06 грудня 2023
Logo slogan

Як громади протидіють пандемії – чергова добірка АМУ

Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 

Асоціація міст України продовжує слідкувати за досвідом громад.


Вінницька громада

Інноваційне дезинфікуюче устаткування від місцевого бізнесу

У Вінниці біля Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 встановлено експериментальну інноваційну установку-«тунель», в якій для дезінфекції застосовується дві технології – стандартна та ультразвукова. Знезараження відбувається, коли людина проходить через цей тунель.

Це вінницьке ноу-хау поєднало вже існуючі у світі практики, проте у порівнянні зі стандартними моделями витрачає в чотири рази менше деззасобу завдяки сучасній технології «холодний туман».


м. Ковель, Волинська область

На шкарпетковій фабриці шиють захисні маски

У Ковелі на фабриці, де до карантину виготовляли шкарпетки, які відправлялися в Європу, налагоджено виробництво захисних масок. Тепер за кілька хвилин в’язальна машина для шкарпеток виготовляє дефіцитну нині річ. Маску можна прати до 20 разів і в неї можна вставити додатковий фільтр.

Перші партії захисних масок безкоштовно передали в ковельський хоспіс та в Монастириський район на Тернопільщині, де зафіксували велику кількість інфікованих коронавірусом.


м.Володимир-Волинський, Волинська область

Медики отримали доплату до зарплати

Працівники Володимир-Волинського територіального медоб’єднання, задіяні в боротьбі COVID-19, на час карантину отримують доплати до зарплати. На це із міського бюджету виділилено майже 140 тис.грн. Доплати за березень отримали всі працівники приймального, інфекційного відділень, а також анестезіології та інтенсивної терапії.


Першотравенська ОТГ, Дніпропетровська область

Програма соціального захисту

Міська рада Першотравенська вирішила спрямувати бюджетні кошти  на програму соціального захисту «Турбота» для надання допомоги найбільш незахищеним верствам населення в умовах карантину. У місті продовжують надавати продуктові набори малозабезпеченим жителям. Працівники служби у справах дітей доставляють продукти малозабезпеченим одиноким матерям.


м. Краматорськ, Донецька область

Захисні костюми для медиків

Громадські організації міста передали медикам КНП «Міська лікарня №3» Краматорська 150 захисних костюмів. Їх було виготовлено у різних розмірах, аби усі медики почувалися комфортно. Роботи з пошиву тривають.


Житомирська громада

Додаткові кошти на апарати ШВЛ

Житомирські лікарні очікують на 6 нових швейцарських апаратів для вентиляції легень. Закуповувати їх будуть за кошти міста, а також місцева влада розраховує на грошову допомогу з держбюджету. Рішення про перерозподіл бюджетних призначень з поточних на капітальні  видатки  бюджету прийнято на позачерговому засіданні виконавчого комітету міської ради.


м. Ужгород, Закарпатська область

Охоронна фірма передала засоби захисту для медиків дитячої лікарні

Антисептики, маски, халати, шапочки тощо, необхідні для захисту медиків, Ужгородській міській дитячій лікарні передали працівники місцевого агентства безпеки. Благодійну допомогу підготували, з’ясувавши, що саме потребує заклад.


м. Бердянськ, Запорізька область

Підприємство почало виготовляти антисептик

Щоб оперативно вирішити питання дефіциту антисептика в Бердянську, місцеве підприємство в екстреному порядку переобладнало частину своїх потужностей на випуск дезинфікуючого засобу. Виробнича лінія була перепрофільована і випуск засобу почався в промислових обсягах. В першу чергу деззасобом було забезпечено бердянських медиків.


Івано-Франківська громада

Медикам виділено по 10 тис. грн матеріальної допомоги

В Івано-Франківську на позачерговій сесії було внесено зміни  до  рішення «Про затвердження Програм соціального захисту в м. Івано-Франківську на  2018-2020 роки». Таким чином працівникам закладів охорони здоров’я міська рада виділила одноразову матеріальну допомогу. По 10 тис. грн отримають лікарі, медичні сестри, молодший медичний персонал та інші працівники, які надавали медичну допомогу пацієнтам з коронавірусом.  


м. Київ

Олександрівська лікарня отримала палату-капсулу для транспортування хворих

Портативну мобільну палату-капсулу отримала від меценатів Олександрівська лікарня, яка першою приймає хворих на коронавірус. Герметична капсула дає змогу переміщати пацієнта із коронавірусом, не наражаючи оточуючих та медперсонал на небезпеку.


