Європейський Парламент визнав децентралізацію однією з найуспішніших реформ в Україні
11 лютого Європейський Парламент більшістю голосів схвалив Доповідь щодо імплементації Україною Угоди про асоціацію з ЄС. У документі йдеться про досягнутий прогрес у сфері реформ та виконанні Угоди, а також надаються рекомендації щодо подальших напрямів співпраці.
Окремо наголошено на ефективності впровадження децентралізації, яку Євросоюз визначає як одну з найуспішніших в Україні та закликає завершити її шляхом широкого відритого діалогу між органами центральної та місцевої влади.
«Європарламент вітає досягнення України у проведенні реформи децентралізації та розширенні можливостей місцевої влади, що є однією з найуспішніших реформ на сьогодні..., позитивно оцінює кроки прийняті з метою децентралізації державної влади та бюджетів через затвердження нормативно-правових актів та їх практичного впровадження; закликає Європейську Комісію уважно вивчити успішні практики децентралізації в Україні та розглянути їх практичне впровадження в інших державах», – зазначено у документі.
«Підтримка та поглиблення співпраці з Європейським Союзом є пріоритетним завданням Мінрегіону. Вітаємо заклик Європарламенту до вивчення нашої реформи децентралізації та застосування її найуспішніших практик в інших державах. Мінрегіон сприятиме її популяризації та готовий надати консультативну підтримку щодо особливостей впровадження», – наголошує Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Окрім того, Міністр висловив подяку усім міжнародним партнерам, що входять до Ради донорів з питань впровадження реформи децентралізації, що діє при Мінрегіоні, за підтримку та готовність продовжувати реалізацію реформи.
Також планується зміцнити співробітництво між Україною та ЄС у сферах цифровізації, зміни клімату, гендерної політики та впровадженні ініціативи «Європейський зелений курс» до якої активно долучається і Мінрегіон. Зокрема, за напрямом підвищення енергоефективності будівель, розбудови ефективного тепло- та водопостачання, впровадження ресурсоефективного будівництва, управління побутовими відходами та трансформації вугільних регіонів.
З повним текстом резолюції Європаламенту можна ознайомитися за посиланням.

Теги:
міжнародна підтримка Олексій Чернишов
Джерело:
Мінрегіон

Поділитися новиною:
30 січня 2023
Порідненість українських міст із зарубіжними муніципалітетами: Хотин-Жагань-Тельтов
Порідненість українських міст із зарубіжними...
Тристоронню угоду побратимства Хотин (Україна) – Жагань (Польща) – Тельтов (Німеччина) підписали мери...
30 січня 2023
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» провів тренінг з проєктного менеджменту для Полтавської ОВА та РВА
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» провів тренінг з...
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» провів дводенний тренінг «Проєктний менеджмент. Розробка та дизайн проєктів» для...
30 січня 2023
3 лютого на вебінарі DECIDE розкажуть, як організувати харчування в закладі освіти з нуля
3 лютого на вебінарі DECIDE розкажуть, як...
3 лютого 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...
30 січня 2023
Година запитань до Анастасії Софієнко про освітню субвенцію-2023 (відеозапис розмови)
Година запитань до Анастасії Софієнко про...
Все про зміни в розподілі освітньої субвенції на 2023 рік у випуску «Години запитань» від проєкту DECIDE. Дізнаємося,...