Затягувати процес передачі майна не вигідно ні громадам, ні районам - Мінрегіон провів онлайн-наради з регіонами

Затягувати процес передачі об’єктів спільної власності громад району у комунальну власність громад не вигідно ні районним радам, ні самим громадам. У районів на утримання цих об’єктів просто немає грошей. І якщо деякі громади розраховували, що у січні не доведеться фінансувати заклади, які вони не встигли прийняти на свій баланс, то це не так.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час онлайн-наради з регіонами. Сьогодні такі наради відбулись з представниками Полтавської, Хмельницької. Рівненської, Кіровоградської, Луганської та Донецької областей.

«З 1 січня цього року кошти з районного рівня перейшли громадам. Логічно, що з початку року мало перейти громадам і відповідне майно – установи, заклади, які раніше фінансувалися з районних бюджетів. Але поки що процес триває. При цьому, громади мають розуміти, що на січень у їхніх бюджетах повинні бути закладені видатки на ці об’єкти. Якщо хтось цього не зробив, то слід відкоригувати бюджет. Інакше це буде порушенням законодавства», - зазначив В’ячеслав Негода.

Районні ради Луганської та Донецької областей піднімали питання про відсутність військово-цивільних адміністрацій у громадах, де не відбулися вибори. Отже райрадам навіть немає кому передавати майно. І громади, і районні ради чекають рішення про створення таких ВЦА, як передбачено чинним законом "Про внесення змін до деяких законів України щодо утворення військово-цивільних адміністрацій".

З іншого боку, Сєвєродонецька районна рада Луганської області не приймає рішення про передачу 21 об'єкта Кремінській міській громаді і 4 об'єктів Рубіжанській міській громаді, що створює серйозні проблеми для забезпечення функціонування відповідних закладів та установ.

Серед проблемних питань, озвучених під час онлайн-нарад, було і питання неправомірних рішень районних рад «старих» районів про перереєстрацію установ, або передачу закладів без колективів тощо.

«Рішення районних рад попереднього скликання і дійсно подекуди викликають подив. Районним радам новостворених районів треба проаналізувати їх на відповідність закону щодо передачі майна. Впевнений, можна знайти юридичні підстави, щоб переглянути нелогічні рішення попередньої ради і прийняти правильні, які підуть на користь громадам», - сказав заступник Міністра.

Також під час нарад В’ячеслав Негода зазначив, що необхідно якнайшвидше на державному рівні вирішити питання повноважень і фінансування районних рад. «Позиція нашого Міністерства – дотримуватися норм чинної Конституції і забезпечити функціонування районних рад, доки не буде прийняте інше рішення конституційною більшістю Парламенту. Для цього ми пропонуємо передбачити у Держбюджеті однакову для усіх районних рад дотацію, яка б дала можливість працювати голові, заступнику та апарату ради. В іншому випадку, через декілька місяців матимемо проблеми з районними радами, бо інших джерел наповнення їхніх бюджетів майже не залишилося. Щодо повноважень районних рад, то тут маємо проаналізувати, які питання громадам буде важко вирішувати самотужки чи навіть через механізм співробітництва, і дати райрадам можливість допомагати громадам у цьому», - сказав заступник Міністра.

За його словами, окремий спільний з районними радами захід з цього питання Мінрегіон планує провести наступного місяця, після того, як буде завершений процес передачі майна громадам.

Як повідомлялося, вчора онлайн-наради з питань передачі майна пройшли з представниками Київської, Вінницької, Закарпатської та Львівської областей.


Нагадуємо, експерти Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) підготували роз’яснення щодо передачі майна зі спільної комунальної власності.

Також експерти Офісу підтримки реформи з децентралізації при Мінрегіоні підготували відповіді на запитання щодо передачі об’єктів цивільних прав зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району у власність територіальної громади, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України.

Крім того, ТУТ можна завантажити "Практичний посібник з питань реорганізації органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств" від Асоціації міст України.

21.01.2021 - 19:37 | Переглядів: 2689
Затягувати процес передачі майна не вигідно ні громадам, ні районам - Мінрегіон провів онлайн-наради з регіонами

Теги:

майно В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 лютого 2021

98,5% об’єктів передані у комунальну власність громад, - дані моніторингу Мінрегіону

98,5% об’єктів передані у комунальну власність...

98,5% об’єктів спільної власності територіальних громад району громади вже готові взяти на свій баланс (надали...

26 лютого 2021

Агломерація: настав час закріпити у законодавстві механізм співпраці великих міст та навколишніх громад, - В’ячеслав Негода

Агломерація: настав час закріпити у...

З початку 2021 року усі громади в Україні мають рівні можливості і повноваження. Отже вони нарешті можуть бути...

26 лютого 2021

Як законопроект №4380 про адмінзбір вплине на бюджет громади

Як законопроект №4380 про адмінзбір вплине на...

Авторка: Яніна Казюк, експерт з публічних фінансів,  доктор наук з державного управління Розвиток системи...

25 лютого 2021

Михайло Федоров: Мінцифра підтримує цифровізацію в регіонах

Михайло Федоров: Мінцифра підтримує...

Мінцифра працює над цифровою трансформацією регіонів. Наша мета — допомогти кожній громаді із впровадженням...

25 лютого 2021

Мінрегіон: працюємо над тим, щоб до кінця року 1000 громад мали власні стратегії розвитку

Мінрегіон: працюємо над тим, щоб до кінця року...

25 лютого Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов взяв участь у нараді з головами обласних та...