Ржищівська ОТГ, Київська область

Тести на виявлення СOVID-19

Виконавчий комітет Ржищівської міської ради прийняв рішення виділити кошти з резервного фонду міського бюджету для придбання 50 тестів на виявлення вірусів грипу А та В, а також 50 експрес-тестів на виявлення COVID-19, антитіла IgG/IgM, COV-W23. Тести буде передано до медичних установ Ржищівської міської ОТГ.


Кропивницька громада

Волонтери купують засоби захисту для сільських медиків

Керівниця волонтерської організації з Кропивницького передала амбулаторіям та ФАПам Первозванівської ОТГ антисептики, жарознижувальні ліки, захисні костюми, екрани, медичні маски та рукавички. Загальна сума допомоги склала 3 тис. грн – це частина коштів, які зібрали небайдужі містяни.


Красноріченська ОТГ, Луганська область

Додаткові кошти на заходи з протидії COVID-19

Із селищного бюджету Красноріченської ОТГ виділено 100 тис.грн на закупівлю засобів захисту для працівників органів місцевого самоврядування і комунальних підприємств та 129 тис. грн на придбання індивідуальних засобів захисту та дезінфікуючих засобів для селищної амбулаторії. Фермерські господарства підтримали місцеву владу у боротьбі з коронавірусом і закупили захисні маски для місцевого населення.


м. Миколаїв

Обмеження на відвідування кладовищ

З  24 квітня по 11 травня (до завершення карантину) кладовища на території міста Миколаєва закриті для відвідування громадян. Відповідне рішення прийняв виконком міської ради. Виняток щодо відвідувань становлять випадки поховання померлого за умови проведення ритуальних обрядів з дотриманням протиепідемічних правил.


Коломацька ОТГ, Полтавська область

Для медпрацівників організовано спецрейси до облцентру

17 медичних працівників, які мешкають у Коломацькій ОТГ, працюють в лікарнях міста Полтави. Через карантин їм стало складно діставатися до роботи. Тому в Коломацькій ОТГ спільно із сусідніми сільськими радами організували рух маршрутного автобуса для медпрацівників. Транспорт виконує по три рейси на день в обидві сторони.


Сумська громада

ЦНАП допомагає боротись із COVID-19

Управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» допомагає медичним закладам у боротьбі з COVID-19. Профспілкова організація ЦНАПу передала до благодійного фонду «Бізнес – місту» 5 тис. грн, які підуть на допомогу медичним закладам у подоланні коронавірусу. Працівники управління зазначали, що в такий час не могли залишитись осторонь, тому вирішили фінансово підтримати медицину і самих лікарів у боротьбі з недугою.


м. Шепетівка, Хмельницька область

Нове обладнання для Шепетівської ЦРЛ

За кошти місцевого бюджету для Шепетівської центральної районної лікарні було придбано апарат ШВЛ вартістю 647 тис.грн, кисневий концентратор вартістю 41, 5 тис. грн, а також чергову партію засобів індивідуального захисту.


м. Монастирище, Черкаська область

Захисний одяг для медиків від мера

Міський голова Монастирища Олександр Тищенко подарував працівникам інфекційного відділення Монастирищенської ЦРЛ придбані за особисті кошти 5 комплектів захисного одягу, які призначені для забезпечення високого рівня безпеки працівників.  Комбінезони водостійкі з антибактеріальним покриттям, багаторазового використання. Такі комплекти стануть надійним захистом для інфекціоністів та зможуть максимально убезпечити їх від можливого зараження вірусними інфекціями.


м.Чернівці

Додаткове обладнання для тестування на COVID-19

Чернівецька міська рада закупить устаткування для тестування на COVID-19. Мер Чернівців Олексій Каспрук повідомив, що обладнання передадуть обласному лабораторному центру, щоб збільшити кількість тестувань аналізів людей з підозрою на коронавірусну інфекцію.


м.Чернігів

300 захисних костюмів медикам від підприємців

Чернігівські підприємці передали 300 захисних  костюмів  лікарям «швидкої допомоги».  Вони за три тижні зібрали 335 тис. грн, за які і було придбано комплекти. Комбінезон замовлено з Китаю, має 5-6 рівень захисту та респіратор KN 9, який рекомендовано ВООЗ. Також у комплекті є захисна маска українського виробництва.


