Маємо захищати і продовжувати децентралізацію, - Прем'єр-міністр

 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман окреслив план дій з захисту та продовження децентралізації. Про це йдеться на офіційній FB-сторінці керівника Уряду. 

"У 2014 році я прийшов працювати в Уряд. Тоді ми взяли курс на капітальний ремонт і відновлення України. Одна з цих змін – реформа з децентралізації влади. Головна її мета – дати громадам бути успішними. Коли ми розпочинали децентралізацію у 2014 році, було дуже багато скептиків. Багато хто хотів нас зупинити. Чому я був прихильний до цієї реформи? Як практикуючий міський голова я розумів, що без успішної системи місцевого самоврядування жодна зміна в Україні не може відбутися. Ми нічого не можемо робити, якщо місцеві громади будуть «затиснуті» і у них не буде фінансових ресурсів, повноважень. І найголовніше навіть не кількість коштів, а інструменти", - написав Прем'єр-міністр.

Він також зазначив, що в країні створена система партнерства центрального та місцевих бюджетів. "Левова частка податку на доходи фізичних осіб, 75%, залишається на рівні громади і області. Це дає можливість місцевій владі, яка краще розуміє проблеми і відмінність регіонів, планувати свої видатки. Тому що десь потрібно більше ремонтувати дитячі садочки, а десь – будувати більше доріг. Це і є фундаментальний підхід, щоб громади отримали можливості відкрити свій потенціал", - сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що місцеві бюджети напряму залежать від зростання економіки. "Тому ми постійно наголошуємо, як важливо створити якісний бізнес-клімат, спрощувати процедури, запроваджувати розумні регуляції. Це дозволить місцевій владі залучити більше підприємств, створити більше робочих місць, легалізувати заробітну плату. Люди мають право вийти на пенсію і отримати достойну пенсію, яку заробили. Нам потрібно зробити економіку сильною. Хтось наодинці тут перемогу не здобуде. Дуже важливо від базової громади до найвищого державного рівня побудувати систему, яка є доброзичливою до інвестування в економіку. Це буде означати, що економіка буде зростати не лише понад 3%, як зараз, а 5-7% і більше. Це можливо. Все те, що напрацює економіка, ми реінвестуємо в якість життя громадян. Це все взаємопов’язано. Зростання економіки – добробут українських громад. Добробут громад – це добробут і успіх України", - наголосив Прем'єр-міністр.

Урядовець підкреслив, що не можна допустити гальмування децентралізації. "Сьогодні бачимо, що система чинить опір тим, хто хоче об’єднатися. Хтось створює перешкоди на місцевому, локальному рівні – то райадміністрація, то районна рада. Ніхто не дав право зупиняти людей на шляху до їхнього успіху. Звертаюся до цих районів: чому ви гальмуєте процес об’єднання громад? Чому ви не даєте людям стати багатшими, вирішити проблеми садочків, шкіл, лікарень, поліклінік? У нас є сотні прикладів того, наскільки змінюється якість життя в об’єднаних громадах. Ми працюємо, щоб акумулювати ресурси. Але не для того, щоб вони лежали на рахунку, а щоб реінвестувати їх у нову якість життя людей", - сказав Володимир Гройсман.

Він акцентував, що настав час оновити регіональні стратегії та захистити децентралізацію у Конституції. "У 2014-2015 роках ми сформували усю законодавчу базу для створення стратегій регіонального розвитку. Але у більшості випадців видатки, які мають бути направлені на їх реалізацію, направляються на інші цілі. Стратегії залишаються просто лежати на папері. Але ж у них чітко визначені ті завдання, які стоять перед громадою. Тому питання оновлення стратегій має надзвичайно важливе значення", - наголосив керівник Уряду.

Він поінформував, що нещодавно створив робочу групу, яка буде працювати над оновленням Концепції реформи місцевого самоврядування, яка з 1 квітня 2014 року не переглядалася.

"Ми повинні сьогодні системно підійти до оновлення плану дій. За 4 роки вже маємо власний досвід і успіху, і помилок. Маємо його врахувати, щоб наступні 5 років не просто боротися за цю реформу, а робити її більш успішною. А вигоду від цього має отримати кожен громадянин України. Беззаперечно, ми не зможемо уникнути змін до Конституції України. Ми повинні закріпити в Основному Законі повсюдність місцевого самоврядування. Маємо забезпечити розподіл влади з обласного на рівень громади за принципом субсидіарності. Зміни до Конституції – це і є захист реформи на майбутні десятиріччя, а можливо, і віки. Настав час оновити наші стратегії, оновити законодавство. Настав час впроваджувати ці зміни, щоб вони стали незворотними. А усі ті, хто будуть заважити децентралізації, мають полишити державну владу і не заважати людям бути успішними", - підкреслив Прем'єр-міністр.

Він зазначив, що для майбутнього України важливо продовжувати робити зміни. "Для будь-якої реформи ми маємо величезні загрози. Ці загрози, як і на місцевому, так і центральному рівні несе абсолютний популізм та безвідповідальна риторика політиків. Вони обіцяють, але не збираються нічого робити. Ми не просто проводимо реформи, а і захищаємо їх. Все те, що зроблене сьогодні в Україні позитивного, – це не здобуток окремо взятого політика. Кожен з місцевої влади, починаючи від громади до регіонального рівня, робить свій внесок щодня. Є більш успішні приклади і ті, якими пишатися не можемо - інституційна слабкість на місцевому рівні теж дається взнаки. Але глибоко переконаний: ми здатні захистити зміни і впроваджувати їх далі. Перед нами стоять складні завдання у непростих умовах. Розуміючи це, маємо чітко сфокусуватися на сьогоденні і майбутньому України. А майбутнє України полягає саме у тому, що ми маємо шанс і можливість зробити країну по-справжньому сильною, розвинутою. Це залежить від кожного з нас", - сказав Володимир Гройсман.

Відео:

Теги:

Володимир Гройсман

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

04 серпня 2021

Чому громадський бюджет став «частиною ДНК» криворізької громади та культури урядування містом

Чому громадський бюджет став «частиною ДНК»...

  Практика «Трансформація криворізького громадського бюджету як результат діалогу між владою та міською...

04 серпня 2021

Всеукраїнська асоціація громад: 6 основних рішень загальних зборів

Всеукраїнська асоціація громад: 6 основних...

Всеукраїнська асоціація громад під час загальних зборів, що відбулися у Києві 19 липня 2021 року, ухвалила низку...

04 серпня 2021

П’ять українських міст змагатимуться за 300 000 євро на розвиток культури

П’ять українських міст змагатимуться за 300 000...

Проєкт EU4Culture оголосив міста, які увійшли до короткого списку конкурсу, - "Подання концепцій для створення...

04 серпня 2021

Безоплатна приватизація земельних ділянок: як відтепер має голосувати рада громади – роз’яснення

Безоплатна приватизація земельних ділянок: як...

Авторки: Катерина Резнікова, Віра Козіна З прийняттям Закону України від 28.04.2021 №1423-IX «Про внесення змін...

04 серпня 2021

Ліцеї в громадах, система HACCP і тендери, а також оцінки в молодшій школі. Освітній маркер №11

Ліцеї в громадах, система HACCP і тендери, а...

Що там старша профільна школа? Розповідаємо про закон щодо формування мережі ліцеїв. Нові норми та стандарти...