Закріплення децентралізації в Конституції - запорука незмінності «правил гри»: у Харкові пройшли публічні обговорення

 

Закріпити реформовану систему місцевого самоврядування, а також нову, ефективну територіальну організацію влади та децентралізацію владних повноважень у Конституції України – все це місцеве самоврядування підтримує. Такий висновок можна зробити з публічних обговорень майбутніх конституційних змін щодо децентралізації, які проходять в областях України. Ініціатор публічних обговорень – держава. Мета – спільно з місцевим самоврядуванням  підготувати законопроект, який матиме підтримку і який стане міцною законодавчої основою для розвитку громад і країни в цілому.

29 лютого публічні обговорення конституційних змін провели представники місцевого самоврядування та громадськості Харківської, Сумської, Полтавської областей  на базі Національного юридичного університету ім. Я.Мудрого. Серед учасників і представники Мінрегіону, асоціацій органів місцевого самоврядування, експерти, науковці.

Учасники зустрічі відзначили важливість того, що протягом всього часу впровадження реформи її законодавчу основу формували практики місцевого самоврядування і сьогодні держава також питає їх думку - що саме закріпити в Основному Законі, щоб забезпечити незворотність позитивних змін в управлінні територіями.

«70% населення України вже проживає в об’єднаних громадах або містах обласного значення. Решта – на території сільських і селищних рад старого формату. Держава мусить забезпечити однакові для усіх умови і можливості для розвитку. З огляду на це, важливо внести зміни до Конституції. Крім того, існує безліч законів, в силу яких створюється надмірне навантаження на органи місцевого самоврядування. Це також говорить про потребу змін з прицілом на субсидіарність», - сказав Сергій Шаршов, директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону.

«Народжені децентралізацією» - так називають себе голови об’єднаних громад, які створили Всеукраїнську асоціацію. Сьогодні вони – активні учасники конституційного процесу. Вони заявляють про успішність реформи місцевого самоврядування і підтверджують, що саме зміни до Конституції, над якими сьогодні ведеться робота в регіонах, дозволять завершити реформу і закріпити незмінні «правила гри». А це, за їх словами, стабільність на десятиліття і запорука розвитку.

Свою увагу учасник обговорень зосередили на майбутній системі адмінтерустрою, системі територіальної організації влади і розмежуванні повноважень між органами державної влади та органами місцевого самоврядування усіх рівнів. Дискусія відбулася і щодо фінансового забезпечення власних і делегованих повноважень органів місцевого самоврядування. Окрему увагу приділили законодавчому врегулюванню питання державного нагляду за відповідністю рішень місцевого самоврядування  Конституції та законам України.

Планується, що вже в березні представники місцевого самоврядування з усіх регіонів ще раз зберуться у Києві, аби підсумувати результати публічних обговорень. Далі до процесу долучаться конституціоналісти та парламентські фракції, які готуватимуть текст майбутніх конституційних змін. Наступний етап – внесення законопроекту змін до Конституції України на розгляд Верховної Ради.

До процесу публічного обговорення залучені всі регіони України:

Раніше «Децентралізація» повідомляла про публічні обговорення змін до Основного закону щодо децентралізації влади в Донецькій, Луганській та Херсонських областях.


Аргументовані думки та пропозиції до конституційних змін ви можете висловити також тут: https://decentralization.gov.ua/constitution/offers.

Приєднані зображення:

Теги:

Конституція обговорення Конституція С.Шаршов

Область:

Полтавська область Сумська область Харківська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

14 серпня 2020

ЦВК призначила перші вибори депутатів районних рад нових районів

ЦВК призначила перші вибори депутатів районних...

14 серпня Центральна виборча комісія своєю Постановою (переглянути) призначила перші вибори депутатів районних рад...

14 серпня 2020

Розпочинається онлайн-навчання із запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні

Розпочинається онлайн-навчання із запровадження...

Відповідно до норм Бюджетного кодексу України (з урахуванням змін внесених у 2020 році), середньострокове бюджетне...

13 серпня 2020

Зміни до Конституції в частині децентралізації: завершився ще один етап розробки законопроекту

Зміни до Конституції в частині децентралізації:...

Інклюзивний процес напрацювання змін до Конституції України в частині децентралізації триває. Карантинні обмеження...

13 серпня 2020

Програма «U-LEAD з Європою» розпочинає прийом заявок на стажування у ЦНАП

Програма «U-LEAD з Європою» розпочинає прийом...

Напрям з покращення якості надання послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» розпочинає прийом заявок на...