Вишнівська ОТГ, Волинська область

Службовці перерахували зарплату медикам

Вишнівська ОТГ не стоїть осторонь проблем громади. Колектив Вишнівської сільради вирішив перерахувати свою одноденну зарплату на харчування медпрацівників Любомльського територіального медичного об'єднання.


м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

Місцеві депутати підтримують медичних працівників

Депутати міськради Кривого Рогу перерахували 140 тис. грн особистих коштів інфекційній лікарні для того, щоб допомогти громаді боротися з пандемією. У березні місто ініціювало відкриття спеціального рахунку для криворізької лікарні. Туди представники бізнесу та всі бажаючі можуть перерахувати гроші. Вони йдуть на покриття потреб лікарні в боротьбі з COVID-19.


м. Дружківка, Донецька область

Мобільна платформа для боротьби з коронавірусом

У Дружківці розроблено мобільний додаток, який допомагає у боротьбі з COVID-19. Через нього можна отримати інформацію про поширення вірусу та карантинні заходи. Додаток «Smart Druzhkivka» містить інформацію про роботу міських служб, установ та підприємств, також він має додаткові функції для людей з вадами зору чи слуху. Так міські посадовці можуть поширювати інформацію про карантинні заходи, номери телефонів підтримки, можливості для отримання адміністративних послуг чи послуг волонтерів, а також про іншу діяльність, пов'язану з пандемією.


Пулинська ОТГ, Житомирська область

Медики та благодійники ремонтують приміщення інфекційного відділення

Зусиллями медичних працівників та благодійників у Пулинах проводять ремонт та облаштування інфекційного відділення районної лікарні: підведено воду і кисень, придбано душові бокси, раковини та іншу сантехніку, зроблено індивідуальне опалення, встановлено нові вікна та двері. Залишилося пофарбувати стіни та підлогу, підключити сантехніку і розставити меблі.


Мукачівська ОТГ, Закарпатська область

Додаткове фінансування медичної галузі

До кінця року майже 8 млн грн з місцевого бюджету буде спрямовано на покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я та подолання COVID -19 у Мукачівській ОТГ. Понад 5 млн грн буде спрямовано на фінансування Центру первинної медико-санітарної допомоги та Мукачівської  ЦРЛ. Також буде придбано новий ампліфікатор для проведення ПЛР-досліджень у реальному часі, завдяки якому протягом доби лікарня зможе додатково проводити понад 100 тестів методом ПЛР.


Приморська ОТГ, Запорізька область

Громада організовується у період карантину

Громадська організація ініціювала акцію «Кошик допомоги», в рамках якої кожен охочий житель громади може зробити свій вклад, додавши до кошиків в магазинах м. Приморськ продукти, речі, навіть техніку. Також допомагає громаді і місцеве ательє, яке безкоштовно шиє захисні маски для жителів ОТГ.


Івано-Франківська область

Працівники прокуратури підтримують медиків

Працівники органів прокуратури Прикарпаття зібрали частину своєї заробітної плати для протидії поширенню коронавірусної інфекції. За ці кошти було придбано засоби індивідуального захисту органів дихання – респіратори. Захисні маски буде розподілено між медичними працівниками лікарень області.


м. Київ

101 млн грн на препарати для медзакладів, де лікують хворих на коронавірус

Міська влада закупила ліки, які застосовують для надання медичної допомоги хворим на COVID-19, на суму 101 млн грн.

«Департамент охорони здоров’я за кошти резервного фонду бюджету столиці закупив ліки, які застосовують для надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Йдеться про 17 найменувань медичних препаратів. Це: антибіотики, противірусні та протизапальні препарати, інші медикаменти. На їх закупівлю місто виділило 101 мільйон гривень. І доставка ліків уже розпочалася у визначені опорні лікарні для прийому хворих на коронавірус», –  повідомив мер Києва Віталій Кличко.


м.Кагарлик, Київська область

Медичні заклади отримали безконтактні термометри

У Кагарлицькій центральній районній лікарні та Центрі первинної медико-санітарної допомоги відвідувачам проводитимуть дистанційний температурний скринінг. На прохання міської влади відгукнувся бізнес і закупив для медиків безконтактні інфрачервоні термометри.


Кропивницька громада

Підприємство iнiцiювало випуск власної лінійки антисептичних засобів

ТОВ “Кiровоградпостач”  запустило власну лінійку виробництва антисептичних засобів для побутового використання. Склад засобів розроблено на базі лабораторії підприємства, отримано відповідний гігієнічний дозвіл. За робочий день підприємство виготовляє 25 тисяч літрів антисептику. Частину продукції реалізують на комерційний основі в мережевих магазинах у всіх регіонах країни, решту направляють безоплатно розповсюджують серед медичних закладів регіону. Перші партії антисептику вже отримали госпітальні бази, які прийматимуть хворих на коронавiрус, i Центр екстреної швидкої допомоги.


