Одещина: мешканці Миколаївки заявили про своє бажання утворити об’єднану громаду з райцентром Овідіополь

У Миколаївці Овідіопольського району 24 січня відбулося громадське обговорення, предметом якого стало об’єднання громад. Місцева влада зібрала мешканців, аби дізнатися їх думку: чи прагнуть вони об’єднання з селищем Овідіополь, чи ж приєднатися до чинної Маяківської ОТГ.

Попри те, що результати голосування мають дорадчий характер, адже поки що ініціативи про об’єднання не надходило від жодного з потенційних центрів громади, сільський голова Миколаївки Михайло Зубік пообіцяв, що депутати підтримають рішення громадян, коли настане час визначатися.

У заході взяли участь радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, Оксана Гуненкова та Євгенія Генова.

Зазначимо, що Овідіопольська селищна рада вже чотири рази надавала пропозицію про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад, але всі вони були відхилені Миколаївською сільською радою. Пізніше, 2018 року, Одеська облдержадміністрація розробила проект Перспективного плану формування ОТГ в Одеській області, відповідно до якого запропонувала приєднати Миколаївську сільську раду до Маяківської ОТГ. Втім, цей варіант перспективного плану не було ухвалено Одеською обласною радою, тож наразі питання, з ким буде надалі Миколаївка, лишається невирішеним. Варто також нагадати, що у 2017 році Овідіопольска селищна та сусідня з Миколаївською – Калаглійська сільська – ради ухвалили рішення про добровільне об’єднання. Однак це рішення на даний час оскаржується в судовому порядку, тож Центральна виборча комісія поки що не призначала перші вибори у громаді.

«Ми чотири рази зверталися до вашої громади з пропозицією про об’єднання, але отримували відмови. За ці три роки, що інші громади розвивалися, ми втратили чимало коштів, які б могли отримати на розвиток нашої інфраструктури. Поки ми з вами говорили, сперечалися, інші громади об’єднувалися і отримували державну субвенцію. Я сьогодні приїхала до вас підтвердити, що Овідіопольська селищна рада не проти того, щоб Миколаївка була з нами в одній громаді», – зазначила у своєму виступі Овідіопольський селищний голова Лідія Савельєва.

Натомість староста села Надлиманське, що входить до Маяківської ОТГ, Віктор Гвоздовський у своєму виступі закликав миколаївців приєднуватися до цієї громади, мотивуючи це тим, що ОТГ розвивається швидкими темпами, отримує чималі кошти завдяки підтримці обласної державної адміністрації та обласної ради:

«Бюджет громади на 2019 рік затверджений у сумі 81 млн грн. І, повірте, вашим мешканцям все одно, звідки беруться ці кошти, їм головне, щоб робота була зроблена і щоб рівень їх життя покращувався», – вважає староста.

Радник з питань децентралізації Одеського ЦРМС Оксана Гуненкова розповіла присутнім про процедуру об’єднання громад, пояснивши, що мешканці можуть звернутися до ОДА та обласної ради з проханням включити Миколаївську сільраду до складу Овідіопольської ОТГ у проекті перспективного плану, який на даний час знову доробляється, адже Одещина все ще не має перспективного плану, який би охоплював всю територію області.

«Вирішувати, з ким вам об’єднуватися, можете лише ви, зваживши всі аргументи, розрахунки, економічні, фінансові, історичні та соціальні фактори. Зауважу, що питання формування місцевого бюджету не належить до тих, які не повинні вас цікавити, якраз навпаки: для того, аби розуміти, чи є громада спроможною, тобто самодостатньою без сторонньої підтримки, ви маєте чітко розуміти джерела наповнення вашого бюджету», – пояснила радник.

Після майже двогодинного обговорення присутні проголосували за два питання: об’єднання з Овідіополем та приєднання до Маяківської ОТГ. Переважна більшість проголосувала за утворення ОТГ з центром в Овідіополі. Було вирішено, що про цю позицію громадян повідомлять Одеську облдержадміністрацію та обласну раду.

«Ми історично були разом, колись Калаглія та Миколаївка були одним селом взагалі, і ми з Овідіополем пов’язані нерозривно. Дорослі там працюють, діти там вчаться, молодь їздить за покупками та на відпочинок, дорога займає менше півгодини, тим більше, нещодавно її сяк-так підлатали. Того які ще тут варіанти», – висловив свою думку один з місцевих жителів.

28.01.2019 - 12:07 | Переглядів: 7495
Одещина: мешканці Миколаївки заявили про своє бажання утворити об’єднану громаду з райцентром Овідіополь

Приєднані зображення:

Теги:

створення спроможних громад

Область:

Одеська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

21 жовтня 2021

Яких змін чекати громадам у галузі комунального майна: тези дискусії

Яких змін чекати громадам у галузі комунального...

Про «Окремі аспекти управління комунальним майном: потенційні законодавчі зміни, проблемні питання» говорили у...

20 жовтня 2021

Законопроєкт «Про місто Київ – столицю України» готовий до другого читання

Законопроєкт «Про місто Київ – столицю України»...

20 жовтня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...

20 жовтня 2021

25 жовтня - презентація проєкту PROSTO (+ програма заходу)

25 жовтня - презентація проєкту PROSTO (+...

25 жовтня (понеділок) о 10:00 відбудеться презентація проєкту «PROSTO: Підтримка доступності послуг в Україні,...

20 жовтня 2021

240 фінансистів громад беруть участь у навчальному курсі “Кроки для фінансистів” від “U-LEAD з Європою”

240 фінансистів громад беруть участь у...

Сьогодні розпочався новий проєкт від U-LEAD, створений спеціально для працівників місцевих фінансових органів під...

20 жовтня 2021

Уряд перерозподілив субвенцію на розвиток мережі ЦНАП: гроші отримають ще 23 громади

Уряд перерозподілив субвенцію на розвиток...

Уряд прийняв зміни до розподілу субвенції на розвиток мережі ЦНАП у 2021 році. Гроші отримають на 23 громади більше -...