Громадський крик душі і відкритість до діалогу в громаді. Результати «ЗбіГовиська» від Проєкту «ГОВЕРЛА»

 

Минулого тижня Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» провів серію заходів під назвою «ЗбіГОвисько» для активістів з Волинської, Львівської та Полтавської областей. Разом з експертами проєкту учасники говорили про громадянську участь та її форми, зокрема про механізми участі, які діють у громадах-партнерках Проєкту, а також визначили потреби, які мають місцеві ГО та активісти для більш ефективної участі у прийнятті рішень.

Учасники ділилися досвідом своїх громад та викликами, які перешкоджають залученню мешканців, а також обговорювали дієвість окремих механізмів залучення.

У Луцьку Альона Максименко, представниця ГО «Станція добра», зазначила:

«Я вдячна цій зустрічі, бо завдяки досвіду сусідньої громади я зрозуміла, що не лише у нас як у активістів є проблема достукатись до влади, але і влада шукає варіанти контакту з нами, а ми можемо цього не зрозуміти. Треба шукати шляхи для діалогу».

Олег Шварцкоп, який представляв Молодіжний простір "City life", додав:

«Добре, коли влада змогла залучити 250 мешканців на громадські слухання, але треба говорити про ефективність і репрезентативність цього інструменту. Наприклад, чи мали можливість інші мешканців висловити свою думку з приводу обговорюваного питання».

Активісти Львівщини говорили і про потребу в розвитку власної експертності, також зазначили проблему вигорання активістів та малу підтримку мешканців громади.

Орест Гаврильчук, ГО «Народний Легіон», Жидачівська громада, зазначив:

«Було би добре, аби більше людей в громаді залучались до волонтерства, в т.ч і представники влади. Тоді б менше виникало питань про те, чому і як працюють громадські активісти. Необхідно формувати сприйняття місцевого активізму як такого, що є природнім. Можливо, тоді ми матимемо більше підтримки».

А на заключному заходу у Полтаві до активістів долучилися і місцеві підприємці, які звернули увагу, що рівень життя населення впливає і на їх активність в громадському житті.

Євген Ошека, Миргородська громада, Миргородський рибальський клуб, сказав:

«Я вважаю, що високий рівень непрофесіоналізму всіх трьох секторів суспільства є великим викликом для громадської участі. І громадським активістам зокрема необхідно підвищувати свою експертність також».

Нагадаємо, що минулого тижня Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» провів серію заходів під назвою «ЗбіГОвисько» для своїх громад-партнерок у Волинській, Львівській та Полтавській областях. Разом з експертами проєкту учасники шукали відповіді на питання: як виглядає громадянське суспільство в малій громаді? Що таке участь і які є форми участі? Які механізми участі діють у партнерських громадах? Та що можуть зробити громадські активісти?

Проаналізувавши інформацію від учасників, представники проєкту USAID «ГОВЕРЛА» побачили запит на просування від інформування та консультування до спільного напрацювання рішень існуючих проблем громади, владою і громадськістю. Над цим і буде працювати «ГОВЕРЛА» в напрямку залучення громадськості.

Приєднані зображення:

Теги:

участь громадян

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

17 травня 2022

Релокація бізнесу з зони бойових дій - 19 травня АМУ проведе онлайн-обговорення

Релокація бізнесу з зони бойових дій - 19...

19 травня о 14:00 в режимі відеоконференції Асоціація міст України проведе Діалоговий захід з питань місцевого...

16 травня 2022

Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО - тема вебінару 20 травня

Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО...

20 травня 2022 року шведсько-український проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» проведе вебінар щодо...

16 травня 2022

55 громад Дніпропетровщини виконали план по доходам за 4 місяці 2022 року

55 громад Дніпропетровщини виконали план по...

Про фінансові результати громад Дніпропетровщини та можливі ризики говорили учасники інформаційної сесії «Підсумки...

16 травня 2022

Питання соціального захисту та соціального забезпечення обговорять на заході АМУ

Питання соціального захисту та соціального...

18 травня о 10:00 в режимі відеоконференції Асоціація міст України  проводить Діалоговий захід з питань соціального...