Чмирівська ОТГ, Луганська область

Громада виділила лікарні 320 тис. грн

 З бюджету Чмирівської ОТГ виділено 100 тис. грн на придбання засобів захисту для медичного персоналу від COVID-19 та проведення дезінфекції, 50 тис. грн - на закупівлю експрес-тестів та 170 тис. грн - на виплату премії лікарям, які працюють в амбулаторії.


Благодатненська ОТГ, Миколаївська область

Встановлено контрольно-пропускний пункт

На в'їзді до села Семенівка Благодатненської ОТГ, де виявлено хворих на коронавірус, працює цілодобовий контрольно-пропускний пункт. Громада організувала повноцінну роботу КПП, дотримуючись усіх необхідних для його функціонування потреб. Персонал забезпечений всіма необхідними санітарними засобами. Вжиті заходи дали можливість організувати моніторинг стану здоров'я людей шляхом безконтактного вимірювання температури. 


м. Полтава

Лікарні отримали герметичні костюми від волонтерів

Дві полтавські лікарні, які приймають хворих на коронавірус, отримали 446 захисних костюмів. Кошти на них збирали всі небайдужі полтавці, організовані та задіяні місцевими волонтерами. Спільнота вже об’єднала навколо себе понад 250 небайдужих містян. Збір коштів продовжується, адже планується пошити ще 500 таких костюмів.


м. Рівне

Кошти на підтримку медиків

З міського бюджету Рівного на придбання медичних товарів та засобів індивідуального захисту, які будуть використані медиками для боротьби з COVID-19, вже витрачено понад 4,5 млн грн.  Заключено попередні договори на придбання медичних товарів ще на понад 1 млн грн. Громада чекає поставок.


Тернопільська громада

Рамки для дезінфекції медиків

У трьох лікарнях Тернополя облаштовано спеціальне обладнання для дезінфекції медиків, які надають допомогу хворим на COVID-19. Рамки придбано за кошти місцевого бюджету.


м. Херсон

Освітяни передали медикам півмільйона гривень

Херсонські освітяни зібрали для стаціонарів міста півмільйона гривень. Працівники шкіл, дитсадків та позашкільних закладів за підтримки управління освіти міської ради та своєї профспілкової організації оголосили збір коштів, які в підсумку розподілили між трьома міськими стаціонарами та обласною інфекційною лікарнею. Кошти підуть на закупівлю товарів та послуг для боротьби з коронавірусом.


м. Хмельницький

Преміювання медичних працівників

Для працівників Хмельницької міської інфекційної лікарні та фахівців мобільних медичних бригад, які задіяні у боротьбі з коронавірусом, передбачено муніципальні доплати. Протягом квітня-травня по 4 тис. грн одержить молодший медичний персонал, по 7 тис. грн – середній медперсонал і по 10 тис. грн – лікарі. Для медиків мобільних бригад передбачена доплата у розмірі 5 тис. грн.

Фінансовий ресурс для медиків спрмовано за рахунок фонду преміювання працівників міської ради (2,5 млн грн) і резервного фонду міського бюджету (2 млн грн).


м. Черкаси

Жителі самостійно проводять дезінфекцію будинків

Мешканці багатоповерхівок у Черкасах взялися самі дезінфікувати свої під'їзди. Комунальні служби міста не встигають зробити це. Антисептичний розчин містянам безкоштовно постачає один із місцевих підприємців, який власним коштом закупив необхідні інгредієнти. Антисептик не йде у продаж, його вільно можуть отримати як медустанови, так і містяни.


м. Чернівці

Медпрацівники лікарні отримали грошову винагороду

Лікарі та медичний персонал Чернівецької міської лікарні №1, яка була перепрофільована на госпітальну базу для хворих на COVID-19,  отримали  фінансову підтримку за рахунок коштів місцевого бюджету.  Лікарі отримали по 15 тис. грн, медсестри та лаборанти – по 10 тис. грн, молодші медсестри та інші працівники – по 10 тис. грн. Всього було премійовано 144 особи.


