Кіровоградська область стала другою, після Дніпропетровської, де реалізують проект «Поліцейський офіцер громади».
Проект «Поліцейський офіцер громади» передбачає роботу поліцейських у новому форматі. Він ініційований Національною поліцією України та впроваджується за підтримки міжнародних партнерів. Суть проекту полягає в тому, що в кожній ОТГ житиме та працюватиме поліцейський, який опікуватиметься виключно безпекою та захистом цієї громади. Оскільки офіцер поліції перебуватиме на постійному зв’язку із жителями громади, акцент буде зроблено саме на попередженні і запобіганні правопорушень. Кожен такий поліцейський буде забезпечений робочим кабінетом на території ОТГ, службовим автомобілем та спеціальним планшетом, де буде міститися електронна документація. Офіцер громади відповідатиме за правопорядок і профілактику злочинів на дільниці і співпрацюватиме з керівництвом ОТГ.
Реалізація проекту передбачає декілька етапів. Спочатку буде відбір кандидатів на посади поліцейських офіцерів громад, потім - навчання і супровід діяльності (матеріально-технічне забезпечення, вивчення та аналіз ключових проблем громади і розробка на їх основі паспортів безпеки тощо). Таким чином, поліцейський офіцер громади забезпечуватиме захист жителів ОТГ та виконуватиме функції радника керівництва з питань безпеки.
Звертаючись до учасників презентації проекту, перший заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Коваленко зауважив, що децентралізація є найуспішнішою реформою, яка проводиться в Україні. Посадовець підкреслив, що наслідком реформування є багато позитивних зрушень на території об’єднаних громад в галузях освіти, культури та охорони здоров'я. На черзі – зміни в сфері безпеки жителів ОТГ. «Відповідальний за безпекові питання повинен проживати на території об’єднаної територіальної громади, бути поряд з людьми і діяти на випередження злочинів, - зазначив Сергій Коваленко. – Впевнений, що голови ОТГ підтримають цей проект, оскільки це черговий крок до того, щоб кожен мешканець громади відчував себе освіченим, здоровим і захищеним».
Проект «Поліцейський офіцер громади» вже запровадили на Дніпропетровщині – там завершується навчання майбутніх поліцейських. Невдовзі розпочнеться реалізація проекту на Кіровоградщині, де вже створено 20 ОТГ, у яких проживає близько 140 тисяч людей.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Кіровоградська областьДжерело:
Кіровоградська ОДА
Поділитися новиною:
16 січня 2021
Гранти Посольства Фінляндії для громадських організацій
Гранти Посольства Фінляндії для громадських...
Це гранти для громадських організацій, що борються за зменшення бідності, дотримання прав людини та сталий розвиток....
16 січня 2021
Рекорд України - 30 років поспіль на посаді голови громади
Рекорд України - 30 років поспіль на посаді...
Як має працювати голова громади, щоб мешканці 30 років поспіль не сумнівалися у правильності свого вибору. Історія...
15 січня 2021
Фінансування районних рад новоутворених районів – роз’яснення експертів
Фінансування районних рад новоутворених районів...
Експерти з фінансових питань Офісу підтримки реформи з децентралізації при Мінрегіоні підготували коротке роз’яснення...
15 січня 2021
18 січня - вебінар для освітніх управлінців про...
18 січня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...
15 січня 2021
Децентралізація і культура: завдання – зберегти...
Не допустити безпідставної ліквідації жодного районного закладу культури. Кожен з них – бібліотеки, мистецькі школи,...