«Громада на мільйон. Спеціалісти»: українців навчать любити по-італійськи та мислити по-європейськи

5 жовтня об 11:15 «1+1» покаже четвертий випуск соціального реаліті «Громада на мільйон. Спеціалісти», який перетвориться на битву титанів. Досвідом обміняються очільники міст - мер італійського муніципалітету Санта-Маринелла П’єтро Тідей та голова української громади Петриківка на Дніпропетровщині Ольга Гавриленко.

П’єтро Тідею 73 роки, його називають «хрещеним батьком» одного з найбільших портів Європи - Чивітавекк'я. П’єтро виріс у незаможній родині, проте це не завадило йому стати впливовою та шанованою людиною в Італії. Сьогодні він перебуває у чудовій фізичній формі, обожнює коней, а кожен ранок розпочинає з купання у термальних водах. Колеги П’єтро Тідея говорять, що він щирий і турботливий у ставленні до людей, які зазнали біди, але страшенно не терпить ледарів – він вимогливий мер. П’єтро у проекті «Громада на мільйон. Спеціалісти» прагне не тільки поділитись досвідом, а й розповісти українцям про сонячну громаду Санта-Маринелла, яка славиться «золотими» пляжами, яхтовими портами й замками.

Ольга Гавриленко очолює Петриківську громаду на Дніпропетровщині, яка включає в себе 5 сіл.  Місцевість відома Україні та світу народним мистецтвом – петриківським розписом. Зазначимо, у 2013 році розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства  (ЮНЕСКО). Ольга Гавриленко прагне показати на весь світ можливості та перспективи громади Петриківка.

П’єтро Тідей, гуляючи селищем Петриківка, яке на тиждень опинилось під його опікою, одразу вподобав зелені парки та загальну позитивну атмосферу на вулицях. Також він зізнався, що далеко не кожна громада в Італії має настільки комфортні школи та сучасні стадіони, які він побачив у Петриківці. Засмутило П’єтро неправильне освітлення та сміття на вулицях селища.  «Громада – ніби молода людина. Вона має постійно розвиватись», ‒ висловився італієць.  За тиждень на тимчасовій посаді голови громади Петрківка П’єтро спробує навчити місцевих мешканців не просто пишатися своєю культурою й талановитими майстрами, а розвивати завдяки ним туристичний потенціал селища. Він розкаже, як оформлювати ідеї в успішні кейси, що можуть здобути міжнародні гранти на реалізацію. Також П’єтро разом з італійським шеф-кухарем проведе для школярів майстер-клас із приготування фокачі, яку італійці жартома називають «прабабусею» піци. Цікаво, що в Італії їжу вважають проявом любові. Тобто, якщо любиш людину, хочеш, аби вона смачно їла.

У Санта-Маринеллі Ольга Гавриленко буде проводити зустрічі з політичною елітою та прийоми громадян. Кожне її рішення коментуватиме колега П’єтро Тідея. Він одразу зауважить, що Ольга має бути суворішою у спілкуванні з підлеглими та навіть звичайними громадянами, аби вони не думали, що можуть скористатись її добротою. У громаді Санта-Маринелла перед масштабним заходом мер особисто контролює рівень безпеки та медичного забезпечення. На тимчасовій посаді мера італійського муніципалітету, Ольга має подбати, аби у повній відповідності до правил безпеки та на гідному рівні пройшов концерт переможниці італійського Голосу країни.

Як зі своїми обов’язками впорається українка Ольга Гавриленко та чому П’єтро Тідей пообіцяє обов’язково повернутись в Україну, дивіться  вже цієї суботи об 11:15 у реаліті «Громада на мільйон. Сеціалісти» ‒ тільки на «1+1»

Нагадаємо, за умовами другого міжнародного сезону проекту, учасники соціального реаліті, серед яких ‒ учителі, лікарі, готельєри, фахівці з туризму, культури та молоді, очільники сіл та громад ‒ на тиждень вирушають до іншої громади на аналогічну посаду для обміну досвідом. Загалом у новому сезоні взяли участь 16 фахівців із шести європейських країн — України, Фінляндії, Німеччини, Італії, Естонії та Франції.

04.10.2019 - 17:23 | Переглядів: 1523

Приєднані зображення:

Теги:

громада на мільйон

Область:

Дніпропетровська область

Громади:

Петриківська селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 лютого 2020

Робота над оптимальною мережею соціальної інфраструктури та завершення підготовки перспективних планів. Що далі?

Робота над оптимальною мережею соціальної...

В Україні створили геоінформаційну базу даних усіх надавачів публічних послуг на рівні територіальних громад. Вона...

19 лютого 2020

Законопроект, необхідний для завершення формування спроможних громад і районів, готовий до другого читання

Законопроект, необхідний для завершення...

19 лютого 2020 року Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування,...

19 лютого 2020

16 з 24 областей подали до Уряду проекти перспективних планів, інші мають зробити це до 21 лютого, – радник Прем’єр-міністра

16 з 24 областей подали до Уряду проекти...

Станом на 18 лютого, 16 обласних державних адміністрацій подали до Кабінету Міністрів проекти перспективних планів....

18 лютого 2020

18 лютого 2020

Або ми завершуємо процес децентралізації, або втрачаємо час і віру людей у зміни на краще, - В’ячеслав Негода

Або ми завершуємо процес децентралізації, або...

  Децентралізація буде успішною, матиме цінність, якщо люди отримуватимуть усі необхідні послуги там, де...