Економічні та соціальні заходи під час пандемії – міжнародний досвід

Програма «U-LEAD з Європою» провела онлайн-форум «COVID-19 на місцевому рівні: реакції та вплив на економічну та соціальну сфери». Під час форуму українські та міжнародні експерти обговорили ефективність реагування різних країн у боротьбі з коронакризою та його вплив на економічну та соціальну сфери.

 

Директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель та Координатор проєктів та аналітик у Відділі Євразії Організації економічного співробітництва та розвитку Франческо Альфонсо

 

Представник Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Франческо Альфонсо презентував результати дослідження реагування на пандемію різних країн Східного партнерства загалом та України зокрема. Він також наголосив на важливості місцевого самоврядування у боротьбі з COVID-19 в Україні.

Протягом панельної дискусії учасники акцентували увагу на питання ефективності реакції України на виклик пандемії коронавірусу:

 

Директор Офісу розвитку малого і середнього підприємництва при Мінекономіки Андрій Слабінський

 

  • Директор Офісу розвитку малого і середнього підприємництва при Мінекономіки Андрій Слабінський поділився деталями про державну програму доступних кредитів «5-7-9» та представив заходи для розвитку бізнесу в муніципалітетах. Муніципалітети повинні активніше звертатися до підтримки уряду, пов'язаної із заходами щодо COVID-19.

 

 Виконавча директорка VoxUkraine Ілона Сологуб

 

  • Виконавча директорка VoxUkraine Ілона Сологуб проаналізувала різні аспекти впливу коронакризи на українців, де страх втратити роботу та доходи набагато більший, ніж страх заразитися COVID-19.

 

Янеш Шустершіч, член урядової експертної групи з економічних та соціальних заходів під час коронавірусної кризи, колишній Міністр фінансів Словенії.

 

Янез Шуштершіч, міжнародний експерт Програми «U-LEAD з Євпропою», є членом словенської експертної групи з економічних та соціальних заходів під час кризи COVID-19. Він зосередив увагу на нестандартних заходах Словенії, які допомогли «перезапустити економіку» під час пандемії:

1) Фінансова підтримка самозайнятих людей (так званий «базовий дохід» у розмірі 700 євро) плюс скасування обов’язку сплати соціальних внесків. Цікаво, що самозайняті люди у Словенії часто виключаються із типових програм соціальної підтримки, а також із заходів підтримки у зв’язку з COVID-19, якщо експертна група не наголосить на протилежному; вони становлять 10% усіх зайнятих людей, і половина з них скористалася цим заходом. Підхід мав сильний місцевий вплив!

2) Уряд Словенії презентував туристичні ваучери (200 євро кожному громадянину з можливістю витратити на проживання у будь-якій точці Словенії, можна передавати в межах однієї родини). Цей захід більше ніде не був застосований, а також має сильний місцевий вплив (неможливо розмістити одночасно всіх словенців на узбережжі Адріатичного моря, тому люди досліджували нові місця). Станом на сьогодні половина всіх путівок вже використана.

Форум було організовано у партнерстві з Організацією з економічного співробітництва та розвитку та ініціативою Європейського Союзу EU4Business.

Теги:

коронавірус

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 жовтня 2021

28 жовтня управлінцям розкажуть про особливості закупівель будматеріалів для ремонтів закладів освіти

28 жовтня управлінцям розкажуть про особливості...

28 жовтня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”...

26 жовтня 2021

Мінрегіон: Держава спрямовує колосальні ресурси, щоб допомогти громадам розвиватися

Мінрегіон: Держава спрямовує колосальні...

Держава є надійним партнером громад і основним інвестором, який готовий вкладати кошти в широкий спектр місцевих...

26 жовтня 2021

Здоровий глузд проти фейків: як Моршину вдалося вакцинувати більшість дорослого населення

Здоровий глузд проти фейків: як Моршину вдалося...

Попри те, що все більше людей хворіють на коронавірус, 56% українців не планують вакцинуватися....

26 жовтня 2021

27 жовтня - вебінар “Таємні покупці: небезпечні люди чи помічники ЦНАП?”

27 жовтня - вебінар “Таємні покупці:...

Міністерство цифрової трансформації України запрошує на вебінар “Таємні покупці: небезпечні люди чи помічники...

26 жовтня 2021

Завдяки децентралізації люди нарешті стали повноцінними учасниками прийняття рішень на рівні своєї громади, - Олексій Чернишов

Завдяки децентралізації люди нарешті стали...

Децентралізація орієнтована на розширення повноважень та фінансових ресурсів кожної громади. Зокрема, результатом...