Послуги державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) є одними з обов’язкових для громадян і найактуальніших для інтеграції у центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Можливість комплексного надання адміністративних послуг за моделями життєвих ситуацій суттєво залежить від наявності у ЦНАП саме цих послуг.
На цей час використовується два механізми організації надання послуг ДРАЦС через ЦНАП органів місцевого самоврядування:
Проте для надання послуг за моделями життєвих ситуацій інтеграція послуг ДРАЦС до ЦНАП у містах обласного значення однозначно є позитивом. Варто також зауважити, що наказ Мін’юсту від 29.08.2019 № 2825/5 визначає обмежений перелік адміністративно-територіальних одиниць, де такі узгоджені можуть мати місце. Отже, місто обласного значення, яке не внесене до цього переліку, для отримання можливості інтеграції послуг ДРАЦС до свого ЦНАП, має звертатися до Мін’юсту;
Але досвід роботи Програми «U-LEAD з Європою» показав, що у сфері ДРАЦС є значний потенціал для покращення якості послуг та їх ефективнішої інтеграції до ЦНАП навіть у межах чинного законодавства. Зокрема, багато громад в райцентрах досі не використали можливості Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», згідно з яким виконавчі органи селищних та міських рад (крім міст обласного значення) мають повноваження у сфері ДРАЦС і можуть здійснювати їх самостійно.
Для цього ОМС власними рішеннями може визначати посадових осіб на проведення ДРАЦС на території відповідної громади. І це актуально нині саме для ОМС в райцентрах, де переважно продовжують роботу відділи ДРАЦС Мін’юсту.
Стосовно інтеграції до ЦНАП ОМС ширшого переліку послуг ДРАЦС (крім реєстрації народження, шлюбу, смерті, які можуть надаватися ОМС самостійно) механізм узгодженого рішення наразі також є обов’язковим за аналогією з містами обласного значення.
У разі наявності в ОТГ старостинських округів, відповідні послуги ДРАЦС можуть надаватись і у ЦНАП (переважно в адміністративному центрі ОТГ), і старостами (крім ОТГ, центрами яких є міста обласного значення) та/або на віддалених робочих місцях ЦНАП, які, як правило, створюються у старостинських округах (за умови, що ці послуги будуть надаватися у визначені законом строки).
З Інформаційною запискою щодо здійснення повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) виконавчими органами міських та селищних рад у територіальних громадах, які є адміністративними центрами районів, механізмів інтеграції послуг у сфері ДРАЦС до ЦНАП, а також організації здійснення повноважень у цій сфері у старостинських округах ОТГ з додатками та проектами рішень можна ознайомитись за посиланням.
Поділитися новиною:
28 січня 2021
За підтримки Європейського Союзу народні доми у...
У південній частині Самбірського району у селах Лімна (Турківської громади) і Бітля (Боринської...
28 січня 2021
Необґрунтованої ліквідації закладів культури не має бути, - Міністерство культури
Необґрунтованої ліквідації закладів культури не...
Понад тисячу закладів культури по всій країні досі не передано на баланс територіальних громад. Це майже 15 % від...
28 січня 2021
Як громади можуть використати 3 млрд грн залишків освітньої субвенції - роз’яснення
Як громади можуть використати 3 млрд грн...
За інформацією Міністерства фінансів України, на початок 2021 року на рахунках місцевих бюджетів сформувалося 5,3...
27 січня 2021
Переведення держслужбовців РДА на посади в органи місцевого самоврядування - роз'яснення НАДС
Переведення держслужбовців РДА на посади в...
Національне агенство України з питань державної служби надало роз'яснення щодо переведення державних службовців...
27 січня 2021
Розвиток інституту старост – комітет Верховної Ради підтримав законопроект 4535
Розвиток інституту старост – комітет Верховної...
27 січня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...