31 травня 2023
Logo slogan

Довіра і співпраця учасників процесу децентралізації – запорука розвитку громад і всієї країни: тези з міжнародного форуму

 

10 грудня у Києві відбувся міжнародний форум «Посилення муніципальної співпраці між громадами ЄС та України», організований Програмою «U-LEAD з Європою».

Під час заходу В'ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України, зазначив:

«Хочу подякувати «U-LEAD з Європою» за те, що вже протягом багатьох років ми працюємо над вирішення спільних завдань, що виходять з програми діяльності Уряду в частині розвитку місцевого самоврядування. Для нас дуже важливо підтримати громади, особливо ті, які не мали до цього року досвіду роботи в нових умовах – з ширшими повноваженнями і більшими ресурсами. А таких у нас більше половини з 1470 загалом створених в Україні. Їм потрібна допомога і держави, і міжнародних партнерів. Важливо, щоб територіальні громади України отримали кращий досвід муніципалітетів ЄС і додаткові знання для подальшого застосування у своїй діяльності. Серед напрямків розвитку, де досвід партнерських муніципалітетів ЄС може бути корисним українським громадам, – ознайомлення з системою кращого менеджменту та системою послуг у громадах. Особливо це актуально в таких сферах, як освіта, охорона здоров’я, соціальні питання, управління об’єктами комунальної власності та земельними ресурсами, стратегічне планування і залучення мешканців до цього процесу, а також залучення інвестицій та можливостей для розвитку».

 

 

Заступник Міністра також нагадав, що децентралізація залишається однією з найуспішніших реформ в Україні і рівень її підтримки мешканцями громад зростає.

«За даними щорічного соціологічного дослідження, потрібною децентралізацію вважають 63 % респондентів, що на 4 % більше, ніж минулого року», - сказав В’ячеслав Негода.

Більше про дані соціологічного дослідження.

Директор «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель вважає, що «процес децентралізації в Україні є непростим, але він сповнений можливостей. Щоб їх використовувати, нам потрібна структура, належні процеси, але ще більше потрібна довіра між посадовими особами, які приймають рішення, між громадянами, а також довірлива співпраця між партнерами для реалізації цієї реформи, яка наближає Україну до Європи».

Ксав’є Камю, керівник відділу «Належне управління і верховенство права» Представництва ЄС в Україні, зазначив:

«Ми щиро віримо, що муніципальна співпраця є ефективним інструментом, оскільки дозволяє обмінюватися досвідом, спільно вирішувати проблеми, будувати довіру та взаєморозуміння, а також нарощувати адміністративний потенціал. Партнерство в рамках Ініціативи «Мости довіри» є особливо важливими на цьому етапі реформи, оскільки процес об’єднання завершено, а великі зусилля докладаються до посилення спроможностей громад».

Фредерік Вал’є, генеральний секретар Ради європейських муніципалітетів та регіонів, висловив думку, що, «базуючись на засадах дружби та довіри, муніципальне співробітництво може стати джерелом налагодження мостів між громадами, обміну передовим досвідом, залученням фінансових ресурсів, створенням особистого розвитку в багатьох сферах».


Форум «Посилення муніципальної співпраці між громадами ЄС та України». проводиться в рамках ініціативи «Мости довіри: розширення прав і можливостей громад з України та ЄС через побудову муніципальних партнерств», що впроваджується Радою європейських муніципалітетів та регіонів, PLATFORMA, за підтримки Програми. Захід стане унікальним майданчиком для діалогу та сприяння співпраці між місцевими органами влади з України та Європейського Союзу.

Теги:

міжнародна підтримка В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 травня 2023

Актуальні питання місцевого самоврядування: тези першої зустрічі

Актуальні питання місцевого самоврядування:...

Які актуальні питання місцевого самоврядування в умовах воєнного стану турбують громади - обговорили В’ячеслав...

30 травня 2023

Громади попри війну мають оприлюднювати передбачену законодавством публічну інформацію, - експертка

Громади попри війну мають оприлюднювати...

Тема оприлюднення публічної інформації в період дії воєнного стану залишається нагальною для ОМС. Про законодавче...

30 травня 2023

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо земельного аудиту

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо...

16 червня об 11:00 год відбудеться фінальний онлайн-форум «Аудит земельних ресурсів в громадах». До участі...

30 травня 2023

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати сонячні панелі. Як податися на проєкт?

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати...

Міністерства охорони здоров’я України у межах спільного проєкту зі Світовим банком «Зміцнення системи охорони...