На цьому етапі земельної реформи основне завдання громад – інвентаризація та реєстрація земель, - Роман Лещенко

Виступаючи на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Децентралізація», міністр аграрної політики Роман Лещенко відповів на питання журналіста порталу «Децентралізація про ризики і переваги відкриття ринку земель та першочергові кроки громад.  

«З травня цього року, коли було відкрито ринок землі, в Україні зареєстровано понад 2 тисячі земельних угод на території понад 3 тисячі гектарів, – повідомив Роман Лещенко. – Це ще раз довело українському суспільству, що чутки про розпродаж землі, про вагони, у які начебто будуть вантажити чорнозем, виявилися тільки політичними спекуляціями, що тривали 30 років. Ринок землі працює у штатному режимі, понад 4 тисячі нотаріусів отримали доступ до Державного земельного кадастру, зараз нормально працює система обміну між реєстрами, а земельний моніторинг фіксує всі угоди, оприлюднюючи їх на сайті Міністерства аграрної політики».

На думку міністра, український народ достатньо мудрий, щоб розпродувати землю направо і наліво. Всі розуміють, що українська земля – достойний банківський депозит, і той, хто береже свою землю, згодом завжди матиме у своєму розпорядженні потужний ресурс.

«У рамках реалізації земельної реформи ми з командою проводимо національний діалог, – сказав Роман Лещенко. – Беручи участь у так званих земельних форумах, ми об’їхали всю Україну. Після тривалих дискусій з представниками громад спільно з ними дійшли висновку, що землі комунальної власності сільськогосподарського призначення не повинні бути об’єктом купівлі-продажу. І зараз вони виключені з цивільного обороту. Громади можуть розпоряджатися цими землями тільки здаючи їх в оренду через електронні аукціони. Таке обмеження обумовлене тим, що землі комунальної і державної власності (тут насамперед маються на увазі так звані відомчі землі, які належать різним міністерствам та відомствам) потребують додаткової інвентаризації, отже їхній продаж не на часі. Йдеться про 750 тис. га, які потребують належної інвентаризації та реєстрації. І поки триває цей процес, в оборот надійшли тільки землі приватної власності».

За словами Романа Лещенка, статистика свідчить про те, що в Україні ринок землі є абсолютно цивілізованим, немає жодного поспіху у процесі купівлі-продажу, і всі розуміють, що земельна реформа – це етапність, відповідні процедури і правозастосовча практика.

«Як міністр аграрної політики я особисто закликав громадян України, щоб вони не поспішали користуватися своїми конституційними правами з продажу земель, натомість наводили лад із кадастровою та землевпорядною документацією та налагоджували комунікацію зі своїми громадами, – підкреслив очільник міністерства аграрної політики. – А громади, у свою чергу, забезпечували б інвентаризацію своїх земель з метою належного оподаткування і отримання додаткових доходів місцевих бюджетів. Ця динаміка, яка зараз спостерігається, чітко показує, що консервативна редакція земельної реформи, яку ми реалізуємо, є цілком виправданою на даному етапі суспільно-економічного розвитку нашої держави».

Більше про землю в громадах

29.07.2021 - 09:51 | Переглядів: 1435
На цьому етапі земельної реформи основне завдання громад – інвентаризація та реєстрація земель, - Роман Лещенко

Теги:

земля

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

21 вересня 2021

Мінрегіон узгодив проектні норми змін до законодавства, які розмежують повноваження органів місцевого самоврядування всіх рівнів

Мінрегіон узгодив проектні норми змін до...

Чітке розмежування повноважень між органами державної влади та органами місцевого самоврядування всіх рівнів – на...

21 вересня 2021

«Година запитань» про освіту в громадах - новий формат спілкування від DECIDE. Перша розмова - 23 вересня

«Година запитань» про освіту в громадах -...

«Година запитань» – це новий формат спілкування з управлінцями, головами громад та усіма, кому не байдужа якість...

21 вересня 2021

На Львівщині створили Асоціацію курортних громад

На Львівщині створили Асоціацію курортних громад

До асоціації увійшли п’ять курортних міст і селищ Львівщини та одне з Вінницької області, пише Zaxid.net. На...

21 вересня 2021

21 вересня 2021

Комунальні господарства: сміття, каналізація, водовідведення - третій ефір другого сезону проекту "Громада"

Комунальні господарства: сміття, каналізація,...

Про стан житлово-комунальних господарств громад Львівщини і чи вистачає найбагатшій із них коштів на будівництво...