзвичайного стану.

24.03.2022 - 16:29 | Переглядів: 26296
Верховна Рада прийняла законопроект №7153, який забезпечить діяльність державної влади та місцевого самоврядування на період війни

Теги:

закон війна Віталій Безгін

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

19 серпня 2022

Підтримка, житло та гуманітарна допомога: як у Вижницькій громаді допомагають внутрішньо переміщеним особам

Підтримка, житло та гуманітарна допомога: як у...

Створена в 2017 році Вижницька міська громада – партнер Програми USAID DOBRE – сьогодні стала надійним тилом для...

19 серпня 2022

Житло для ВПО у громадах: підстави для надання, договори та умови виселення - роз'яснення

Житло для ВПО у громадах: підстави для надання,...

Про житло для ВПО - у новому відео від екcпертів Програми USAID DOBRE: Порядок надання житлових приміщень...

19 серпня 2022

19 серпня 2022

Про додаткові можливості для громад з підтримки бізнесу розповіла представниця Програми USAID

Про додаткові можливості для громад з підтримки...

В Українському кризовому медіа-центрі представники центральних органів влади, міжнародних організацій, регіональної...