«Наша мета: надати якісні послуги кожному», — Артур Шевцов
Артур Шевцов, голова Жовтневої сільської об’єднаної територіальної громади, переконаний: новий статус надає громаді багато можливостей.
Ірина Соломко: Ваша громада першою отримала юридичний статус об’єднаної громади. Наскільки це було важко?
Артур Шевцов: Ми справді перша громада, яка зареєструвала свій статут. Громада знаходиться в Софіївському районі Дніпропетровської області. Важко — ні, бо ми до цього готувалися, проводили дуже клопітку роботу. Районна рада, громадські організації, майже кожен дім треба було обійти, розтлумачити, роз’яснити.
Ірина Соломко: Скільки людей нараховує громада?
Артур Шевцов: В нас три сільські ради та 18 сіл. Але села майже пусті. Відстані дуже великі, з краю в край — майже 40 км. Наша громада нараховує 3100 людей. Але ми думаємо, що за два роки ми об’єднаємо ще й інші громади нашого району. Ми справді допомагаємо, створюємо якісні послуги, надаємо робочі місця, і вони потягнуться до нас.
Ірина Соломко: Коли ви почали роботу?
Артур Шевцов: Весною цього року. У нас є потяг — це Голова Верховної Ради Володимир Гройсман. Є міністерство, а далі йде Олена Анатоліївна Тертична — очільниця нашого центру реформ. Вони нас за руку, як дітей у садочку, водили, давали методичні рекомендації. Зараз ми передаємо наш досвід іншим.
Нам люди довірили, ми не можемо схибити. І всі останні скептики дивляться вийде чи не вийде. Ми шукаємо постійно вихід з тої ситуації законодавчої, щоб було все законно.
Вибори пройшли, тепер створюється група не з депутатів, а ініціативна група, і ми на першій ж сесії затверджуємо статут. В мене ще й зараз не закрита сесія юридично, ми обрали виконком. Це юристи, економісти, нам не прийдеться вчити їх. Далі паралельно буде йти інвентаризація.
Ви ж розумієте, що на селі не було ні кадастрових номерів, ні права власності, ні технічних паспортів, ні архіву. Це треба упорядкувати і передати в об’єднану громаду. Крім того в області з адміністрацією і відділом економіки ми розробляли план до 2018 року. Наша громада з 1 січня 2016 року повинна зайти вже як повноцінна, сформована громада з програмами. Повну версію читати ТУТ.
Поділитися новиною:
24 березня 2023
28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та...
Для надання роз’яснень щодо функціонування реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, налагодження системної роботи...
24 березня 2023
Роз’яснення для громад: зміни до Порядку казначейського обслуговування
Роз’яснення для громад: зміни до Порядку...
У березні постановою №230 Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в...
24 березня 2023
Ключові суб’єкти децентралізації обговорили дорожню законодавчу карту реформи
Ключові суб’єкти децентралізації обговорили...
Дорожню карту нормативно-правового регулювання, яке дасть змогу втілювати подальші кроки реформи місцевого...
24 березня 2023
Складання та виконання розпису місцевого бюджету: що змінилося у наказі Міністерства фінансів №57
Складання та виконання розпису місцевого...
Експерти Програми DOBRE аналізують та роз’яснюють зміни до Інструкції про складання і виконання розпису Державного...