26 March 2023
Logo slogan

Енергоефективність в об’єднаній громаді: яка вона?

Процес реформування в Україні набирає все більших обертів. Виділити «головну» реформу важко, але трапляються випадки перехрещення, коли реформи підсилюють одна одну. Процес утворення об’єднаних територіальних громад в розпалі, а енергоефективність є пріоритетом для усієї держави. Яким чином пов’язані ці два процеси?

Енергоменеджмент та Угода мерів

Омельницька об’єднана територіальна громада (ОТГ) Полтавської області створена однією з перших у 2015 році. До складу громади увійшло 20 населених пунктів, але загальна чисельність не така й велика, всього 5,5 тисяч осіб. Зате громада активна –вигравала обласні конкурси (Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР), конкурс проектів обласної ради) та гранти від міжнародних донорів. З подивом дізнався, що у громаді є посада енергоменеджера. Тож вибір, з ким поспілкуватися, був очевидним.

Реформа децентралізації стимулювала зростання відповідальності громад, самоорганізацію та збільшення бюджетів. Процес творення громади доволі складний: він починається з ініціювання, прийняття рішення про об’єднання, після чого відбуваються вибори. Але вийти на прямі міжбюджетні зв’язки, тобто отримати ресурси у власні руки, громади можуть лише з наступного року після виборів.

На рівні Полтавської області заплановано створити 60 об’єднаних громад. На початку 2017 року нараховувалося 23 об’єднані громади, які охоплюють 12,5% території області. За кількістю громад Полтавщина посідає 8 місце в Україні. За 2016 року надходження доходів загального фонду бюджетів 12 об’єднаних громад області разом з трансфертами з держбюджету збільшилися майже у 4 рази (порівняно з 2015 роком) і склали 542 млн. грн., з них 333 млн. – це власні доходи громад…Повну версію читати ТУТ

 

Область:

Полтавська область

Source:

Хвиля

Share the news:

Read more:

24 March 2023

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та проблемні питання функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна»

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та...

Для надання роз’яснень щодо функціонування реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, налагодження  системної роботи...

24 March 2023

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку казначейського обслуговування

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку...

У березні постановою №230 Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в...

24 March 2023

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили дорожню законодавчу карту реформи

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили...

Дорожню карту нормативно-правового регулювання, яке дасть змогу втілювати подальші кроки реформи місцевого...

24 March 2023

Складання та виконання розпису місцевого бюджету: що змінилося у наказі Міністерства фінансів №57

Складання та виконання розпису місцевого...

Експерти Програми DOBRE аналізують та роз’яснюють зміни до Інструкції про складання і виконання розпису Державного...