м. Чернігів

Волонтери друкують захисні екрани для медиків

На власному 3-D принтері місцеві волонтери почали друк захисних екранів для медпрацівників громади. Сотню безкоштовних пластикових масок на наступному тижні отримають працівники Третьої  міської лікарні. Матеріали закуповуються за зібрані кошти. До ініціативи долучилися й інші містяни: запропонували надати свої 3-D принтери. Коли їх буде налагоджено, волонтери зможуть виготовляти до 50 захисних екранів на день.


Ківерцівська ОТГ, Волинська область

«Швидка»  отримала захисні костюми

У Ківерцівській міській ОТГ волонтери продовжують підтримувати медиків відділення екстренної медичної допомоги. Медпрацівники отримали 60 одноразових захисних костюмів та медичних масок.


м.Володимир-Волинський, Волинська область

Службовці віддали заробіток лікарні

Працівники виконкому міськради віддали свій одноденний заробіток лікарні. Передана сума склала майже 67 тис. грн. За ці кошти для територіального медоб’єднання буде придбано електрокардіограф, інфузомат та пульсоксиметр.


Апостолівська ОТГ, Дніпропетровська область

Готовність медзакладів  до боротьби з коронавірусом

На позачерговій сесії Апостолівська міська рада виділила 600 тис. грн  для забезпечення посиленої готовності закладів охорони здоров’я громади до боротьби з коронавірусом: 200 тис. грн - для  Центру  первинної медико-санітарної допомоги, ще 200 тис. грн  – для  Центральної районної лікарні та 200 тис. грн – як матеріальний резерв.


м. Новогродівка, Донецька область

Громада об'єднує зусилля у боротьбі з пандемією

З метою повного забезпечення медзакладів міста в умовах пандемії та карантину Новогродівська міська рада додатково виділила 792,6 тис. грн з міського бюджету. Для прийому хворих з високою температурою у центральній міській лікарні відкрито спеціально облаштований кабінет, який має окремий вхід. Також створено мобільні медичні бригади, оснащені засобами індивідуального захисту, швидкими тестами на COVID-19 та необхідним обладнанням.

За ініціативи громадської організації «Здійсненна мрія» місцеві волонтери виготовляють для жителів громади багаторазові маски, які отримують передусім вразливі верстви населення.


смт Озерне, Житомирська область

Безкоштовна питна вода для пенсіонерів

Благодійну акцію для пенсіонерів проводить підприємець - власник місцевого магазину в селищі Озерне. Щодня з 15:00 до 17:00, коли відвідувачів у закладі найменше, пенсіонери можуть отримати по 6 літрів бутильованої води безкоштовно. Для людей з невеликою пенсією безоплатна вода – вагома допомога. Вода має всі сертифікати якості.


Вільховецька ОТГ, Закарпатська область

Замовлено експрес-тести

У Вільховецькій ОТГ ще місяць тому подбали, аби лікарі громади мали змогу виявляти COVID-19 і замовили 100 сертифікованих експрес-тестів. Сьогодні тести вже у громаді, і можуть бути використані у разі потреби. 


Великобілозерська ОТГ, Запорізька область

Підтримка закладів охорони здоров'я та відділення поліції

З метою недопущення занесення та поширення коронавірусу закладам охорони здоров’я Великобілозерської громади та відділеню поліції було передано рециркулятори ультрафіолетові бактерицидні, дезінфікуючи засоби, антисептики та засоби індивідуального захисту, які були придбані за благодійні кошти .


Івано-Франківська громада

300 тис. грн на допомогу медикам Прикарпаття

Протягом місяця Центр волонтерських ініціатив зібрав майже 300 тис. грн на потреби у засобах індивідуального захисту. Більша частина коштів пішла на дві партії індивідуального захисту для медиків та поліцейських Івано-Франківщини. Загалом волонтери вже передали медикам 1 532 комплекти (костюм та маска), 250 респіраторів та 20 окулярів.


м. Київ

Віртуальний дитячий садок

На базі віртуальної платформи емоційної підтримки, яку створив Моніторинговий центр з протідії COVID-19, працюватиме і віртуальний дитячий садок.

«Місто робить усе, щоб не тільки упередити розповсюдження вірусу, а й підтримати киян, які перебувають вдома на карантині. Все більшої популярності набуває віртуальна платформа емоційної підтримки, яку запустили на базі Моніторингового центру з протидії COVID-19. Із 23 квітня до сервісів на платформі додається ще й віртуальний дитячий садок. Це будуть активності для дітей 4-6 років. До проведення занять залучили професійних викладачів», – повідомив мер Києва Віталій Кличко.


