Чи буде реалізована медична реформа в Україні? Як навчитися на місцях ділити кошти на медицину? Чи дієздатні госпітальні ради?

Ці та багато інших запитань озвучили учасники семінару на тему «Виклики та можливості, які несе медична реформа: госпітальні округи, первинна ланка охорони здоров’я», що відбувся 21 липня в приміщенні Рівненської ОДА.

"Відбивався" від непростих питань експерт з питань децентралізації, директор ГО «Інститут розвитку територій» Юрій Ганущак. Саме він допомагав МОЗ напрацьовувати норми, що лягли в основу міністерського наказу щодо положення про госпітальний округ. Тому саме Юрія Івановича запросили виступити перед членами госпітальних рад Рівненщини на цю тему. ​​

Участь у заходів взяв народний депутат Олександр Дехтярчук. Також захід відвідав представник Західного Хабу, радник Програми «U-LEAD з Європою» Юрій Петраш. На жаль, на заході не було нікого із представників МОЗ, якщо не рахувати члена Громадської ради при міністерстві Юрія Поліщука.

На початку заходу заступники голови Рівненської обласної державної адміністрації Світлана Богатирчук-Кривко та Ігор Тимошенко коротко поінформували присутніх про те, що саме зроблено в області на шляху реформування медичної галузі. Так, фактично завершився процес делегування від місцевих рад представників у Госпітальні ради трьох госпітальних округів. Одна з них, Сарненська, вже навіть провела перше засідання і визначилась зі своїм керівництвом. Дубенська та Рівненська госпітальні ради теж скоро доформуються.

Юрій Ганущак розповів присутнім для чого взагалі задумана медична реформа і який покроковий алгоритм її реалізації. Основне завдання реформи - змінити систему управління медициною передавши повноваження та ресурси на місця. Саме тому первинна медична допомога має бути передана на рівень об'єднаних громад, натомість вторинний рівень медичного обслуговування буде у компетенції госпітальних округів, процес створення яких власне завершується по країні. Щодо формування госпітальних рад, то на думку експерта, туди мають делегувати в першу чергу авторитетних осіб, без прив'язки до освіти чи статусу. Адже головне завдання цих людей - згодом переконати свої місцеві ради про необхідність підтримки пропозицій госпітальних рад.

Однак, присутні члени Госпітальних рад та представники органів місцевого самоврядування доволі скептично сприйняли існуючий формат реформи. Зокрема, у людей є великі перестороги щодо того, чи вдасться членам Госпітальних рад прийняти виважені та правильні рішення, а ще більші сумніви - чи будуть місцеві ради підтримувати пропозиції госпітальних рад. Так, з одного боку рішення госпітальних рад є визначальними для всього госпітального округу, але з іншого - госпітальна рада є дорадчим органом, тому нікого зобов'язати до виконання своїх пропозицій не може.

До серйозних перешкод на шляху реформування медичної галузі присутні віднесли і відсутність належного законодавчого забезпечення, адже потрібні закони досі не ухвалені. Є застереження і щодо послідовності дій в реалізації реформи. Наприклад, нардеп Юрій Дехтярчук та окремі присутні запропонували, щоби парламент та уряд спершу чітко визначилися із формуванням меж нових районів та передали їм повноваження по управлінню системи закладів охорони здоров'я вторинного рівня. Тому пропонують розпочинати реформу "вторинки" вже після виборів в нові районні ради.

Звучало чимало й інших запитань та коментарів, які показують, що на сьогодні ще є проблеми, що заважають швидкій реалізації запланованих в медичній галузі заходів. Ряд ідей Юрій Ганущак обіцяв передати на рівень міністерства, щоб там напрацювати відповідні зміни до нормативних документів. Однак, експерт зазначив, що легше почати реформу і поступово її вдосконалювати, ніж чекати поки у Києві приймуть хороші закони. Бо в тому, що система охорони здоров'я потребує змін здається ніхто не сумнівається.

За словами Руслана Сивого, директора Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування, реформа медицини - одна із ключових, адже люди на собі відчувають ці зміни. Тому, треба робити так, щоб людям було краще.

Захід був організований Рівненським відокремленим підрозділом Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» спільно із Рівненською обласною державною адміністрацією за підтримки програми «U-LEAD з Європою».

21.07.2017 - 21:23 | Views: 11497
Чи буде реалізована медична реформа в Україні? Як навчитися на місцях ділити кошти на медицину? Чи дієздатні госпітальні ради?

Attached images:

Tags:

healthcare U-LEAD ULEAD Yu.Hanushchak

Область:

Рівненська область

Source:

Share the news:

Коментарі:

To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

18 June 2021

U-LEAD with Europe Programme supported construction of Diia Centre in Novi Sanzhary according to  Swedish project

U-LEAD with Europe Programme supported...

On 18 June, a newly built Diia Centre (Administrative Service Centre) was solemnly opened in the Novi Sanzhary...

18 June 2021

The educational subvention division formula. What should municipalities expect?

The educational subvention division formula....

What is important for municipalities to know about the upgraded formula of educational subvention division? It was...

18 June 2021

Welfare administrative services should be gradually delegated to all municipalities, - experts’ views

Welfare administrative services should be...

Outcomes and problems of the administrative services delivery system in Ukraine have been discussed today by experts...

18 June 2021

Communication and public relations in the education management and procurements

Communication and public relations in the...

How to communicate and cooperate with the public during food procurements? During the webinar Olha Nos, a Prozorro...

18 June 2021

An up-to-date PCR lab has started working in the Varash municipality

An up-to-date PCR lab has started working in...

According to the head of the Rivne Oblast State Administartion Vitalii Koval, an up-to-date PCR lab has begun...