03 жовтня 2023
Logo slogan

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування»-2020: 163 заявки

Відбулося перше засідання конкурсної комісії Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2020 році, організатором якого сьомий рік поспіль є Міністерство розвитку громад та територій України і його партнер – Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Цьогоріч на конкурс надійшло 168 заявок з усіх областей України, з них 88 – від об’єднаних територіальних громад.

  • Тема 1 «Влада та громада: інформування, діалог, участь» – 56/29 ОТГ;
  • Тема 2 «Покращення якості надання освітніх послуг (дошкільна, середня та професійно-технічна освіта)» – 49/32 ОТГ;
  • Тема 3 «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища» – 63/27 ОТГ.

Обласні ради – 4 заявки, районні ради – 6 (що на 5 менше, ніж минулого року), міські ради – 99; сільські ради – 29; селищні ради – 30.

За результатами першого засідання конкурсна комісія відхилила п’ять заявок як такі, що не відповідають вимогам Положення про Конкурс.

Таким чином, до оцінювання у першому турі допущено 163 заявки, з них і будуть визначені ті, які за підсумками Конкурсу уже з 20 жовтня цього року називатимуться «кращими практиками» і, як сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України, голова конкурсної комісії В’ячеслав Негода, для декого це буде додатковим  «лайком» чи «сердечком» напередодні проведення місцевих виборів.

«За сім років ми отримали понад тисячу заявок, значна частина з них від об’єднаних територіальних громад. Це свідчить про те, що створення спроможних громад відкриває простір для пошуку нових ідей, орієнтованих на їх розвиток. Громади конкурують між собою за ідеї, бізнес, інвестиції і за свою привабливість. Лідерами за кількістю заявок є Дніпропетровська (18), Полтавська (15), Донецька (14) Харківська (11) області. Приємно, що з року в рік кількість заявок із Донеччини збільшується – донеччани вірять у конкурс. Конкурс є, продовжує жити і охоплює все більшу територію України», – зазначив В’ячеслав Негода.

Менеджерка Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» Ольга Шевчук, наголосила, що проведення Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» стало в Україні доброю традицією та «однією з важливих і яскравих подій в річному календарі українського місцевого самоврядування та Ради Європи». І цьогоріч, в рамках Конкурсу, на замовлення Програми Ради Європи, компанією «Prosto Production» проведено зйомки четвертого сезону програми «Пліч-о-пліч», наразі про практики переможці Конкурсу 2019 року: http://www.slg-coe.org.ua/p20387/


Детальніше про Конкурс

09.09.2020 - 15:43 | Переглядів: 5166
Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування»-2020: 163 заявки

Теги:

В'ячеслав Негода конкурс кращі практики

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

03 жовтня 2023

03 жовтня 2023

Шведські волонтери рятувальних служб допомагають українським колегам

Шведські волонтери рятувальних служб...

Три великі пожежні автомобілі і три швидкі – чергова підтримка від організації шведських волонтерів “Blaljus i...

03 жовтня 2023

Екоклуб та Екодія надають гранти для проєктів у сфері «зеленої» енергетики

Екоклуб та Екодія надають гранти для проєктів у...

  Громадські організації «Екоклуб» та «Екодія» оголошують грантовий конкурс для підтримки діяльності місцевого...

03 жовтня 2023

Атестація педпрацівників по-новому: що треба знати (запис вебінару)

Атестація педпрацівників по-новому: що треба...

З початком нового навчального року, 1 вересня, почало діяти нове Положення про атестацію педагогічних працівників. Що...