Баришівська ОТГ, Київська область

Придбано два апарати ШВЛ

З метою запобігання пандемії COVID-19 за кошти місцевого бюджету проведено закупівлю двох нових апаратів штучної вентиляції легень для дорослих і дітей на загальну суму 750 тис. грн. Наразі у Баришівській ЦРЛ знаходяться 5 апаратів ШВЛ, вони всі в робочому стані й готові до екстреної експлуатації.


м. Олександрія, Кіровоградська область

Облаштування центральної міської лікарні

У закладах охорони здоров’я діє посилений карантинний режим. Медичні працівники забезпечені засобами індивідуального захисту. За кошти міського бюджету придбано апарат штучної вентиляції легень. До боксованих палат інфекційного під’єднано систему подачі кисню для можливості використання відповідного апарату.


м.Миколаїв

Майже 5 тисяч продуктових наборів отримали жителі міста

Працівники міського територіального центру соціального обслуговування допомагають доставляти продуктові набори самотнім миколаївцям та соціально незахищеним городянам. Продукти у якості благодійної допомоги від представників бізнесу та підприємств привозять до центру. Соцпрацівники формують набори, а потім телефонують до городян та доставляють необхідне до їхніх помешкань. 


м. Одеса

Придбано 24 монітори пацієнта

Для стаціонарів Одеси, де лікуються хворі на COVID-19, закуплено 24 монітори пацієнта Q5. Устаткування закуплено за кошти міського бюджету. Монітор пацієнта призначений для забезпечення постійного контролю параметрів життєдіяльності та дозволяє медикам вчасно виявляти і коригувати найменші порушення в стані здоров'я пацієнта. Це обладнання значно полегшує спостереження за хворими, які перебувають у палаті інтенсивної терапії або реанімації.

Нові монітори пацієнта розподілені в міські стаціонари, у числі яких: міська клінічна інфекційна лікарня, міські клінічні лікарні №10 та №11, а також міський пологовий будинок №2, який є базою для госпіталізації всіх вагітних і породіль з респіраторними інфекціями. Для медпрацівників проведено навчання з використання нової апаратури.

Наразі в міських медзакладах Одеси є в наявності понад сто моніторів пацієнта, які можуть використовуватися при лікуванні хворих з COVID-19.


Смизька ОТГ, Рівненська область

Медики отримали велосипеди

Активісти Смизької ОТГ спільно з благодійниками провели благодійну акцію «Велик медику», в рамках якої фельдшерам сіл Миньківці і Шепетин було передано велосипеди для використання в роботі. Такі подарунки стануть в нагоді медпрацівникам, адже зона обслуговування пацієнтів не обмежена одним селом. Велотранспорт дозволить бути мобільнішими та швидше добиратися на виклики, щоб надавати медичну допомогу.


Тернопільська громада

Обладнання для медиківвід школярів

Випускники Тернопільської ЗОШ №3 відмовилися від святкування завершення навчання у ресторані, а натомість закупили респіратори та дозатори для дезрозчинів. Їх передано в дитяче інфекційне відділення тернопільської лікарні.


Милівська ОТГ, Херсонська область

Продукти та засоби захисту для жителів ОТГ

Громада закупила для літніх, самотніх і малозабезпечених односельчан за рахунок бюджету понад 120 продуктових наборів. Надати таку допомогу людям запропонували місцеві депутати та члени виконкому сільради. Також за кошти місцевого бюджету придбано понад 1000 захисних масок та 130 літрів дезінфікуючої рідини. Засоби захисту було роздано жителям громади.


Старокостянтинівська ОТГ, Хмельницька область

Нові автомобілі для амбулаторій громади

За кошти місцевого бюджету для амбулаторій ОТГ було придбано два автомобілі вартістю 600 тис. грн кожен. Транспорт має спеціальні холодильні установки, що дозволить здійснювати забір аналізів у сільського населення безпосередньо за місцем проживання.


м. Черкаси

Акція «Допоможи ближньому»

У Черкасах підприємці та волонтери за підтримки міської влади започаткували акцію «Допоможи ближньому». Наразі волонтери розвезли адресно близько 200 порцій гарячих обідів дітям, які потрапили у складні життєві обставини і малозабезпеченим людям, які під час карантину залишилися без найнеобхіднішого – продуктів харчування. Протягом тижня планується наростити потужності і виготовляти мінімум 600 порцій на день.


