20 червня у Києві - брифінг на тему: «Місцеві вибори на новій територіальній основі: реально чи ні?»
20 червня у Києві відбудеться брифінг на тему: «Місцеві вибори на новій територіальній основі: реально чи ні?». На заході говоритимуть про головні виклики реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади на найближчу перспективу. Головне питання: скільки районів буде після реформи, та які повноваження матиме районна влада.
Організатори брифінгу – Українська асоціація районних та обласних рад.
Так, відповідно до урядового Плану, вже найближчим часом має бути сформована нова мапа субрегіонального рівня України. Якщо сьогодні діє 490 районів, то після реформи їх стане близька 100. Відповідно й зменшиться кількість рад та адміністрацій, але збільшиться територіальне осягнення влади.
Втім, як зазначають експерти Асоціації, укрупнення цієї ланки адмінтерустрою та відповідних публічних органів, не означає їхньої спроможності. У першу чергу, поряд з моделюванням нових районів треба здійснювати й перерозподіл та розмежування владних повноважень на місцях, надаючи перевагу якраз радам.
Водночас, не дивлячись, на зрозумілість окресленої проблематики, є великі перестороги, чи встигне завершитись цей процес до жовтня 2020 року, коли мають бути вибори самоврядування.
У разі негативного варіанту розвитку подій, Україна ще на додаткових п'ять років затягне адміністративно-територіальну реформу. Як наслідок - дублювання повноважень, нераціональне використання бюджетних коштів на утримання районних рад та адміністрацій, а також низька якість надання публічних послуг.
Як зазначають експерти Асоціації, сьогодні є розуміння та механізми як впровадити реформу вчасно. Така візія сформована завдяки набутому досвіду з моделювання спроможних районів у чотирьох областях України. Тож є бажання й надалі впроваджувати зміни, залучившись підтримкою Мінрегіону та Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».
Спікери:
Віктор Овчарук, Віце-президент Асоціації, Голова Тернопільської обласної ради. Тема: Моделювання спроможних районів – реальне завдання до 2020 року.
В’ячеслав Негода, Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Тема: Про основні перспективи реалізації реформи децентралізації.
Даніель Попеску, Керівник Департаменту демократичного врядування Ради Європи. Тема: Підтримка Радою Європи подальших процесів реформи децентралізації в Україні.
Початок брифінгу – 14:30. Адреса: м. Київ, вул. Січових Стрільців, 73, 10 поверх, центральний офіс Української асоціації районних та обласних рад.
Акредитація - до 18:00 год, 19 червня за телефоном: 044-484-05-19 або на e-mail: uaror@ukr.net

Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»

Поділитися новиною:
04 грудня 2023
Швейцарія передала сім автомобілів для роботи мобільних ЦНАПів на Херсонщині
Швейцарія передала сім автомобілів для роботи...
Швейцарія передала Україні сім автомобілів для роботи мобільних ЦНАПів у семи громадах Херсонщини. Завдяки цьому...
04 грудня 2023
35 громад з 6 областей отримали техніку для відновлення надання послуг
35 громад з 6 областей отримали техніку для...
35 деокупованих і постраждалих громад з Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської,...
04 грудня 2023
«Питання не фінансів і політики, а взаємин»: Ян...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Розмову з Яном Герчинським, експертом шведсько-українського проєкту...
04 грудня 2023
Інформаційно-аналітичний дашборд «Бюджети територіальних громад України» оновлено
Інформаційно-аналітичний дашборд «Бюджети...
Програма "U-LEAD з Європою" оновила інформаційно-аналітичний дашборд «Бюджети територіальних громад України». З...