Завдяки децентралізації люди нарешті стали повноцінними учасниками прийняття рішень на рівні своєї громади, - Олексій Чернишов

Децентралізація орієнтована на розширення повноважень та фінансових ресурсів кожної громади. Зокрема, результатом реформи є збільшення власних доходів місцевих бюджетів — вони зросли у чотири рази. 

Про це сказав Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов під час пресконференції з журналістами обласних та районних видань з областей-партнерів Програми USAID DOBRE, повідомила пресслужба Міністерства.

«Реалізація реформи децентралізації — це без перебільшення історична подія для України. Нарешті люди стали учасниками процесу прийняття рішень на рівні своєї громади. Такого не було ніколи. Лише один приклад: з 2014 по 2020 рік власні доходи місцевих бюджетів зросли у чотири рази. А це — нові ЦНАПи, розвиткові проєкти, будівництво доріг, шкіл та лікарень», — зазначив Олексій Чернишов.

Міністр також нагадав, що 2020 рік став знаковим для формування нового адміністративно-територіального устрою базового та субрегіонального рівнів України. До проведення реформи більшість територіальних громад були надмірно подрібненими. У ході децентралізації в Україні замість 11 509 територіальних громад було створено 1469 територіальних громад, замість 490 районів — 136 нових районів. Завдяки об’єднанню суміжних громад в одну, розширились не тільки повноваження громад, але й фінансові можливості — видатки на управлінський апарат зменшились у декілька разів, а дохідна частина навпаки зросла.

Також Олексій Чернишов зазначив, що децентралізація — це потужний інструмент для посилення економічного потенціалу держави. 

«Для завершення реформи маємо пройти ще шлях законодавчих трансформацій.  Це займає певний час. Зокрема, очікуємо на внесення змін до Конституції, які необхідні для подальшого просування реформи та її завершення», — додав очільник Мінрегіону.

Зазначимо, 11 лютого 2021 року Євросоюз визначив реформу децентралізації як одну з найуспішніших в Україні. Крім того, у червні поточного року посли країн «Великої сімки» у спільній заяві привітали успіх України в об’єднанні територіальних громад і вказали, що це — приклад її спроможності реалізувати реформи, що необхідні не тільки для ефективного врядування, а також для її майбутнього процвітання та стабільності. 

Довідково:

Децентралізація в Україні розпочалась у 2014 році. Наразі триває другий етап реформи. Зокрема, з 1 січня 2021 року в Україні усі громади перейшли на прямі міжбюджетні відносини та стали рівними за статусом. Відтепер розвиток громад залежить від того, наскільки ефективно вони використовуватимуть свої можливості.

Важливим інструментом є співробітництво територіальних громад. Наразі укладено та зареєстровано понад 700 міжмуніципальних договорів між громадами. До прикладу, нещодавно 33 громади з 4 областей України – Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької – підписали договір про муніципальне співробітництво. Громади знаходяться на території Дністровського каньйону і планують розвивати спільно туристичний напрямок. Це можливість для громад залучати кошти державного бюджету, отримати міжнародну технічну допомогу, брати участь у проєктах Європейського Союзу. Своєю чергою, це забезпечить відновлення інфраструктури, створення нових робочих місць тощо.

Пресконференція відбулась за підтримки програми DOBRE. Це програма, яка шляхом надання технічної та фінансової підтримки створює умови у 75 територіальних громадах (ТГ) України для покращення управління ресурсами, підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та залучення громадян до розбудови своїх громад.

Організаторами заходу виступили партнери DOBRE — Український кризовий медіа-центр.

26.10.2021 - 14:34 | Переглядів: 1725
Завдяки децентралізації люди нарешті стали повноцінними учасниками прийняття рішень на рівні своєї громади, - Олексій Чернишов

Приєднані зображення:

Теги:

Олексій Чернишов

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

30 листопада 2021

Бюджети громад: Парламент прийняв в цілому законопроєкт №5600

Бюджети громад: Парламент прийняв в цілому...

30 листопада Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт №5600 «Про внесення змін до...

30 листопада 2021

Проєкт змін до Конституції в частині децентралізації: що передбачає і які подальші кроки

Проєкт змін до Конституції в частині...

30 листопада на сайті парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування,...

30 листопада 2021

Парламентський комітет оприлюднив проєкт змін до Конституції в частині децентралізації

Парламентський комітет оприлюднив проєкт змін...

На сайті парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...

30 листопада 2021

95 заявок від громад на інституційну підтримку у створенні ЦНАП отримав проєкт PROSTO

95 заявок від громад на інституційну...

95 заявок із 24 областей України надіслали представники органів місцевого самоврядування для отримання інституційної...

29 листопада 2021

Громадські простори в малих містах: досвід містечка Копичинці

Громадські простори в малих містах: досвід...

Що не так із громадськими просторами українських містечок і з якими викликами стикаються керівники громад і...