м. Чернівці

Продуктові набори для містян

З міського бюджету на організацію забезпечення продуктовими наборами жителів міста, які опинились в скрутних життєвих умовах, виділено 2, 5 млн грн. Для отримання набору необхідно звернутися телефоном до Чернівецької міської ради. Планується роздати 10 тисяч продуктових пакетів.


Сосницька ОТГ, Чернігівська область

Благодійна допомога для місцевої лікарні

У Сосницькій громаді благодійники зібрали понад 150 тис. грн. За ці кошти було придбано необхідне обладнання для можливого лікування хворих на COVID-19: кисневі концентратори, монітор пацієнта, безконтактні термометри.


Іллінецька ОТГ, Вінницька область

Дезінфікуючі рамки для медзакладів

На вході до приміщення амбулаторії встановлено дезінфікуючу рамку, що була придбана за кошти місцевого бюджету. Подібну рамку встановлено і в КНП «Іллінецька ЦРЛ», де лікуються хворі з пневмонією. Сума витрат на рамки склала 28 тис. грн.


Волинська область

Громади виділяють кошти для збільшення окладів медикам

На сьогодні доплати волинським лікарям, які борються з поширенням коронавірусу, проводять винятково за рахунок місцевих бюджетів. Так, у Луцьку виділено 2,5 млн грн на виплати медикам, з них  200 тис. грн уже використано. Також 3 млн грн з власного бюджету виділив Нововолинська, з них значну частину буде спрямовано лікарям. Громади обіцяють зробити все можливе, щоб волинські лікарі «на передовій» отримали 300% окладу.


Марганецька ОТГ,  Дніпропетровська область

Комбінат передав медикам засоби захисту

Представники АТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат» передали лікарям найнеобхідніші на даний час засоби особистої безпеки: комплекти захисних костюмів, бахіли, окуляри.  Заступник голови правління комбінату Андрій Вітько при цьому зазначив:  «Сьогодні ми розуміємо необхідність надання такої допомоги, адже лікарі знаходяться, так би мовити, на передовій, і від того, наскільки вони захищені, залежить здоров’я всього міста».


м. Дружківка, Донецька область

Допомога лікарям від громади

Лікарі Дружківської центральної міської лікарні отримали багаторазові захисні костюми від представників ГО «Україна можливостей». Спецодяг придбано завдяки зекономленим коштам в рамках проєкту «Здорова громада», який реалізується у співфінансуванні міжнародних донорів і міської влади, та передбачає поліпшення надання медичних послуг для жінок. Раніше представники громадських організацій міста передали 40 захисних екранів інфекційному відділенню Дружківської міської лікарні №1.


Тячівська ОТГ, Закарпатська область

Акція «Дотримуйся дистанції 2 метри»

Громадська організація "Настільний теніс" ТТ СПОРТ " провела акцію, якою закликала всіх жителів громади дотримуватися дистанції на період карантинних заходів. В місцевій амбулаторії та аптеках, ЦНАПі були роздані наліпки, які ГО отримала від Центру громадських ініціатив ПРООН в Україні.


м. Мелітополь, Запорізька область

Доплати медикам

Міська влада прийняла рішення додатково заохотити медиків за  боротьбу з коронавірусом. До обіцяних від держави 300% до зарплатні мелітопольські медики отримають ще 100% з місцевого бюджету.  Ці виплати отримають і ті медпрацівники, які працюють в первинній ланці (амбулаторії), і ті, що є співробітниками інфекційного стаціонару.


Долинська ОТГ, Івано-Франківська область

Перша киснева станція

У Долинській багатопрофільній лікарні на Івано-Франківщині встановлено першу кисневу станцію, яка замінює 65 балонів кисню. Це забезпечить безперебійну подачу кисню на апарати штучного дихання.  Обладнання придбано за гроші акціонерного товариства, яке працює на території громади.


м. Бровари, Київська область

Продуктові набори для жителів міста

Фахівці відділу сім'ї та молоді Броварської міської ради опікуються забезпеченням продуктовими наборами, які передав БФ «Покров», ветеранів війни, учасників бойових дій, інвалідів та учасників Другої світової війни, осіб з категорії жертв нацистських репресій. Загалом підготовлено та розвезено 636 продуктових наборів.


м. Київ

Доплати лікарям, які працюють з хворими на коронавірус

Медичні працівники київських лікарень, які контактують з пацієнтами з коронавірусом, за березень отримали від 30 до 50 тис. грн зарплати.

«Хочу повідомити, що столичні лікарі, які працюють з пацієнтами з підозрою на коронавірус та з хворими на COVID-19, отримали доплати до заробітної платні за роботу з 13 березня. Місто встановило їм доплату у розмірі дев’яти посадових окладів. На це Київ з міського бюджету виділив майже 10,8 млн грн. Таким чином лікарі за березень отримають загалом від 30 до 50 тис. грн, медсестри – 25-30 тис. грн і молодший медичний персонал – 20-25 тис. грн», – повідомив мер Києва Віталій Кличко.


м. Борислав, Львівська область

Фінансування зарплат медикам, закупівля медикаментів та деззасобів

З міського бюджету Борислава було додатково профінансовано 50 тис. грн на закупівлю медикаментів та деззасобів для Центральної міської лікарні Борислава, та 607 тис. грн на виплату заробітної плати медичним працівникам.


Вознесенська ОТГ, Миколаївська область

Медики отримали захисні халати

500 одноразових захисних халатів пошили та безкоштовно передали для медиків Вознесенської багатопрофільної лікарні працівники місцевої швейної фабрики.

Щодня у місті Вознесенську та районі медичні працівники виїжджають на забір матеріалів та тестування контактних осіб, приймають хворих та мають гостру потребу в засобах індивідуального захисту. Тому місцевий бізнес надає підтримку громаді у цей складний та напружений час. 


м. Корець, Рівненська область

Спільна громадська ініціатива проти пандемії

На позачерговій сесії міської ради на здійснення заходів з боротьби з вірусом з місцевого бюджету виділено 45 тис. грн для КНП «Корецька ЦРЛ», КНП «Корецький РЦ ПМСД», а також для відділку поліції. Спільно з підприємцями  налагоджено пошиття індивідуальних захисних масок, які роздано працівникам установ міста. Колектив міської ради, Жіночої ради, підприємці, та вчителі зібрали 26 комплектів постільної білизни на випадок додаткового обладнання місць для обсервації хворих.


Шумська ОТГ, Тернопільська область

Допомога вразливим категоріям населення

У Шумській ОТГ за кошти місцевого бюджету та за фінансової допомоги підприємців для 130 жителів громади, які найбільше потребують підтримки, придбано й доставлено продуктові набори.


Чаплинська ОТГ, Херсонська область

Громада підтримала «вторинку»

Для забезпечення медперсоналу та осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, необхідними засобами індивідуального захисту із резерву запасу Чаплинська ОТГ передала КП «Чаплинська райлікарня» 50 комплектів одягу медичного лікаря-інфекціоніста та КП «Чаплинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»  25 комплектів.   


м.Кам'янець-Подільський, Хмельницька область

На вулицях працює дезінфікуючий парогенератор

Спеціальний парогенератор німецького виробництва для потреб міста придбав місцевий бізнесмен. Прилад універсальний і підходить для обробки як приміщень, так і вулиць. Використовують дезінфікуюче обладнання працівники комунальних підприємств.


м.Умань, Черкаська область

Фонд підтримки медицини Уманщини

Соціально відповідальний бізнес Уманщини самоорганізувався, щоб допомогти медикам та  хворим з мінімальними втратами пережити удар пандемії. Так, місцевий бізнес вже витратив 1,3 млн грн на засоби захисту від COVID-19.


м.Чернігів

Студенти створили додаток «BeHome»

Студенти Національного університету «Чернігівська політехніка» створили мобільний додаток для волонтерів і тих, кому потрібна допомога. Тепер, завантаживши додаток, через смартфон можна організувати підвезення медиків на роботу, купити літнім людям продукти чи ліки, або ж попросити про допомогу.

Теги:

коронавірус

Джерело:

Асоціація міст України

Поділитися новиною:

Читайте також:

06 грудня 2023

«Муніципальні партнерства, створені на короткотерміновій основі, можуть мати довготривале майбутнє», - Магнус Ліллестрем

«Муніципальні партнерства, створені на...

Муніципальні партнерства можуть створюватися на короткотерміновій основі, але також можуть мати довготривале...

06 грудня 2023

06 грудня 2023

З’явився проєкт постанови Уряду «Про внесення змін до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки»

З’явився проєкт постанови Уряду «Про внесення...

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України розробило та оприлюднило Проєкт постанови Кабінету...

06 грудня 2023

Надходження до місцевих бюджетів збільшуються, порівняно з 2022 роком», – Денис Улютін

Надходження до місцевих бюджетів збільшуються,...

Навіть в умовах воєнного стану виконання місцевих бюджетів має позитивну динаміку, порівняно з показниками минулого...